Миття і чищення дерев’яних підлог – поради експерта

Хоча деревина належить до міцних матеріалів, строк її служби значною мірою залежить від того, як про неї дбати. Про це слід пам’ятати під час догляду та прибиранні дерев’яних підлог. Неправильно підібраний засіб, надмірна кількість води або відсутність відповідних інструментів можуть призвести до пошкодження паркету. Як же в такому разі мити дерев’яну підлогу? Ми розповімо!

mycie_i_czyszczenie_drewnianych_podg_3.[1]

З цієї статті ви дізнаєтесь:

 • у чому полягає правильний догляд за дерев’яною підлогою,
 • чим і як мити лаковану дерев’яну підлогу,
 • чим мити олієну дерев’яну підлогу.

Догляд за дерев'яною підлогою в двох словах

Щоб паркет зберігав ідеальний стан протягом довгих років, потрібно приділяти трохи часу для догляду за ним. Попри поширену думку, це не складно і, безумовно, не зробить прибирання істотно довшим. Найважливіше тут регулярність – щоденні рекомендації по догляду за дерев’яною підлогою, щоб запобігти появі подряпин та плям на паркеті.

У чому полягає регулярний догляд за паркетом?

 1. При вході в оселю покладіть решітку, мат чи килимок, які очищатимуть взуття від піщинок, що можуть пошкодити верхній захисний шар підлоги.
 2. Приклейте на ніжки меблів (особливо стільців та столів) фетрові підкладки, щоб вони не дряпали дерев’яну підлогу при пересуванні.
 3. Якщо на підлогу щось розіллється, якомога швидше витріть пляму паперовим рушником і змийте залишки вологою ганчіркою.
 4. Кілька разів на тиждень пилососьте помешкання. Використовуйте спеціальну щітку з м’якою щетиною.
 5. Мийте дерев’яну підлогу спеціальною рідиною, призначеною для конкретного типу обробки (лакованого або олієного паркету). Уникайте універсальних засобів – вони зазвичай містять сильні детергенти, які можуть пошкодити захисне покриття паркету.

Чим мити лаковану дерев’яну підлогу?

Лаковані підлоги славляться тим, що їх легко утримувати в чистоті. Деревина, покрита Лаком для паркету і сходів, має гладке і тверде покриття з високою стійкістю до подряпин, плям та механічних пошкоджень. Завдяки цьому догляд за лакованою дерев’яною підлогою є досить простим. Дізнайтеся більше про лакування деревини!
Як вибрати правильний засіб для прибирання? Насамперед переконайтеся, що ця рідина придатна для миття лакованих підлог. Для цього найкраще підходять безжирові засоби.

mycie_i_czyszczenie_drewnianych_podg_1

Завдання мийного засобу для дерев’яних підлог полягає не тільки в ефективному очищенні їх від пилу та інших забруднень. Найкраще, якщо такий концентрат також містить доглядальні речовини, які підкреслять обробку паркету і забезпечать йому додатковий захист. Ось чому домашні способи очищення дерев’яної підлоги – а особливо миття паркету мильною водою – не сприятимуть її гарному зовнішньому вигляду.

Порада експерта

Багато хто вважає, що швабра та дерев’яний паркет – не найкраще поєднання. Це дійсно так: звичайна шнурова швабра нанесе на підлогу занадто велику кількість води, що може призвести до проникнення вологи між дошками та їх набухання. Хорошою альтернативою стане добре віджата, волога плоска швабра з мікрофібри – за її допомогою можна безпечно вимити дерев’яну підлогу.

mycie_i_czyszczenie_drewnianych_podg_2

Чим мити олієну підлогу?

Олієна дерев’яна підлога відрізняється від лакованої не лише зовнішнім виглядом. Спеціальна олія проникає в пори деревини, дозволяючи зберегти її природну структуру і зміцнюючи її зсередини. Цей спосіб забезпечує паркету захист від вологи.

На жаль, олієні підлоги забруднюються легше, ніж лаковані, тому в їхньому випадку регулярний догляд є ще важливішим. Чим мити олієну підлогу, щоб не пошкодити її? Якщо ви хочете уникнути випадкового пошкодження деревини, використовуйте лише серветку, змочену холодною водою або концентрат для чищення такого паркету. Засоби для миття олієної підлоги – на відміну від призначених для лакованої – мають змащувальну дію.

Пам’ятайте, що олієні підлоги потребують повторної обробки олією через кілька років. Тільки тоді деревина збереже свій тонкий захисний шар та ідеальний вигляд!

 • Миття і чищення дерев’яних підлог
 • Миття і чищення дерев’яних підлог
 • Миття і чищення дерев’яних підлог