Лакування дерев’яних елементів всередині приміщень

Деревина всередині приміщень теж потребує захисту!
Не лише деревина, експлуатована назовні, тобто особливо піддана впливу шкідливих зовнішніх факторів, вимагає відповідних захисних засобів. Застосування відповідного засобу потребують також  дерев’яні елементи, які знаходяться в наших будинках, наприклад, меблі, іграшки чи балюстради. Ми радимо, який виріб найкраще підходить в конкретних випадках.

захист деревини всередині приміщень

Деревина – це природний матеріал, тому, як і все в природі, піддається поступовому руйнуванню. Це стосується і елементів всередині будинків, і не тільки таких, як підлога або сходи, для яких існує особливий ризик механічних пошкоджень або подряпин. Покриття захисно-декоративним засобом потребують також і коник-гойдалка чи дерев’яні кубики, які грають наші діти. Не кажучи вже про антикварні предмети – продовження терміну їхньої служби цікавить нас не тільки з естетичних міркувань, але й тому, що вони мають для нас сентиментальну цінність.
Але який же засіб вибрати? Полиці магазинів ломляться від різноманітних захисних і декоративних виробів для деревини, проте – як це буває на ринку – один з них не рівний іншому. Вибір засобу повинен дикутватися не тільки призначенням дерев’яної речі (для експлуатації всередині або назовні),але й тим, який предмет ми хочемо захистити і якого ефекту очікуємо.
Підкреслити малюнок деревини або бейцування
Деревина красива сама по собі, однак добре підібраний декоративний виріб допоможе нам ще більше підкреслити її чарівність. Це особливо стосується антикваріату, коли час бере своє, а лак відстає і втрачає блиск. Проте за допомогою правильно підібраного засобу можна у дуже простий спосіб повернути шляхетний вигляд дерев'яному секретеру, комоду чи рамі дзеркала.
Особливо цікавих декоративних ефектів на різноманітних елементах інтер’єру – від підлоги і сходів, вагонки і меблів до старих комодів і навіть музичних інструментів можна досягти, використовуючи бейц для деревини VIDARON.

бейцування деревини
Це високоякісний виріб на основі унікальної комбінації розчинників з натуральними оліями. Завдяки цій формулі можемо отримати красиві декоративні ефекти у надзвичайно простий і швидкий спосіб.
Той факт, що бейц поступово і рівномірно проникає в деревину і не піднімає її волокон, дозволяє отримати однорідний колористичний ефект без смуг і плям. Це стало можливим завдяки спеціально розробленій системі розчинників (з низьким вмістом ароматичних сполук) з натуральними оліями.
Бейц для деревини VIDARON наявний в 13 спеціально підібраних кольорах. Проте, щоб отримати бажаний ефект, недостатньо одного нанесення бейцу. Передусім, не можна нехтувати етапом підготовки основи.
Поверхня деревини повинна бути чистою, сухою, очищеною від старих фарб або лаків. Шліфуємо її вздовж волокон папером з градацією, відповідно підібраною до покриття конкретного елемента. Після шліфування необхідно ретельно видалити пил.
Після перемішування бейцу наносимо його шляхом втирання тампоном або ганчіркою, збираючи по тому надлишок виробу, аж до моменту отримання рівномірного забарвлення. Якщо хочемо отримати більшу інтенсивність кольору, то через 24 години наносимо наступний шар бейцу.

чим бейцувати деревину

Завдяки інноваційній формулі бейцу VIDARON  виріб має довгий відкритий час роботи, і навіть через декілька хвилин після його нанесення можна внести корективи, що забезпечує ідеальний декоративний ефект.
Поверхні, покриті бейцом, потребують відповідного захисту. Для елементів, що знаходяться всередині приміщення, відмінно підійде, наприклад, безбарвний лак без ґрунтовки VIDARON, який можна наносити через 24 години після нанесення останнього шару бейцу. Він надає покриттю стійкість до стирання, подряпин і механічних пошкоджень.
Завдяки винятковій адгезії бейцу до основи ним також можна виконувати деревоподібні імітації на поверхні скла, металу та деяких пластиків.
Оздобити і захистити або лак і бейц в одному
Але що, якщо ми хочемо, з одного боку, підкреслити малюнок шарів деревини і водночас отримати захист дерев’яного елемента без обов’язкового нанесення додаткових захисних засобів, як-то лаку?

лакування деревини

У цьому випадку ідеально підійде Лакобейц VIDARON, виріб, який одночасно декорує і захищає дерев’яну поверхню меблів, вагонки, балюстрад. Завдяки високій стійкості до несприятливих атмосферних факторів (Teflon® Surface Protector і 6-річна гарантія ефективного захисту) засіб відмінно працює, наприклад, у випадку відновлення дверей або вікон.
- Гелева консистенція суперекономного лакобейцу VIDARON забезпечує легкість і зручність застосування, оскільки виріб характеризується зменшеним капанням, розбризкуванням і стіканням з вертикальних поверхонь. Надає деревині стійкого, привабливого кольору і вигляду, а також створює на поверхні прозорі, еластичні покриття з сатиновим глянцем.
Важливо, що цей самий виріб можемо використати, наприклад, для фарбування дитячих іграшок або реставрації старовинних меблів без побоювань, що він може зашкодити нашим домашнім. Суперекономний лакобейц VIDARON нешкідливий навіть для особливо чутливих людей – він відповідає   суворим вимогам європейського стандарту "Безпека іграшок", поєднуючи в собі якість і екологічність.
Палітра включає в себе 11 кольорів та безбарвну версію, завдяки чому можна легко підібрати виріб для конкретного застосування. Таким же легким, як і вибір, є нанесення лакобейцу: засіб рівномірно наноситься на всю, попередньо належним чином підготовлену поверхню вздовж волокон деревини за допомогою пензля або тампона.
Для отримання найкращого ефекту потрібно нанести мінімум 2-3 шари лакобейцу, не забуваючи про дотримання 12-годинного інтервалу між наступними шарами. Між нанесенням шарів виробу деревину шліфуємо наждачним папером і ретельно очищуємо від пилу.
Шовковистий глянець і натуральний колір деревини або лакування
Якщо маємо в будинку дерев’яні елементи в натуральному кольорі і нас цікавить його збереження, хороший спосіб захистити їх – це застосування безбарвного акрилового лаку VIDARON. У цей спосіб можна захистити іграшки, а також ряд інших дерев’яних елементів у помешканнях (меблі або вагонка),від руйнівної дії часу та від механічних пошкоджень, водночас надаючи їм красивого, шовковистого глянцю.
Засіб створює стійке до стирання, подряпин і механічних пошкоджень покриття, яке, однак, не закриває оригінальну структуру шарів деревини. Крім того, запобігає потемнінню, а завдяки вмісту інгібіторів і танінів захищає від виникнення плям, які з’являються в результаті дії смол і дубильних речовин, що містяться в деревині.

чим бейцувати деревину

Лак стійкий до дії води, миючих засобів і спиртів. Завдяки цьому особливо підходить там, де для предметів існує ризик механічних пошкоджень, насічок і подряпин.
Акриловий лак, як і суперекономний лакобейц VIDARON, виготовлений з безпечної для здоров’я сировини і відповідає вимогам європейського стандарту "Безпека іграшок". Не містить шкідливих хімічних речовин, внаслідок чого не є шкідливим навіть для особливо чутливих людей.
Також  зручний у застосуванні, яке не вимагає великого досвіду – характеризується відмінною текучістю і високою адгезією до основи, звичайно, за умови попередньої належної підготовки поверхні. Вона повинна бути чистою, сухою, очищеною від забруднень і відшліфованою.
Лакування виконується пензлем з синтетичним ворсом або універсальним – в останньому випадку його варто відшліфувати наждачним папером. Можна також наносити засіб пневматичним розпиленням. Після нанесення товстого шару лак потрібно ретельно розподілити по поверхні, а після його висихання і шліфування можна нанести додатковий шар. Найкращі декоративні ефекти досягаються шляхом нанесення на заґрунтовані основи 2 шарів лаку, а на незаґрунтовані – 3 шарів лаку з інтервалом приблизно 4 години.

 

  • Лакування дерев’яних елементів

Супутні вироби