Як дбати про дерев'яну терасу – догляд за терасними дошками

drewniany_taras_3

Дерев’яна тераса може залишатися міцною і зберігати красивий колір упродовж багатьох років. Однак, щоб дошки не пошкоджувалися від руйнівного впливу вологи, УФ-променів чи просто щоденного вжитку, необхідний регулярний догляд. Ми підкажемо, як чистити та обслуговувати дерев’яну терасу, щоб вона радувала вас якомога довше.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  • як чистити дерев’яну терасу,
  • як обслуговувати дерев’яну терасу,
  • як вибрати олію для догляду за терасними дошками.

Чищення дерев’яних терасних дощок – основа догляду

Основою догляду за дерев'яною терасою є... підтримання її чистоти. Особливо, якщо тераса відкрита, на її поверхню осідатимуть пісок, пил, сухе листя та інші природні забруднення. Не забувайте про щоденне підмітання – ця кількахвилинна дія заощадить ваші зусилля під час ретельного прибирання та обслуговування дерев’яної тераси.

Як чистити дерев'яну терасу щодня? Для поточного прибирання потрібні лише щітка для підмітання, жорстка щітка для чищення та чиста вода. Кілька разів на рік, скажімо, рано навесні та восени, варто ретельно мити дошки тераси мийкою високого тиску. У такий спосіб ви швидко позбудетеся грязі та осілого бруду і відновите оригінальний колір деревини на терасі.

Порада експерта
Якщо на вашій терасі рифлені дошки, приділіть увагу очищенню канавок. Саме в них щодня накопичується найбільше бруду. Ось чому так важливо підмітати терасу – таким чином ви уникнете забивання піску, сухих голок та листя у канавки. У щілинах дощок може також збиратися бруд – її можна видалити, протираючи жорсткою щіткою вздовж канавок.

drewniany_taras_2

Як обслуговувати дерев'яну терасу?
Регулярне чищення терасних дощок дозволяє видалити з них бруд і відновити красивий колір деревини. Наступним кроком є захист її структури від дії зовнішніх факторів: різких перепадів температури, вологи, УФ-випромінювання, а також комах-шкідників та розвитку грибків і плісняви.

Всі ці чинники можуть не тільки пошкодити структуру деревини, але й призводять до зміни зовнішнього вигляду дощок. Ось чому деревина з часом покривається непривабливим сірим нальотом. Систематичне олієння захищає дошки від цього. Регулярне повторення цієї обробки необхідне для правильного обслуговування дерев’яної тераси.

Детальніше про те, як правильно просочувати імпрегнатом терасні дошки, читайте у статті:
Імпрегнування модринових терасних дощок – покрокова інструкція.

Корисна інформація
Пам’ятайте, що правила догляду за терасними дошками багато в чому залежать від використаної деревини. Деякі екзотичні породи можуть мати інші вимоги до догляду, ніж популярні в Польщі ялинові чи соснові терасні дошки. Тому ще перед придбанням деревини для будівництва тераси варто звернутися за порадами щодо її обслуговування до виробника.

drewniany_taras_1

Догляд за терасними дошками – яку олію для деревини вибрати?
Який засіб для деревини найкраще підходить для догляду за терасою? Виберіть виріб, який забезпечить дошкам захист не лише від атмосферних факторів, але й від стирання та механічних пошкоджень.
Таким виробом є Олія для деревини VIDARON, яка зміцнює структуру деревини глибоко зсередини і додатково створює захисний шар на поверхні. Якщо для вас важливо захистити свою терасу від зміни кольору, зверніть увагу на формулу засобу – він повинен містити УФ-абсорбери, що захищають деревину від дії сонячного світла.

Вибір олії для деревини залежить також від бажаного кольору терасних дощок. Процедура олієння дозволить м’яко підкреслити натуральний вигляд деревини або ж – у разі використання засобу певного кольору – отримати вибраний вами відтінок. Незалежно від кольорової версії, дошки, просочені олією для деревини, матимуть натуральне, напівматове фінішне покриття.

На обслуговуванні тераси не варто економити – інакше праця, вкладена в її будівництво та оздоблення, виявиться даремною. Належно доглянута дерев’яна тераса стане справжньою окрасою вашого саду на довгі роки. Проте вона вимагає регулярного догляду за дошками за допомогою високоякісних виробів – якщо скористаєтеся ними, ваші зусилля неодмінно окупляться!

  • drewniany_taras_2.jpg
  • drewniany_taras_1.jpg
  • drewniany_taras_3.jpg