Імпрегнація модринових терасних дощок – крок за кроком

Модринові дошки – чудовий вибір для тераси, адже модрина – це тверда і довговічна порода деревини. Правильно оброблена тераса з модрини може служити вам навіть кілька десятиліть. Дізнайтеся, як виконати імпрегнацію терасних дощок з модрини!

impregnacja_desek_tarasowych_3

З цієї статті ви дізнаєтесь:

 • чому потрібно імпрегнувати модринові терасні дошки,
 • як виконати імпрегнацію модринових дощок для тераси,
 • чим фарбувати терасу з модрини.

Імпрегнація тераси з модрини – чому це потрібно?

Дошки з модрини вирізняються високою твердістю, що робить їх ідеальними для спорудження терас. Вони мають високу стійкість до стирання, а також низьку просочуваність, що дозволяє зменшити шкідливий вплив вологи на структуру деревини.

Незважаючи на їх природну міцність, не варто забувати про імпрегнацію тераси з модринових дощок. Пам’ятайте, що деревина постійно зазнаватиме впливу мінливих погодних умов – УФ-променів, дощу, снігу та морозу. Комахи-шкідники, пліснява, грибки та лишайники також можуть призвести до її руйнування.

Імпрегнація модринових терасних дощок необхідна також і з естетичних міркувань. Якщо цього не зробити, деревина буде патинувати. Це природний процес, в результаті якого не оброблені імпрегнатом дошки з часом набувають сірого кольору.

impregnacja_desek_tarasowych_2

Чим фарбувати терасу з модрини?

Щоб зберегти красивий колір дощок і захистити їх від біокорозії, терасу з модрини необхідно просочити олією для деревини VIDARON. Її формула містить благородний рослинний віск Карнауба, який доглядає, зміцнює і захищає терасні дошки. Цей спосіб імпрегнації дозволяє отримати красивий, теплий колір модринової деревини. Він також чудово підкреслює природний малюнок її шарів.

1

Яким чином олія захищає модринові дошки для тераси? Перш за все, засіб глибоко проникає в деревину, зміцнюючи її структуру і запобігаючи проникненню вологи. Завдяки вмісту УФ-абсорберів він захищає терасні дошки від впливу сонячних променів. Покриття, створене олією, запобігає розвитку пліснявих грибків і лишайників, а це суттєво збільшує термін експлуатації деревини.

Імпрегнація модринової терасної дошки – інструкція

Виконати олієння дощок з модрини так само просто, як і з інших порід деревини. Вам знадобиться:

 • олія для деревини,
 • шліфувальна машина для деревини,
 • наждачний папір різної зернистості,
 • губка або пензель для розчинникових виробів,
 • чиста бавовняна ганчірка.

impregnacja_desek_tarasowych_1

Порада експерта

Заплануйте імпрегнацію тераси на теплий день без опадів – завдяки цьому дошки зможуть гарно висохнути після нанесення обох шарів виробу. Рекомендована температура навколишнього середовища – від +5 до +25 градусів Цельсія. Важливо, щоб модринові дошки перед олієнням були сухими – максимальна вологість деревини становить 20%.

 1. Почніть з очищення поверхні дощок від будь-яких забруднень.
 2. Відшліфуйте поверхню дощок, поступово збільшуючи градацію з 150 до 220.
 3. Після шліфування ретельно очистіть поверхню дощок від пилу.
 4. Перемішайте олію і рівномірно нанесіть перший шар за допомогою губки або пензля. Зверніть увагу: щоб імпрегнація була ефективною, дошки потрібно покрити олією з обох боків.
 5. Через 15 хвилин зберіть зайву олію чистою бавовняною ганчіркою.
 6. Залиште до висихання на 6 годин.
 7. Злегка відшліфуйте поверхню, вирівнюючи шорсткі фрагменти.
 8. Нанесіть другий шар, знову зберіть залишки олії і залиште до висихання на наступних 6 годин.

Щоб максимально подовжити строк служби та зберегти ідеальний вигляд тераси з модрини, олієння дощок слід регулярно повторювати – бажано один-два рази на рік. Особливо це стосується відкритих поверхонь, які зазнають впливу дощу та УФ-променів.

 • impregnacja_desek_tarasowych_3.jpg
 • impregnacja_desek_tarasowych_2.jpg
 • impregnacja_desek_tarasowych_1.jpg