Виготовлення екологічних дерев'яних іграшок

З кожним днем дерев’яні іграшки стають дедалі популярнішими. Якщо ще кілька років тому серед пластмасової навали їх можна було знайти лише в ексклюзивних торговельних закладах, то зараз дерев’яні забавки можна придбати ледь не у кожному іграшковому магазині. Таке стрімке зростання популярності передусім пов'язане із екологічністю дерев’яної іграшки, що для дитини є найголовнішим.

depositphotos_173370754_xl

Народна мудрість каже: «Усе нове – це добре забуте старе». Логічно припустити, що разом із камінчиками та глиною деревина була першим матеріалом, з якого прадавні люди майстрували іграшки своїм дітям. Навіть навчившись обробляти метал, людство віддавало перевагу дерев’яним, а не металевим іграшкам. Та з появою синтетичних матеріалів і стрімким розвитком технологій їх виробництва деревина опинилася на задвірках іграшкового бізнесу. Насамперед пов’язано це із низькою вартістю синтетичних матеріалів і легкістю отримання із них будь-яких форм.

Отже, перевага дерев’яної іграшки – її доволі швидко і просто можна змайструвати власноруч. Далі наводимо покрокову інструкцію, як це зробити.

Перш за все, що для цього потрібно?

Нам знадобиться:
– шматок фанери чи дошки;
– олівець;
– електродриль;
– електролобзик;
– шліфувальний папір;
– пензлик;
– лак (рекомендуємо АКРИЛОВИЙ ЛАК ТМ VIDARON, що відповідає європейським нормам «PN EN 71.3 – Безпека іграшок»).

Для початку на шматок деревини (фанери) олівцем наносимо ескіз майбутньої іграшки: фігурки тварин, автомобілів, літаків тощо. Ескіз можна намалювати самостійно або знайти готові шаблони на папері.

depositphotos_79407026_xl

Якщо в іграшці передбачені круглі отвори, то кріпимо заготовку до столу і за допомогою дриля та свердла відповідного діаметра висвердлюємо їх. Свердла доцільно використовувати для отворів діаметром до 10–15 мм (більшість звичайних дрилів неспроможні фіксувати інструмент більшого діаметра).
Сформувати отвори великого діаметра можна двома методами. Перший – скористатися спеціальними кінцевими фрезами. Другий – вирізати їх електролобзиком. У першому випадку отримуємо отвір ідеально круглої форми, а у другому – його доведеться «доводити» шліфувальним папером. Окрім того, при застосуванні кінцевої фрези з іншого боку заготовки у місці майбутнього отвору потрібно закріпити фанерну підкладку. Необхідно це для того, щоб при виході фрези із заготовки не утворилися виривання.
Виривання з іншого боку заготовки можуть з’явитися і під час використання звичайного свердла. Щоб цього не сталося, також слід застосовувати дерев’яну підкладку.

Коли отвори готові, розпочинаємо вирізати контури іграшки. Для цього використовуємо електролобзик із вузькою пилочкою (що вужча пилочка, то менші радіуси можна випиляти) та дрібними зубцями. Якщо взяти пилочку із великими зубцями, то вони утворюватимуть на краях пропилу виривання, що негативно позначиться на естетичному вигляді виробу.
При складних криволінійних формах випиляти іграшку одним різом від початку до кінця неможливо, тому у певних місцях висвердлюють допоміжні отвори. Діаметр свердла підбирають на 1–2 мм більшим від ширини пилочки (так, щоб вона вільно входила в допоміжний отвір).
Вирізану заготовку дерев’яної іграшки слід відшліфувати шліфшкуркою зернистістю 120-220. При цьому спочатку шліфуємо зернистістю 120, а завершуємо – 240. Обробляємо як обидві пласті іграшки, так і її торці та отвори.
Відшліфовані заготовки дерев’яних іграшок очищаємо від пилюки і беремося до їх лакування.
Відкривши баночку АКРИЛОВОГО ЛАКУ ТМ VIDARON, перемішуємо його для отримання однорідної консистенції.
Наносимо лак при температурі від +18 до +25˚С пензлем із синтетичним ворсом. Лак розподіляємо рівномірним шаром по поверхні деревини.
Через 4 год, коли нанесений шар лаку висохне, шліфувальним папером зернистістю 320 виконуємо міжшарове шліфування, чим розгладжуємо підняті волокна деревини. Після цього поверхню очищаємо від пилюки і наносимо наступний шар лаку. Для досягнення найкращого декоративного ефекту наносимо 3 шари лаку.

Ось так просто і швидко можна виготовити екологічно чисту дерев’яну іграшку.

depositphotos_225349474_xl

 

  • Depositphotos_79407026_XL.jpg

Супутні вироби