Виготовлення годівниці для птахів

Розмістіть годівницю в саду між деревами, і ви влаштуєте собі та своїм близьким цікаве заняття на природі.Щоденне спостереження за пернатими створить неабияку розвагу для дітей і дорослих. Уже є ідея годівниці для птахів? Ні? Можливо, наші рекомендації надихнуть вас на цікаві рішення для виготовлення годівнички.

_1.[2]

 

Годування птахів – не єдина перевага наявності годівниці. Завдяки цій маленькій хатинці для птахів ви маєте можливість уважно спостерігати за природою та навчитися розпізнавати окремі види пернатих. Окрім цікавого уроку природи, це ще й гарна нагода показати дітям, що таке обов’язки. Вдалим місцем для розміщення годівниці та зручним для щоденного спостереження за птахами буде гілка садового дерева. Якщо ви плануєте поставити годівницю на балконі, а вдома чи у Ваших сусідів є чотирилапий пухнастик, то годівничку краще повісити досить високо, щоб котик не зміг напасти на птахів.

Яку годівницю  зробити для птахів? Насамперед таку, в якій пернаті почуватимуться безпечно. Птахи із задоволенням вибирають відкрите місце, яке забезпечує велике поле огляду. Якщо ви самостійно будуєте годівницю для птахів, пам'ятайте, що її слід захистити від дощу, аби корм не змок, а також її потрібно постійно прибирати й утримувати в чистоті.

Деревина – відмінний  матеріал для виготовлення годівниці для птахів. Ми підготували для вас рекомендацію, як власноруч змайструвати дерев’яну годівницю. Тільки пам'ятайте, якщо ви вирішили використовувати дерев'яну хатинку для птахів, то її необхідно захистити від вологи. Щоб використовувати годівницю більше одного сезону, обробіть її продуктами ТМ VIDARON, призначеними для зовнішнього використання, наприклад VIDARON ОЛІЯ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ. Цей виріб містить у своєму складі шляхетний віск Карнауба. Олія глибоко проникає, відновлює, зміцнює, а також підкреслює красу натуральної деревини. Створює покриття стійке до пліснявих грибків та водоростей. Характеризується підвищеною стійкістю до води та стирання.

 

Виготовлення годівниці

Необхідні матеріали для виготовлення годівниці для птахів:

  • соснова дошка шириною 25 см і довжиною 120 см;
  • однаквадратна рейка розміром 2х2 см, довжиною 120 см;
  • одна вузька планка довжиною 122 см;
  • два металеві кутники (за бажанням);
  • шурупи, маленькі цвяхи, свердло для дерева, викрутка, наждачний папір, лінійка, молоток;
  • ОЛІЯ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ ТМ VIDARON, пензель або губка

_2.[2]

 

Покрокова інструкція

Крок 1-й. Підготовка матеріалів для годівнички

Розпочинаємо роботу із створення основи конструкції, тобто підлоги годівниці і даху для її накриття. Для цього розріжте соснову дошку на три відрізки: підлогу довжиною 35 см, перший скат даху - довжиною 42,5 см і шириною 25 см, другий скат даху - довжиною 42,5 см і шириною 23 см.

Крок 2-й. Майструємо дах годівнички

Розрізаємо рейку на чотири відрізки по 18 см і два – по 21 см. Потім торці рейок розміром 18 см обрізаємо під кутом 45⁰, завдяки чому на них розмістимо дах годівниці. Краї рейок і даху потрібно відшліфіувати наждачним папером. Далі з’єднуємо обидві частини навісу за допомогою кутника. При необхідності верх навісу можна додатково прикрутити шурупами.

Крок 3-й. Виготовляємо конструкцію годівнички

Створюємо основу для конструкції годівнички. До рейки розміром 21 см з обох боків прикріпляємо рейки розміром 18 см. Пам’ятаймо: торці, які обрізані під кутом 45⁰, мають знаходитися зверху конструкції, на які буде закріплено дашок годівнички.

Крок 4-й. Конструкція годівнички: монтаж

У підлозі годівнички у кутах просвердлюємо по одному отвору. Потім створені на третьому етапі бічні конструкції прикручуємо до підлоги.

Крок 5-й. Бічні борти годівнички

Обрізаємо бічні планки для годівниці: дві розміром 35 см, ще дві – по  26 см. До виготовленої раніше конструкції підлоги з усіх боків прибиваємо ці вузькі планки. Завдяки цьому залишки їжі не падатимуть на землю.

Примітка: просвердливши отвори для шурупів, ви уникнете розтріскування деревини вздовж волокон.

Крок 6-й. Прикріплюємо дах годівниці

Помістіть сконструйований дах на отриману конструкцію і закріпіть його шурупами.

Крок 7-й. Захищаємо і декоруємо годівницю

Готову годівничку обробляємо ОЛІЄЮ ДЛЯ ДЕРЕВИНИ ТМ VIDARON. Її наносимо пензлем або губкою. Для надійності наносимо 2 шари виробу. Приблизно через 15-20 хвилин після нанесення кожного шару рекомендуємо видалити надлишок олії з поверхні деревини за допомогою паперового рушника чи бавовняної ганчірки. Повних експлуатаційних властивостей поверхня набуває через 7 днів.

Тож готову годівничку розміщаємо у затишному місці, наприклад, на дереві обійстя чи саду, дбаючи про те, аби пташок не лякали люди і домашні улюбленці, зокрема коти. Гарним місцем для розташування годівнички будуть місця із густими кущами і деревами, де пернаті зможуть ховатися у разі загрози.

_3.[2]

Зима не за горами, тож час подбати про найменших пернатих друзів!

 

  • _1_2.jpg

Супутні вироби