Стійка для велосипеда, виготовлена власноруч!

Стійки для велосипедів чудово підійдуть не тільки в громадських місцях, але і вдома. Вам достатньо кількох дерев’яних планок, кількох шурупів і трохи ентузіазму, щоб створити власну надійну паркове місце для двоколісного друга. Як зробити стійку для велосипеда крок за кроком, читайте наші поради.

depositphotos_163606346_xl

Влітку тепла погода сприяє пересіданню з автомобіля на велосипед. Таким чином, сімейні прогулянки на велосипеді або поїздки на роботу набувають  спортивно-розважального забарвлення. Сьогодні у будь-яких населених пунктах велосипедними стійками облаштовано чимало громадських місць. Багато таких велоконструкцій також розташовані поблизу великих компаній.

Проблема виникає після повернення додому, де місця для двоколісного друга, як правило, часто вже немає. Велосипед потрапляє в гараж, або господар ставить його біля стіни будинку. Залишений нашвидкуруч, незважаючи на те, що велосипед oпертий на ніжку, він часто перекидається, що може призвести до пошкодження його елементів.

Щоб зберегти порядок і мінімізувати ризик поломки велосипеда, облаштуйте спеціальну стійку для нього в гаражі або вдома. Що вибрати? Металеву стійку на один велосипед чи кілька можна знайти у великих гіпермаркетах. Але, якщо Ви полюбляєте майструвати, то сміливо можете створити таку стійку самотужки, і адаптувати її під свої індивідуальні потреби. Виконання таких робіт не є важким завданням. Тож як зробити стійку для велосипеда?

depositphotos_395874444_xlq

Створіть проєкт дерев’яної стійки для велосипеда

Почніть роботу з ретельного планування зовнішнього вигляду дерев’яної стійки. Це досить легке завдання, тому що небагато велостійок (одиночних або для більшої кількості двоколісних транспортних засобів) мають складну конструкцію. Звичайно, ви можете створити складну конструкцію, наприклад, таку, яка дозволить поставити велосипед на певну висоту. Однак при щоденному використанні двоколісного друга проста дерев'яна велостійка буде набагато зручнішою.

Створити таку дерев'яну велостійку можна, наприклад, з європіддону або дощок і рейок. Перший спосіб найпростіший. Він полягає лише в тому, щоб правильно сконструювати ширину між рейками і закріпити кронштейни. З підготовленої інструкції ви дізнаєтеся, як зробити підставку для велосипеда з рейок. Дерев’яний каркас буде зроблений з двох прямокутників (спинка і основа стійки),з’єднаних більшою стороною у формі літери «L». Перегородки будуть зроблені з коротких планок, прикріплених до конструкції під кутом 45 градусів. Стійка  створить враження, що вона складається з прямокутних трикутників.

Чому варто зробити стійку самотужки? Насамперед, ви можете значно заощадити на матеріалах, особливо, коли у вас залишилися планки з інших проєктів. Водночас Ви можете ідеально адаптувати свою власну дерев'яну велостійку відповідно до ваших потреб (розмір, висота, кількість перегородок).

Потрібні інструменти й матеріали для виготовлення велостійки

Тепер, коли ви знаєте, як буде виглядати велостійка, пора братися за роботу. Спершу підготуйте всі необхідні матеріали й інструменти, щоб розпочати майструвати. Для створення конструкції знадобляться:

-      Дерев’яні планки (рейки)

-      Шурупи і цвяхи

-      Імпрегнат-ґрунт для деревини VIDARON

-      Імпрегнат захисно-декоративнийVIDARON

-      Пилка для деревини

-      Дриль-шуруповерт

-      Наждачний папір

-      Олівець і лінійка (метр)

-      Пензель

-      Регульований кутник

depositphotos_142453277_xl

Виготовляємо велостійку за покроковою інструкцією

Крок 1.

Розпочніть  роботу з обрізання дерев’яних планок потрібної довжини. Для прямокутної рами і основи стійки потрібні довші елементи, а для «перегородок», в які ви ставите колеса, потрібні коротші планки. Усі розміри адаптуйте під індивідуальні потреби. Пам’ятайте: рейки, з яких складаються перегородки, повинні бути обрізані під кутом 45 градусів (з обох сторін). Вирізавши планки, пошліфуйте їх наждачним папером.

Крок 2.

Після вирізання та шліфування всіх елементів настав час зібрати дерев’яну підставку для велосипеда. Спочатку з’єднуємо між собою всі елементи каркаса і основи. Далі прикручуємо перегородки, які створюють місце для коліс велосипеда.

Крок 3.

Щоб захистити стійку від пошкоджень, спричинених, напр. атмосферними факторами, її просочують Імпрегнат-ґрунтом для деревини VIDARON, який зміцнює деревину, захищає її від грибка і синяви, а також від комах-шкідників. Далі, після висихання цього виробу, рекомендуємо на деревину нанести Імпрегнат захисно-декоративний VIDARON, який додатково захистить стійку і надасть їй відмінного декоративного ефекту у будь-якому кольорі із запропонованої палітри барв. Підкреслимо, що для надійності й довготривалого результату потрібно нанести 2 шари Імтрегнату.

Після використання обох продуктів Ваша нова дерев'яна велостійка надовго стане практичним і естетичним гаджетом у господарстві. Завдяки йому велосипед нарешті матиме своє постійне «законне» місце.

  • Depositphotos_163606346_XL.jpg

Супутні вироби