Спорудження теплиці та плівкового тунелю – огляд найпопулярніших рішень

Власна теплиця – це свіжі домашні овочі протягом більшої частини року, значна економія та справжнє задоволення для всіх любителів смачної городини. Як побудувати теплицю? Робити це самотужки чи звернутися до фахівців? А може, краще придбати плівковий тунель? Зараз ми про все розповімо!

 

З цієї статті ви дізнаєтеся:

–        Спорудження теплиці і плівкового тунелю – чому це варто зробити?

–        Як спорудити теплицю? Найпопулярніші рішення

–        Як зробити теплицю своїми руками? Порадник

 

Якщо у вас є присадибна ділянка, а до того ж бажання і час займатися вирощуванням городини, побудувати теплицю однозначно варто. В українському кліматі овочі у відкритому ґрунті ростуть гірше – це стосується, зокрема, помідорів, перцю та інших теплолюбних культур. Власна теплиця дозволить вам не залежати від примх погоди. А ще даруватиме смачні, корисні овочі з квітня і до пізньої осені!

З чого слід починати спорудження дерев’яної теплиці? Чим її накрити? Як зробити теплицю своїми руками? Чому міцніша конструкція буде краща, ніж звичайний плівковий тунель? У цій статті ви знайдете відповіді на всі свої запитання!

depositphotos_34015443_xl

Спорудження теплиці і плівкового тунелю – чому це варто зробити?

Спорудження теплиці на присадибній ділянці нині знову стало модним. Це пов’язано з поширенням екологічних трендів, прагненням включити до раціону більше корисних продуктів та зростанням популярності овочів, вирощених у домашніх умовах.

Ящики з помідорами, контейнери з розсадою, горщики з зеленню та салатом все сміливіше з'являються навіть на балконах багатоквартирних будинків. Але якщо ви маєте хоча б клаптик землі, розгляньте можливість спорудження теплиці – з дерева, металу чи алюмінію.

Що краще вибрати: теплицю чи плівковий тунель? Обидва рішення мають свої переваги і недоліки. Плівковий тунель – набагато дешевший варіант. Для нього не потрібен фундамент, його можна переносити на інше місце хоч кожного сезону. На зиму тунель просто складається, та й монтувати його також дуже легко.

Однак тунель має серйозний недолік: він дуже неміцний. Якщо його не закріпити належним чином, досить буде сильнішого вітру, щоб порвати та здути плівку. Іноді навіть прикріплення тунелю до ґрунту може виявитися замало. Тунель також складно провітрювати, що призводить до грибкових захворювань, які можуть за кілька днів знищити весь урожай помідорів чи огірків.

Вкрита плівкою, склом чи полікарбонатом теплиця – це набагато надійніше рішення. Якщо поставити її на фундаменті і зробити з якісних матеріалів, вона прослужить вам довгі роки.

depositphotos_274394882_xl

 

Як спорудити теплицю? Найпопулярніші рішення

Розмірковуєте, як зробити теплицю самотужки? Ми підготували для вас кілька порад. Почнімо з матеріалів. До вашого вибору є кілька варіантів: теплиця з дерев’яним, металевим або ж алюмінієвим каркасом.

Дерев'яна теплиця

Дерев'яна теплиця – це просте, природне і легке для монтажу рішення. Це оптимальний варіант для невеликих присадибних ділянок. Така теплиця має гарний вигляд, чудово поєднується з іншими елементами садової архітектури. Деревина не нагрівається на сонці і залишається приємною на дотик.

Проте слід пам'ятати, що деревину необхідно щороку просочувати імпрегнатом, щоб захистити від впливу вологи, сонця та морозу. Інакше дерев'яна конструкція швидко стане непридатною.

Металева теплиця

Інший варіант – теплиця з металевим каркасом. Метал  – довговічний матеріал, стійкий до дії атмосферних факторів і механічних пошкоджень. Однак металева конструкція має свої недоліки. Металева теплиця досить важка та масивна. Це рішення добре спрацьовує у разі великих професійних теплиць, але для невеликих присадибних воно не найкраще.

Алюмінієва теплиця

Останнім часом набули популярності теплиці з алюмінієвого профілю. Алюміній стійкий до дії атмосферних факторів і так само, як і метал, не потребує щорічного догляду чи просочування. Однак алюмінієва теплиця дуже легка і малостійка до механічних пошкоджень. Сильний вітер може легко поламати таку конструкцію.

Чим накрити теплицю?

Окрім каркасу, для спорудження теплиці знадобиться також матеріал для її накриття. Найпростіше рішення – теплиця, накрита плівкою. Плівка – дешевий матеріал, який не обважнює конструкцію, добре пропускає світло, а в разі потреби його можна легко затінити. Монтаж плівки на конструкцію (особливо дерев'яну) досить простий і швидкий. Однак у плівки є недолік – низька стійкість до пошкоджень, зокрема від вітру.

Ще один варіант покриття для теплиці – прозорий полікарбонат. Це матеріал має багато переваг. Він легкий, але стійкий до механічних пошкоджень. Він не порветься (як плівка) від вітру. Полікарбонатні панелі пропускають сонячне проміння, але не пропускають ультрафіолет. Вони не кришаться і не ламаються. Проте істотним їх мінусом є висока ціна.

Традиційним матеріалом для накриття теплиць є скло. Воно має цілий ряд переваг: скло можна вибрати прозоре або тоноване, воно добре пропускає світло, гарно миється. Однак у скла є свої недоліки – воно легко б’ється, до того ж, важити така теплиця буде чимало. Висока вартість також може становити проблему. У минулому її вирішували, використовуючи для стін теплиці старі вікна.

depositphotos_97876846_xl

 

Як зробити теплицю своїми руками? Порадник

Як побудувати теплицю? Перший крок – вибрати правильне місце. Теплиця потребує  достатньої кількості світла, тому її слід ставити з південного, а не північного боку ділянки. Ідеальне розташування теплиці – довга стіна по осі схід-захід. Споруда також не повинна стояти під деревами.

Невелику теплицю на присадибній ділянці можна звести самотужки. Але якщо вам бракує часу або навичок для майстрування, краще довірити справу фахівцям. Можна також придбати готову теплицю в магазині і тільки зібрати її на місці.

Як збудувати теплицю? До вашої уваги покрокова інструкція.

  • Розчистіть місце для теплиці, виконайте розмітку фундаменту, далі викопайте траншею.  
  • Встановіть у траншею арматурний каркас і залийте його бетоном. Ще один варіант – розмістити теплицю на фундаментній плиті. Можна взагалі відмовитися від фундаменту, але пам’ятайте, що тоді теплиця буде мати значно меншу стійкість і більше піддаватиметься дії вологи.
  • Тепер прийшов час для встановлення каркасу. Припустимо, ви плануєте зробити теплицю з деревини. Оптимальний варіант – дерев’яний брус; можна також придбати готовий каркас і самому зібрати його (скрутити).
  • Усі дерев'яні елементи теплиці перед встановленням покриття необхідно просочити імпрегнатом. Робіть це у два етапи. Перший етап – просочення ґрунтувальним виробом. Використовуйте Імпрегнат-ґрунт для деревини Vidaron. Він глибоко проникає у деревину і забезпечує їй повний біологічний захист від синяви, грибків, що викликають розкладання деревини, та від комах, технічних шкідників деревини.
  • Наступним етапом імпрегнування є захист відповідним поверхневим виробом. Ми рекомендуємо Захисно-декоративний імпрегнат Vidaron. Це засіб, який просочує та захищає деревину, а також надає їй красивого кольору. Як щодо модного відтінку – елегантного сірого антрациту? А можна віддати перевагу кольорам натуральної  деревини і вибрати вибілений або золотий дуб.
  • Після імпрегнування настає час монтувати покриття. Найпростіший варіант – плівка. Найпопулярніший – панелі з полікарбонату. А найкращий вигляд має прозоре скло.
  • Із західної сторони теплиці необхідно встановити двері (саме з цього напрямку найчастіше дме вітер). Зі східної сторони потрібне вікно, щоб теплицю можна було провітрювати. Можна також встановити поворотні вікна у бічні стіни або дах.

depositphotos_49779795_xl

Власна теплиця – найкращий спосіб отримати не лише корисні овочі без консервантів та хімікатів, а ще й задоволення від самостійного вирощування овочів, зелені та квітів. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам власноруч побудувати теплицю вашої мрії!

  • Depositphotos_274394882_XL.jpg
  • Depositphotos_97876846_XL.jpg
  • Depositphotos_49779795_XL.jpg
  • Depositphotos_34015443_XL.jpg

Супутні вироби