Садові рослини, що відлякують комарів і кліщів

roliny_na_komary_3

Ніщо так не псує відпочинок у саду, як набридливі хмари комарів або страх перед небезпечними укусами кліщів. Хімічні репеленти не завжди спрацьовують, та й про їх використання перед виходом надвір треба ще згадати. Тому про захист від небажаних комах слід потурбуватися заздалегідь. Рослини, що відлякують комарів і кліщів, – це природні засоби боротьби з комахами. Дізнайтеся, які з них варто посадити у своєму саду!

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  • які квіти для відлякування комарів найефективніші,
  • які садові рослини відлякують кліщів,
  • як дбати про сад, щоб запобігти появі надокучливих комах.

Рослини для відлякування комарів – що варто посадити у саду?

Якщо на вас чекає літній відпочинок у саду чи на балконі, ще до початку сезону потурбуйтесь про те, щоб він не пройшов під знаком дратівливого дзижчання та сверблячих слідів від комариних укусів. Посадіть у своєму саду рослини, які не лише прикрасять навколишній простір, але й, що найголовніше – своїм різким запахом відженуть комарів. Якщо вибрати правильні види і розмістити їх у ключових місцях, можна уникнути обприскування хімічними засобами.

Ось найефективніші садові рослини, що відлякують комарів:

  • Котяча м’ята Фассена (Nepeta Faassenii) – ця незвичайна багаторічна рослина не лише дуже подобається котикам, але й – завдяки вмісту непталактону – відлякує комарів, кліщів і мошку. Цвіте з липня по вересень, прикрашаючи сад фіолетовими квітами, що нагадують лаванду.
  • Лаванда вузьколиста (Lavendula officinalis) – цю рослину, напевне, нікому представляти не потрібно. Завдяки унікальному аромату, який на людей діє миротворно і заспокійливо, квіти лаванди ефективно відлякують комарів.
  • Фенхель (Foeniculum vulgare),а також чебрець і м'ята – грядка цих пряних трав створює справжню аромакомпозицію, яка відлякує комах, небажаних у вашому саду.
  • Шпороцвітник (Plectranthus) – ця кімнатна рослина, відома запахом, що відганяє комарів, найчастіше прикрашає собою інтер'єри та балкони, але вона також чудово підійде для веранди або відкритої тераси з видом на сад. Тільки не забудьте до настання морозів занести вазон у прохолодне приміщення на зиму!

Порада

На балконі квіти і пряні трави можна вирощувати у дерев’яних ящиках. Цікавий декоративний ефект отримаєте, розмістивши їх на саморобних підставках.
Прочитайте, як їх виготовити: Дерев’яна підставка для квітів на балкон або терасу – зробіть власноруч!

roliny_na_komary_2


Квіти для відлякування кліщів – які рослини позбавлять від цих неприємних комах?

Наявність кліщів так само проблематична, як і велика кількість комарів у саду. Ці дрібні комахи бувають малопомітні для неозброєного ока, а їхні укуси – з огляду на можливе перенесення збудників захворювань – дуже небезпечні. Кліщі зазвичай водяться на сирих, густо зарослих ділянках, тому найнадійніший спосіб позбавитися від них – ретельний догляд за всім садом.

Які рослини відлякують кліщів? Ось деякі з них:

Пижмо звичайне (Tanacetum vulgare L.) – трав’яниста рослина з безліччю корисних властивостей та привабливими жовтими квітками є найвідомішим зіллям від кліщів і комарів. Завдяки своєму характерному запаху пижмо ефективно відлякує різних комах – у тому числі й попелицю.
Маруна цинерарієлиста (Сhrysanthemum cinerariaefolium) – квіти цієї рослини, яку ще називають далматською ромашкою, містять речовини з інсектицидною дією, що використовуються, зокрема, і проти кліщів.


Варто знати

Хочете назавжди зменшити кількість кліщів і комарів у вашому саду? Сплануйте простір так, щоб їм не було де розмножуватися! Ці неприємні комахи найохочіше селяться у вологих і затінених місцях, де збирається вода. На сонячному, доглянутому газоні їх рідко зустрінеш.

roliny_na_komary_1

Сад без кліщів і комарів – як про це подбати?

Як іще облаштувати сад, щоб відлякати комарів без обприскування? Передусім, уникайте створення відкритих резервуарів води.

  • Якщо хочете мати в своєму саду водойму, облаштуйте фонтан або струмок – рух води ускладнить комарам відкладання яєць.
  • Запустіть у водойму пуголовків і риб, які поїдають личинки комарів, тим самим зменшуючи їх популяцію.
  • Регулярно чистіть водойму – комарі найохочіше селяться у забрудненому середовищі.
  • Захистіть резервуар для дощової води густою сіткою, інакше в ньому швидко почнуть розмножуватися комахи.
  • roliny_na_komary_3.jpg