Сад у голландському стилі – ідеї для натхнення та поради

Голландські домашні сади впорядковані, кольорові і життєрадісні. Характерними для них є фігурно обрізані кущі тарізнобарвні багаторічні рослини.Облаштування такого саду –  справа не найпростіша, але, доклавши трохи зусиль, можна досягти дійсно ефектного результату.Довідайтесь, як самостійно створити красивий, елегантний і водночас затишнийсад у голландському стилі.

depositphotos_181461580_xl

З цієї статті ви дізнаєтеся:

- чим вирізняється сад у голландському стилі;

- як оптимально використати невеликий простір для саду;

- як декорувати голландські сади;

- які рослини посадити у голландському саду;  

- які тюльпани висаджують у садах в Нідерландах.

Чим відрізняється голландський сад?

Голландські сади іноді ототожнюють з французькими. Дійсно, ці два стилі мають деякі спільні риси, проте все ж відрізняються. Ці відмінності викликані, зокрема, рельєфом місцевості і розмірами садів, які в Нідерландах досить маленькі і компактні. Той факт, що голландські сади не такі великі і просторі, як у французьких садибах, змусив голландців почати максимально використовувати наявну площу. Цього правила дотримуються і нині. Відповідно площу використовують таким чином, щоб якомога більше озеленити її, але й водночас зберегти гармонію і не перевантажити простір.  

Як оптимально використати невеликий простір і візуально збільшити сад?

Голландські ландшафтні дизайнери розробили цілий ряд рішень, які мають на меті оптимізувати використання простору і його візуальне збільшення. Для цього в садах встановлюють дзеркала і висаджують живоплоти. Всі дерев'яні архітектурні елементи над водоймами, ставками і каналами мають невеликі розміри. Завдяки цьому в голландському саду є багато чого і у ньому  завжди панує порядок.

Корисна порада!

Красивий сад – це доглянута і захищена садова деревина. Захисно-декоративний Лакобейц VIDARON забезпечує ефективний захист від дії сонячних променів, води, снігу і морозу, зберігаючи при цьому природний малюнок деревини. Цей виріб надає гарантію ефективного захисту на 6 років, але попередньо необхідно правильно підготувати поверхню, яку будуть декорувати. Насамперед її потрібно очистити від старого, погано прилеглого лакофарбового покриття, промити, знежирити і висушити. На підготовлену таким чином основу обов’язково потрібно нанести Імпрегнат-грунт VIDARON як ґрунтувальний виріб, що захищатиме деревину. Дбаючи і захищаючи дерев'яні архітектурні елементи, ви зможете довгий час насолоджуватися красою вашого саду.

depositphotos_341157960_xl

Сади в голландському стилі відрізняються щільними насадженнями. У них панує порядок, що продиктований симетричною структурою всього саду і продуманим зонуванням.  Кожна з окремих зон саду виконує свою функцію. Тут знайдеться місце для зони відпочинку, парадної та господарчої зон. Навіть невеликий сад, на думку голландців, можна поділити, а служать для цього, зокрема, підпірні стінки, живоплоти і водні канали.

Доріжки в голландському саду естетичні, доглянуті й рівні. Вони часто ведуть до центральної точки саду, якою виступає фонтан або скульптура.

Характерною рисою голландських домашніх садів  є також контрасти. На цих невеликих ділянках поєднують акуратні, ретельно підстрижені живоплоти з дещо «дикими» квітами або травами. Сади щільно засаджені, але переважають карликові види. Меблі часто дерев'яні і прості, зате поставлені серед пишної, барвистої рослинності.

Корисна порада! Що замість декору?

Голландський стиль в саду характеризується невеликою кількістю декоративних елементів, крім рослин. У голландському саду  декоративні функції виконують, зокрема, топіари.  Це чагарники і дерева, фігурно обрізані у вигляді конусів, куль, інших  геометричних фігур або навіть тварин. Вони виконують роль скульптур і статуй.

depositphotos_10651535_xl

Тюльпани та інші рослини в голландських садах

Якщо Голландія, то, звісно ж, тюльпани. Важко уявити голландський сад без цих чудових весняних квітів. Окрім тюльпанів, можна також посадити нарциси, гіацинти, іриси, мускарі та інші різноколірні цибулинні квіти. Дайте волю своїй фантазії, але не забудьте ретельно все продумати: які кольори і коли саджати, коли вони цвістимуть і в якій послідовності. Хоча голландці люблять різноманітність, у них, як правило, все чітко розплановано – навіть місця для дикорослих видів.

Якщо ви хочете надати своєму садові голландського колориту, посадіть у ньому декоративні трави, тис і самшит. Пам’ятайте, що вибирати слід карликові рослини, а ще не забудьте про грабові живоплотиітунелі.

Клімат Нідерландів подібний до клімату України, тому адаптація в нашій країні цілком можлива. Щоб досягти бажаного ефекту, потрібно дотримуватися плану облаштування земельної ділянки і продумано висадити улюблені рослини.

  • Depositphotos_341157960_XL.jpg

Супутні вироби