Робота з деревом — це покликання. Інтерв'ю з засновником бренду Woodstuff

photo_2019-07-08_11.52.29 

Робота з деревом — це покликання. ТМ Vidaron знайомить вас з майстрами столярного мистецтва.

«У дитинстві я любив малювання, у підлітковому віці захоплювався графіті, тому мріяв стати дизайнером. Я відчував покликання створювати красиві візуальні речі і зараз розробляю конструкції та дизайн виробів з натурального дерева. Разом з дружиною ми розробляємо дизайн лінійки дерев'яного посуду @woodstuffhome», — говорить Iгор Сенчило, засновник бренду Woodstuff.

В інтерв’ю для сайту Vidaron Ігор розповідає, хто такі столяри, чим вони захоплюються, які засоби деревообробки його улюблені і чому.

Що спонукало вас займатись столярним виробництвом?

2011 року я з дружиною заснував власну справу з продажу дерев'яних виробів та преміум-подарунків. Саме тоді ми відчули попит на якісні та сучасні вироби із натурального дерева. У нас не було власного виробництва, але ми намагалися допомогти тим, хто до нас звертався із індивідуальними замовленнями. Шукали підрядників, але не були задоволені співпрацею з ними через низький рівень комунікації, погану якість продукції, яку було соромно показати клієнтам. Так ми вирішили, що необхідно організувати власне столярне виробництво, щоб повністю контролювати якість товару та постійно її покращувати.

В якому віці ви відчули зацікавленість в роботі з деревом, відчули що це ваше покликання?

В дитинстві я любив малювання, у підлітковому віці захоплювався графіті, тому мріяв стати дизайнером. Я відчував покликання створювати красиві та візуальні речі, і в роботі з деревом зміг реалізувати своє бажання. Заснувавши власну справу, я розробляю конструкції та дизайн продукції, який втілюю в виробах з натурального дерева. Разом з дружиною ми розробляємо дизайн всієї лінійки дерев'яного посуду @woodstuffhome.

Чи отримуєте ви задоволення від своєї роботи?

Я отримую велике задоволення від своєї роботи, адже одна справа, коли ти створюєш макет чи візуалізацію продукту, і зовсім інша, - коли береш участь у виробництві від ідеї до готового продукту. Особливу насолоду приносить момент отримання клієнтами готових виробів та їх зворотній зв'язок зі словами подяки. Але, мабуть, найцікавіше на нинішній момент, це сама організація процесу виробництва та власної справи.

Якими навичками повинен володіти столяр для того, аби відмінно виконувати свою роботу?

На роботу ми приймаємо лише досвідчених столярів, котрі мають профільну освіту та великий досвід у меблевих чи столярних компаніях. Окрім досвіду, важливо щоб людина любила свою справу та роботу з деревом, тому що це живий матеріал, який має ряд своїх особливостей.

photo_2019-07-08_11.51.59

Чи необхідно столяру вміти розробляти та читати креслення?

Зараз ми маємо конструктора виробів, який готує всі креслення для виробництва, тому столяру необхідно вміти читати креслення та працювати з ними. Ми дуже ретельно підходимо до виробництва та якості продукції, і робота з кресленням допомагає випускати  якісну продукцію, не важливо чи це одна одиниця товару чи сотня.

Чи можливо освоїти столярну справу самотужки? Чи для цього потрібно навчатися в професійних навчальних закладах освіти?

Із самого початку  я вирішив працювати зі столярами-професіоналами, тому що для виробництва товарів преміум-якості потрібно вміти працювати на різних станках та з різними інструментами, знати особливості роботи з цінними породами деревини, розумітися в кресленнях, виконувати тонку роботу. Кваліфікований столяр, зважаючи на креслення, вибирає матеріал, робить заготовку, потім перетворює її на деталі та збирає в готовий виріб. Хоча я знаю багато людей, які освоїли столярну справу самотужки, але лише одиниці стали справжніми професіоналами.

Професійні навички допомагають у житті?

Є ряд цінностей, які є основою у  житті та роботі.  По-перше,  це ранній підйом та ретельне планування робочого дня. Коли ти дієш за чітким планом легше доводити справу до кінця та отримувати результат. По-друге – постійний особистий розвиток та вдосконалення якості продукції, процесів на виробництві. І по-третє, – це репутація нашого бренду та наших клієнтів,  тому що більша частина нашого виробництва орієнтована на бізнес-кліентів, і важливо завжди пам’ятати – до кого б не потрапила у руки наша продукція, вона має справляти «вау-ефект».

На що потрібно звернути увагу при виборі майстра для виконання замовлення? Які критерії повинні бути вирішальними?

При виборі майстра я завжди звертаю увагу на професійні та особисті якості виконавця. Є працівники, які схильні до ретельної та тонкої роботи, а є працівники, для яких кропітка робота – дуже важка, тому вони показують кращий результат на великих об'ємах.

Як довго ви користуєтесь Vidaron?

Ми користуємося продукцією Vidaron з самого початку виробництва, особливо часто використовували при виготовленні фасадних зовнішніх вивісок, тому що в лінійці бренду представлено багато продуктів для захисту деревини від шкідників та несприятливих умов. Крім того, Vidaron має гарний ряд декоративних відтінків. Також використовуємо для дерев’яного посуду.

Який найулюбленіший продукт Vidaron?

Найулюбленіший продукт – захисно-декоративний імпрегнат. Він має гарну кольорову палітру, доступну ціну та ми можемо використовувати його для покриття дерев'яних коробочок, фасадних вивісок. Будь-яка коробочка із покриттям Відарон стає більш привабливою та виділяється серед звичайних фанерних скриньок.

  • photo_2019_07_08_1152291.jpg
  • photo_2019_07_08_115226.jpg
  • photo_2019_07_08_115206.jpg
  • photo_2019_07_08_115159.jpg

Супутні вироби