Реставрація садових меблів

Новий вигляд деревини
Дерев’яні садові меблі, двері чи балюстради, як і багато інших предметів, виготовлених з найшляхетнішого будівельного матеріалу, є дуже вразливими до руйнування. Деревина, недостатньо захищена від дії дощу, сонця і шкідників, замість того, щоб тішити око, деформуватиметься, але доки в її структурі не виникло стійких змін, її можна піддати відновлювальним заходам.

захист терас від впливу атмосферних чиників

Що зробити, щоб старі зовнішні дерев’яні елементи отримали нове життя, ми запитали Кшиштофа Клімчака, фахівця марки VIDARON.
Руйнування деревини назовні приміщень
Щоб зрозуміти, чому захист деревини, експлуатованої назовні, є особливо важливим, потрібно усвідомити масштаб загроз.
– Пошкодження деревини можна поділити на поверхневі, які торкаються лише естетичної сфери, та значні, коли залишається тільки замінити весь елемент, оскільки жодні заходи не допомагають, – говорить Кшиштоф Клімчак.
А загроз існує немало. Однією з них є, наприклад, вода, під впливом якої деревина стискається або розширюється, що призводить до утворення тріщин. Не  корисне для деревини і сонячне світло, яке впливає на зміну кольору.
– Насамперед, однак, УФ-випромінювання руйнує лігнін, який зв’язує  клітини деревини і забезпечує її міцність. В результаті поверхня сіріє і стає "крихкою", – пояснює Кшиштоф Клімчак.
Негативний вплив чинить також висока температура. З огляду на той факт, що деревина є поганим провідником тепла, нагрівається в основному її зовнішня оболонка, яка в результаті висихання тріскається і деформується. Серйозну загрозу становлять також комахи, гриби і бактерії. Їх дія значно ослаблює структуру деревини і зменшує її міцність. Деякі гриби також викликають утворення синяви, яка додатково негативно впливає на естетичні якості враженого елемента.

захист деревяних елементів на городі

Проте поки ці зміни зачіпають тільки поверхню деревини, завдяки відновлювальним заходам можна досягнути того, що вона стане, як нова. Потрібно тільки знати, як проводити належну роботу і застосувати з цією метою відповідний засіб.
Ретельне видалення старих покриттів
Незалежно від того, оновлюємо ми старий паркан, дерев’яну комірчину для інструментів чи зовнішні двері, першим кроком завжди буде ретельне видалення старих покриттів і верхнього шару посірілої деревини, що можна зробити з використанням хімічних засобів або механічним способом. Якщо маємо справу зі старим дерев’яним елементом, який колись був пофарбований, може виявитись необхідним застосувати дротяну щітку. Потім за допомогою наждачного паперу потрібно відшліфувати  поверхню, підбираючи зернистість до нерівності основи. Щоб полегшити собі роботу, замість шліфування вручну можна використати вібраційну шліфувальну машинку, що пришвидшить загальний процес. Проте потрібно не забути пізніше вручну відшліфувати ті місця, до яких машинка не змогла дістати.
– Надзвичайно важливо ретельно відшліфувати  весь елемент, який піддіємо оновленню. Це дозволить отримати однорідний колір. Перш ніж приступити до нанесення будь-якого препарату необхідно переконатися, що вся поверхня дійсно суха і очищена від забруднень. Якщо на ній є, наприклад, брудні або жирні плями, можна позбутися їх, використовуючи очищений бензин, – радить Кшиштоф Клімчак.
Якщо на поверхні відновлюваного елементу є будь-які виїмки або тріщини, з ними можна впоратися, застосовуючи шпаклівку для деревини. Тут підійде готова до використання акрилова Шпаклівка для деревини VIDARON, яка характеризується не тільки чудовою адгезією до деревини, але й – завдяки  вмісту кварцового борошна – високою твердістю, що полегшує подальшу обробку.
Відновлення дерев’яної тераси і меблів – олієння
Коли поверхня дверей чи садової лавки ретельно підготовлена, можна приступити до нанесення відповідного засобу. Його вибір повинен диктуватися тим ефектом, якого хочемо досягти.
При виконанні регулярних консерваційних робіт, які повинні освіжити покриття і колір дерев’яної тераси або садових меблів, ідеально підійде Олія для деревини VIDARON, що захищає і доглядає деревину, підкреслюючи при цьому її природну фактуру і малюнок шарів.

імпрегнація деревини
– Процедуру олієння потрібно повторювати один-два рази на рік у випадку поверхонь, які особливо піддаються несприятливому впливу атмосферних факторів і шкідників. Тим не менш, навіть якщо всі консерваційні роботи проводяться регулярно, перед кожною наступною процедурою необхідно видалити старе покриття до живої деревини. Варто також відшліфувати деревину вздовж волокон і відполірувати, – говорить Кшиштоф Клімчак.

чим захистити садові меблі
Велике значення мають також умови, у яких виконуються роботи з використанням олії. Абсолютно не дозволяється проводити їх під час дощу, при занадто низькій (менше +5 °C) або занадто високій (вище +30 °С) температурі.
Олія для деревини VIDARON наноситься в два шари пензлем або губкою, при цому приблизно через 15 хвилин після нанесення необхідно видалити надлишок засобу губкою або ганчіркою. Інтервал між нанесенням першого і другого шарів повинен складати приблизно 6 годин.
Відновлення зовнішніх дерев’яних дверей
– Інакше поступаємо у випадку відновлення зовнішніх дверей – тут підійде, наприклад, захисно-декоративний лакобейц VIDARON з добавкою Teflon® surface protector, який створює міцне і еластичне покриття, – говорить Кшиштоф Клімчак.
Після підготовки поверхні, тобто видалення старих покриттів чи шліфування дверей наждачним папером (якщо поверхня знаходиться в хорошому стані),можна починати нанесення лакобейцу. Це можна зробити за допомогою пензля, валика, тампона або методом пневматичного розпилення.
– Якщо поверхня дверей проста, без декоративних елементів і вигинів, то найкращий результат отримаємо, вибравши пензель або валик. Якщо ж двері оздоблені, то кращою технікою буде використання тампона, яким нанесемо тонший, але й більш рівномірний і гладенький шару лакобейцу, – радить Кшиштоф Клімчак.
Після розподілення засобу і розтирання його напівсухим пензлем або губкою потрібно зачекати приблизно 12 годин. Після закінчення цього часу необхідно виконати так зване міжшарове шліфування, для якого використовуємо наждачний папір з градацією приблизно 320. Ретельне виконання цієї процедури дозволить отримати ідеально гладеньку поверхню, на яку – після видалення пилу – можна починати наносити другий шар захисно-декоративного лакобейцуVIDARON.
– Виріб наносимо аналогічним способом, як і його перший шар. Через приблизно 12 годин наші двері будуть відмінно захищені від впливу атмосферних факторів, а до того ж отримають нове, міцне покриття в одному з 14 наявних кольорів (або безбарвній версії),– говорить Кшиштоф Клімчак. У такий самий спосіб можна відновити інші зовнішні дерев’яні елементи, як-то паркани, перголи, вікна, альтанки або садові меблі.
– Проте слід взяти до уваги, що у випадку відновлення попередньо імпрегнованих або лакованих предметів, елементи, які піддаються відновленню, перед проведенням робіт потрібно розібрати, що дозволить рівномірно захистити всю поверхню, – підсумовує Кшиштоф Клімчак.

  • декорація подвіря

Супутні вироби