Популярні види деревини і їхнє застосування

Існує багато видів деревини, а їхнє різноманіття сприяє широкому застосуванню у багатьох галузях.  Звісно, що найпопулярнішою є вітчизняна деревина, аніж, наприклад екзотична. Оскільки місцева  деревина  є доступнішою, дешевшою, однак не поступається своєю красою заморській. Отже, розглянемо характеристики основних видів деревини.

foto_1

М’які породи дерев

М’які види дерев прості в обробці, а також широко доступні.  Деякі з найпопулярніших з них:

Сосна має жовто-білий (рідше червоно-білий) колір. Деревина є волокнистою і дуже просочена смолою, на зрубі добре виділений малюнок її шарів. Деревина сосни проста в обробці, відносно міцна і довговічна. Її легко стругати, пиляти, фрезерувати та сушити. Однак соснова деревина схильна до викривлень і тріщин. Також вироби з соснової деревини слід просочувати відповідними засобами для захисту від комах, грибків та вологи. Її широко використовують у будівництві, столярному ремеслі, у гірничій галузі, її застосовують для потреб залізниці, а також з неї виготовляють папір та ін.

Ялина має біло-жовтий відтінок і чітко виражений візерунок її шарів. Ця деревина швидко сохне, її легко клеїти, фарбувати й лакувати. Водночас ялину відносно легко обробляти. Її застосовують у будівництві, столярній галузі, целюлозно-паперовій промисловості.

shutterstock_48271231

Тверді породи дерев

Листяні види дерев зазвичай є міцнішими і стійкішими до пошкоджень, аніж хвойні. Зазначимо, що вони ростуть повільніше, тому тверда деревина значно дорожча. Найпопулярніші види твердої деревини:

Дуб – один з найцінніших порід дерев в Європі. Він має унікальні естетичні цінності та надзвичайно довговічний. Правильний догляд за дубовою деревиною дозволить зберегти її гарний і благородний зовнішній вигляд, а також технічні цінності протягом  років. Медово-золотистий колір з часом набуває елегантних відтінків темно- або світло-коричневого. Кільця дуба прямі та рівномірно розташовані, а деревина має чітко окреслені пори.

Деревину дуба складніше обробляти, ніж, наприклад, сосну. Її використовують у виробництві меблів або декоративних предметів, а також підлог, терас, сходів, вікон або зовнішнього фасадного облицювання.

Модрина має відтінок жовтого і червоного. Крім того, модрина дуже міцна і довговічна деревина, а також стійка до морської води.  Для модрини характерний цікавий візерунок з хвилястими лініями її шарів. Це дерево використовують в будівництві, столярці. З неї виготовляють тераси,  підлоги, панелі, а також різні меблі. Не виникають проблеми під час лакування чи шліфування деревини з модрини. Хоча механічна обробка може бути складною (через тверді вузли та велику кількість смол).

Деревина модрини вирізняється своїм приємним ароматом, тому якщо ви полюбляєте запах деревини, то меблі чи інші дерев’яні елементи, що виготовлені з модрини, наповнять Вашу оселю ніжним ароматом і приємними пахощами.

foto_3

Деревина з ясеня  тверда, дуже міцна і пружна, має різні відтінки – від світло-жовтого до світло-коричневого. Візерунок шарів деревини дуже чіткий. Ясеневу деревину легко полірувати й свердлити. Під час контакту з вологою і водою, деревина з ясеня втрачає свої властивості та змінює колір, тому цю деревину потрібно добре просочити відповідними захисними виробами для запобігання від можливих пошкоджень.

Деревину з ясеня використовують для виготовлення підлоги, сходів, вікон і дверей, а також для виробництва авіаційних гвинтів, спортивного обладнання, внутрішньої обшивки та драбин.

Деревина з горіха має елегантний і вишуканий вигляд, тому з неї виготовляють садові й домашні меблі, декоративні елементи, рами для картин. Для цього виду деревини характерні чіткі шари, що створюють ​​різноманітні візерунки її структури, а також вона має цікаве забарвлення – від коричнево-чорного до світло-коричневого. Однак цю деревину необхідно належним чином просочити, особливо, коли на неї впливатимуть волога та опади. Деревину з горіха легко обробляти, зокрема, стругати, різати, точити, шліфувати, фарбувати. Її використовують у художніх промислах, столярній галузі. З горіхової деревини виготовляють меблі, декоративні елементи, музичні інструменти, балки, різноманітні скульптури й ін.

foto_4

Також серед популярних  порід дерев, які використовують у будівництві, столярці і промисловості, зокрема є тополя, верба, береза ​​і бук.

Звісно, залежно від того, де ви застосовуватимете деревину чи всередині будинку, чи назовні, ви маєте пам’ятати про її належний захист. Адже від призначення деревини залежить, яким захисно-декоративним виробом її потрібно обробити. Наприклад, для обробки дверей, вікон, поручнів, парканів, які перебувають назовні, слід спершу захистити виробом  Імпрегнат-Ґрунт VIDARON, а згодом покрити, наприклад, захисно-декоративним Лакобейцом VIDARON у будь-який з представлених виробником кольорів.

Дерев’яні предмети й елементи, що перебувають всередині приміщення, наприклад, паркет, сходи можна забейцувати виробом Бейц для деревини, який надасть дерев’яним елементам  вишуканого вигляду, а на кінцевому етапі полакувати їх Лаком без ґрунтовки VIDARON. Він стійкий до стирання, подряпин, механічних пошкоджень.

  • foto_1.jpg

Супутні вироби