Оновлення паркету без циклювання – це правильний метод?

zmiana_koloru_podogi_1

Циклювання паркету – дорогий, але найефективніший процес, який, з одного боку, надає паркету новий, красивий зовнішній вигляд, а з іншого – захищає деревину від пошкоджень. Ремонт паркету без шліфування можливий, але за кількох умов. Перевірте, на що звернути увагу і як поновити паркет простіше й дешевше, ніж шліфуванням.

Коли можна відремонтувати паркет без циклювання?
Циклювання може врятувати навіть значно пошкоджене паркетне покриття. Однак, якщо ваш паркет не дуже зношений і пошкоджений, не гниє, а між дошками немає великих порожнин, можна спробувати оновити його самостійно. Паркет виглядатиме свіжим і блискучим, а на його поверхні не буде плям, потертостей та дрібних подряпин.
Ви також можете освіжити колір деревини на паркеті та надати їй іншого відтінку. Однак, щоб самостійне оновлення паркету принесло бажані результати, вам потрібно добре його підготувати до лакування або фарбування – видалити старі шари лаку або мийних засобів, очистити паркет та добре його матувати.

adobestock_294014704

Як оновити паркет без Циклювання? Підготовка поверхні

Якщо ви хочете оновити паркет, що раніше був покритий лаком, але поверхня зношена й пошкоджена, вам потрібно видалити забруднення та старі шари лаку. Для цього в пригоді стануть наждачний папір або електрична шліфувальна машина. Почніть ремонт паркету з таких кроків:

 • Ретельно пропилососьте й вимийте покриття. Варто позбутися старих шарів мийних засобів за допомогою спеціальних продуктів (пропозиція магазинів широка - шукайте так звані засоби для змивання мийних засобів).
 • Для видалення старих лакофарбових покриттів використовуйте крупнозернистий папір (або шліфувальну машинку),намагаючись не подряпати паркет. Потім змініть крупнозернистий папір на папір з дрібнішим зерном, і ще раз відшліфуйте покриття, видаливши подряпини та незначні пошкодження.
 • Пропилососьте паркет і обережно промийте його водою. Будьте обережні, щоб не сильно намочити покриття. Зачекайте, поки паркет висохне.

Ремонт паркету – заповнення порожнин
Коли паркет висохне, перевірте його – чи на поверхні немає серйозних пошкоджень, які неможливо усунути шліфуванням. Заповніть будь-які отвори (дірки або тріщини) шпаклівкою з відтінком, що подібний до кольору вашого паркету. Перед нанесенням наповнювача обов’язково ознайомтеся з інструкцією від виробника. Після заповнення порожнин почекайте, поки шпаклівка висохне. Після цього можна знову мити паркет або протирати лише ділянку навколо місць, що оновлюватимуться.

Фарбування
Ви можете покрити поверхню паркету бейцом, що освіжить колір деревини або додасть їй інший відтінок на ваш вибір. Виберіть, наприклад, бейц для деревини VIDARON, доступний у відтінках: вибілений дуб, рустований дуб, бразильський хебан або шляхетне червоне дерево.
Як діє бейц?
Бейц для деревини рівномірно й поступово проникає в деревину. Не підіймає волокна деревини, тому на поверхні не утворюються плями. Застосування бейца просте й безпроблемне. Прозорі покриття підкреслюють природний вигляд паркету – вони не приховують шари й не створюють штучний ефект. Ви можете використовувати бейц для декоративного фарбування дерев’яних поверхонь всередині й зовні.

adobestock_259977306

Оновлення паркету – лакування
Останній етап оновлення паркету – нанесення лаку, який надасть блиску поверхні, а головне – захистить паркет від механічних пошкоджень, стирання або впливу вологи. Виберіть, наприклад, лак для паркету VIDARON без грунтовки. Цей продукт створює захисний шар на поверхні, сухий на дотик приблизно через 3 години. Має м’який запах і чудові адгезійні та текучі властивості. Він дуже міцний, стійкий до стирання, подряпин, механічних пошкоджень та плям.
Ось найважливіші поради щодо лакування:

 • Помістіть лак на кілька годин у кімнату, де він використовуватиметься.
 • Виконуйте роботи при температурі основи та довкілля від 16 до 25 °C, і вологості між 40 та 65%.
 • Нанесіть лак короткошерстим валиком з мохеру.
 • Переконайтеся, що в кімнаті немає протягів, які можуть спричинити занадто швидке висихання фарби.
 • Зазвичай наносять принаймні 2 шари з інтервалом приблизно 12 годин.
 • Між накладанням шарів варто виконати проміжне шліфування наждачним папером.

Варто знати! Перед лакуванням придбайте спеціальний костюм, який захистить і шкіру, й одяг від забруднень, а лаковану поверхню від бруду, що накопичується на повсякденному одязі.
Незалежно від того, які продукти ви використовуєте при оновленні паркету, завжди чітко дотримуйтесь інструкцій виробника – це забезпечить оптимальні результати.

 • AdobeStock_304368312.jpg
 • AdobeStock_294014704.jpg
 • AdobeStock_259977306.jpg