Олієння підлоги з екзотичної деревини

Мало яка підлога викликає більший захват, ніж та, що виготовлена з екзотичної деревини. Незвичайне розташування шарів, красиві кольори і цікава структура поверхні – завдяки цим особливостям “екзотики” у вітальні, спальні чи навіть у ванній кімнаті переживають пік своєї популярності, в тому числі і в Україні. Чи може деревина, красива сама по собі, стати ще гарнішою? Тепер це можливо! Регулярне олієння екзотичних підлог не лише захищає, але й підкреслює їхні якості, відтіняючи природну шляхетність деревини.
Підлога, близька до природи
У той час, коли повсюди навколо нас виростають сучасні будівлі, а архітектори без вагань звертаються до сміливих, футуристичних форм, можна помітити тенденцію, яка виражається в бажанні бути ближче до природи і оточувати себе предметами, якомога менш “штучними”, витонченими і позбавленими характеру. Можливо, саме тут потрібно шукати причини успіху, яким користуються дерев’яні підлоги – виразні, теплі, творці атмосфери у всьому помешканні. Все охочіше і українці вибирають для підлоги екзотичні породи деревини, тим більше що значна їх частина має кращі технічні параметри, ніж місцеві породи (наприклад, тік, іроко чи мербау).

обробка підлоги з екзотичного дерева
Проте не варто помилково вважати, що міцна, стійка і тверда екзотична деревина не потребує захисту. Так, як і кожний натуральний матеріал, вона вразлива до впливу вологи, подряпин, механічних пошкоджень. Тому необхідно підібрати до неї такий засіб, який, з одного боку, захистить підлогу від швидкого руйнування, а з іншого – не закриє під захисним шаром її природної краси і кольору.
Чому варто обробляти олією екзотичну підлогу?
Якщо бажаємо отримати згаданий вище захисний і водночас декоративний ефект, це найкращим вибором у цьому випадку стане нанесення на підлогу олії для деревини VIDARON. Вона наявна у чотирьох привабливих кольорових версіях, а також у безбарвній версії. Саме остання особливо підходить для екзотичних підлог, оскільки вони самі по собі мають цікаве забарвлення, яке не варто змінювати. Що істотно, олія краще ніж будь-який інший засіб, дозволяє зберегти природну красу і структуру деревини – це особливо важливо у випадку “екзотиків”, придбання яких визначається, насамперед, власне естетичними причинами.


підлога з екзотичної деревини - чим обробити

На користь олієних підлог говорить ще одна річ. Вони дуже легко піддаються оновленню, яке можна здійснити власноруч і без циклювання. Також без складнощів можна виконати місцевий ремонт частини поверхні, що практично неможливо у випадку лакованих підлог.
Олія для деревини
Олія для деревини VIDARON містить натуральні компоненти, які захищають і доглядають деревину. Одним із них є віск Карнауба з пальм, що ростуть у Бразилії. Це найтвердіший серед відомих на сьогодні природних восків, який значно підвищує параметри стійкості екзотичної підлоги до стирання. Також ефективно захищає її від забруднень, створюючи напівматовий ефект, що підкреслює структуру деревини, з чітко видимими шарами і приємною на дотик поверхнею.
Як оліїти підлогу?
Кожна дерев’яна поверхня, на яку збираємося наносити будь-який декоративний чи захисний засіб, повинна бути чистою від бруду і пилу і знежиреною. Так само і у випадку олієння. Коли наносимо виріб на підлогу, яка раніше вже була, наприклад, полакована, обов’язково потрібно ретельно видалити старе покриття шляхом шліфування. Якщо поверхня раніше була оброблена олією, то її необхідно вимити, за потреби знежирити, висушити і нанести один шар олії для вирівнювання поглинальної здатності деревини. Через 12-20 хвилин надлишок олії треба видалити, а поверхню ретельно витерти ганчіркою або паперовим рушником.

чим обробити підлогу з екзотичної деревини

При нанесенні олії вперше з метою надання  гарного вигляду, поліпшення характеристик нанесення і підкреслення малюнка деревини варто відшліфувати деревину вздовж волокон наждачним папером і додатково відполірувати всю поверхню.
Олію найкраще наносити пензлем або губкою (повинно бути мінімум 2 шари з інтервалами від 6 до 12 годин),надлишок засобу видалити ганчіркою або паперовим рушником.

  • підлога з екзотичної деревини