Лакування деревини – поговоримо про найпоширеніші помилки

Деревина – довговічний оздоблювальний матеріал, але її міцність залежить від правильного догляду. Вибір невідповідного лаку або недостатньо ретельна обробка можуть не тільки спричинити естетичні дефекти, але й призвести до стійких пошкоджень. Довідайтесь, яких помилок слід уникати, лакуючи деревину!

lakierowanie_drewna_3

З цієї статті ви дізнаєтесь:

  • чим і як правильно лакувати деревину,
  • які поширені помилки при лакуванні деревини,
  • як забезпечити належні умови для лакування деревини.

Помилка №1: лакування деревини невідповідним засобом

Спосіб обробки деревини залежить від її виду, а головне – призначення. Дошки для підлоги і традиційний паркет потребують іншого типу захисту, ніж, скажімо, дерев'яні елементи фасаду будинку. Вибір невідповідного засобу – поширена помилка при лакуванні деревини. В результаті покриття може не мати достатньої міцності і не захищати поверхню від впливу вологи або УФ-променів. Неправильно підібраний засіб також не дозволить отримати бажаний декоративний ефект.

lakierowanie_drewna_2

Для фарбування соснових стільців підійде Акриловий лак VIDARON, який надасть деревині красивого блиску і вбереже поверхню від слідів щоденного використання. Однак якщо меблі будуть використовуватись у саду, то краще взяти водовідштовхувальний Зовнішній лак VIDARON, який захистить їх від дощу, вологи та УФ-випромінювання. У свою чергу, для обробки дерев'яних підлог слід вибирати спеціальний Лак для паркету без ґрунтовки VIDARON, який створює міцні покриття, що швидко сохнуть і мають високу стійкість до стирання.

Зверніть увагу

Багато проблем при лакуванні деревини виникає через неправильно підібрані інструменти. Перед початком робіт уважно прочитайте етикетку виробу та ознайомтеся з рекомендаціями виробника. Для нанесення акрилового лаку можна використовувати будь-який поролоновий валик з велюровим покриттям з коротким ворсом або якісний пензель з натуральної щетини. А от для лаку на основі розчинника вибирайте пензель, призначений для олійних та нітрофарб.

Помилка №2: поспіх при лакуванні деревини

Багато помилок при лакуванні деревини виникають в результаті поспіху та недостатньої ретельності. Кваплячись якнайшвидше закінчити роботу, легко випадково пропустити важливий етап або неакуратно нанести засіб. До поширених дефектів, спричинених недбалим виконанням, належать:

  • здуття під лаковим покриттям, зморшки і тріщини на поверхні – найчастіше причиною є занадто короткий час висихання між шарами або нанесення занадто великої кількості лаку, що викликає піднімання покриття;
  • недостатня адгезія лаку – часто є наслідком неналежної підготовки основи перед лакуванням, як-от недостатнього шліфування поверхні;
  • погане розтікання лаку – характерні сліди на лакованій поверхні можуть виникнути через недостатньо розбавлений засіб або використання невідповідного розчинника.

Як правильно лакувати деревину, щоб уникнути зазначених вище помилок? Не забудьте уважно прочитати технічну карту лаку. Дотримуйтесь викладених в ній інструкцій щодо вибору виробів та інструментів, а також рекомендованих строків висихання. Не поспішайте під час роботи – подбайте про правильне висихання кожного шару відповідно до рекомендацій виробника і не пропускайте проміжне шліфування.

lakierowanie_drewna_1

Помилка №3: невідповідні зовнішні умови

За багато помилок при лакуванні деревини відповідає… несприятлива погода і – при лакуванні всередині приміщення – погана вентиляція. Зовнішні умови, такі як температура і відносна вологість повітря, мають велике значення, особливо під час висихання лакового покриття.

Цей процес повинен відбуватися рівномірно, відповідно до рекомендованого виробником часу. Якщо через спекотну погоду лак сохне занадто швидко, на його поверхні можуть з’явитися неестетичні бульбашки повітря або видимі стики між полакованими фрагментами. У свою чергу, низька температура в поєднанні з високою вологістю призведе до того, що покриття буде занадто повільно сохнути і довго залишатиметься липким. В результаті на поверхні можуть утворитися підтікання і стійкі забруднення.

  • лакування
  • лакування
  • лакування

Супутні вироби