Лакування дерев'яних підлог - покрокова інструкція

Завдяки лаку можна ефективно захистити дерев’яну підлогу.Він захистить цей природний матеріал від вологи і пошкодження. Як правильно вибрати лак? Що потрібно пам’ятати під час підготовки основи? Чи можна покрити підлогу лаком без шліфування? Відповіді на ці та інші питання – в нашій статті.

depositphotos_351078312_xl

Деревина завжди чудово виглядає у приміщенні. Цей природний матеріал надає кімнатам елегантності, з одного боку, і виняткового тепла, з іншого. Ви можете легко підібрати його до багатьох стилів інтер’єру, завдяки чому така підлога прослужить вам багато років. Навіть якщо в майбутньому ваші смаки зміняться.

Щоб насолоджуватися красою дерев’яної підлоги тривалий час, не забувайте правильно захищати поверхню. Як це зробити? Одним з найкращих рішень є покриття дерев’яної підлоги лаком.

vidaron_0012_

Відповідний засіб створить захисний шар від вологи, подряпин та забруднення. Це також хороший метод для зміцнення і збільшення довговічності підлоги. Поради в цій статті допоможуть вам дізнатися, як крок за кроком полакувати підлогу з деревини.

Лакування дерев'яної підлоги, вибір відповідного засобу

Перший важливий крок під час лакування підлоги – це вибір відповідного продукту. Необдуманий вибір лаку – це велика помилка. Лаки різняться за багатьма ознаками, в тому числі і за призначенням. Наприклад, для підлоги з соснової дошки в приміщенні потрібен один виріб, а для облаштування дерев’яної тераси – інший. Тому вибирайте лак за типом деревини, за інтенсивністю використання поверхні, а також слід зважати, чи  матеріал буде піддаватися агресивним погодним умовам.

Що ще врахувати, обираючи лак для дерев’яної підлоги? Кольори та характер обробки. Нанісши на підлогу лак, можна отримати ефект матової, напівматової, сатинової або глянцевої поверхні. А як щодо кольору деревини? Чи можна їх досягти за допомогою прозорих лаків? Кольори залежать від використовуваних пігментів. Якщо використовувати безбарвний засіб, то відтінок деревини не зміниться.

Який виріб вибрати, якщо, наприклад, ви плануєте покрити паркет лаком? Експерт із захисту і декорування деревини ТМ VIDARON пропонує Лак для паркету без ґрунтовки Vidaron. Цей виріб, власне, призначений для лакування паркету, адже у самій назві вже є підказка.  Лак створює міцне покриття на підлозі всередині будинку, стійке до пошкоджень і стирання. Завдяки спеціальній технології його легко наносити й він швидко сохне.

Підготовка основи під лакування

Другий крок до захисту деревини стосується способу підготовки підлоги до лакування. Від цього етапу залежить кінцевий ефект – не пропускайте його. Під час роботи дотримуйтеся рекомендацій виробника, які опубліковані  на етикетці відповідного виробу.

Підготовка основи – це важливий етап, незалежно від того, чи плануєте ви лакувати підлогу із соснових дошок або паркетну підлогу, чи лакувати паркетну мозаїку. Отже, як підготувати деревину до лакування?

Насамперед поверхня повинна бути сухою і без забруднень. Якщо підлога жирна, промийте її розчинником. Також зверніть увагу на правильне шліфування підлоги. Якщо деревина покрита старим лаковим покриттям, видаліть його за допомогою шліфувальної машини. Чи потрібне використання такого обладнання? Так і ні. Полакувати підлогу без шліфування можна, але це передбачає ручну роботу, ефект від якої не завжди виправдовує очікування.

shutterstock_1383763577_

Якщо ви лакуєте підлогу Лаком для паркету без ґрунтовки Vidaron, вам не потрібно її ґрунтувати.

Лакування

Нанесіть лак на деревину валиком. Рівномірно розпровадьте по всій поверхні підлоги. Для кращого ефекту як естетичного, так і з точки зору стійкості поверхні, нанесіть три шари лаку. Наступні шари наносити через 12 годин (цей час є приблизним - він може бути продовжений через високу вологість або погану вентиляцію приміщення). Не забувайте про міжшарове шліфування.

vidaron_0318_

Полакувавши підлогу всіма шарами лаку, дайте їй висохнути принаймні 24 години. Повна експлуатація полакованої підлоги чи паркету рекомендована через 3-5 днів.

  • Depositphotos_351078312_XL.jpg

Супутні вироби