Кольорові імпрегнати для деревини – як вибрати правильний колір?

Імпрегнати для деревини відомі своїми унікальними захисними властивостями. Проникаючи глибоко в структуру деревини, вони зміцнюють її та захищають від впливу вологи. Проте їхня корисна дія на цьому не закінчується. Імпрегнати для деревини випускаються у багатьох привабливих кольорах, тож із ними ви легко створите нову, оригінальну композицію. Дізнайтеся, як за допомогою імпрегнату змінити колір деревини та який відтінок вибрати.

kolorowe_impregnaty_do_drewna_3

З цієї статті ви дізнаєтесь:

 • які наймодніші кольори імпрегнатів для деревини,
 • як вибрати колір імпрегнату для деревини,
 • що потрібно знати про зміну кольору деревини імпрегнатом.

Імпрегнати для деревини – кольори

Варто знати, що пігмент у складі імпрегнату має не лише декоративну дію. Засіб захищає дошки від шкідливого впливу сонячних променів, які інакше швидко змінять відтінок деревини на сірий. Тож якщо ви хочете зберегти красивий колір паркану, лавки чи дерев’яних елементів фасаду, використовуйте захисно-декоративний імпрегнат.

kolorowe_impregnaty_do_drewna_2

Кольорова гама, в якій пропонуються ці вироби, – це насамперед натуральні відтінки, відомі з різних порід деревини. Найпопулярніші кольори імпрегнатів:

 • білений дуб – найсвітліший з наявних Садовий імпрегнат Vidaron дає холодний відтінок, наближений до білого. Ідеально підходить для композицій у скандинавському стилі, а також для рустикальних, зістарених декоративних елементів;
 • тик – теплий колір, схожий на помаранчевий, красиво виглядає на стінах альтанок та пергол у саду. Це також класичний вибір, коли мова йде про паркан.
 • червоне дерево – ще один теплий відтінок, який часто використовується на дерев’яних елементах архітектури будинку в поєднанні з темнозеленим дахом;
 • палісандр – Плівкоутворювальний імпрегнат Vidaron у цьому кольорі доступний у двох відтінках, які дозволяють зробити деревину темнішою: палісандр королівський та
 • палісандр індійський. Ці елегантні кольори красиво виглядають на елементах фасаду будинків в сучасному стилі;
 • канадський клен – насичений колір, наближений до відтінку червоного, має дуже ефектний вигляд у контрасті з білими стінами будинку;
 • лаймовий – світло-зелений відтінок імпрегнату – це цікаве рішення для нестандартного вигляду малої садової архітектури, особливо серед буйної рослинності.

Колір імпрегнату для деревини – чим керуватися при виборі?

Не знаєте, який колір імпрегнату вибрати для обробки огорожі, садових меблів або дерев’яної альтанки? Ваш особистий смак – це лише один із факторів, який слід враховувати. Якщо для вас важливий не лише захист деревини, але й цікавий візуальний ефект, буде добре, якщо зовнішній вигляд цих елементів пасуватиме до оточення – наприклад, кольорової гами фасаду чи паркану.

Наступні важливі моменти – це стан та зовнішній вигляд фарбованої деревини. Оновлюючи паркан або альтанку, огляньте дошки – чи помітні на них ознаки старіння, механічні пошкодження, знебарвлення або плями? Правильно підібраний імпрегнат для деревини дозволить приховати ці дефекти.

kolorowe_impregnaty_do_drewna_1

Зміна кольору деревини за допомогою імпрегнату – що потрібно знати?

Бажаєте змінити колір дощатого паркану? Успішно надати йому нового відтінку можна, застосувавши кольоровий імпрегнат – навіть якщо ви хочете змінити колір деревини з темного на світлий. Але в такому разі вам обов’язково потрібно буде видалити старе лакофарбове покриття.

Пам’ятайте, що – на відміну від фарби – імпрегнат прозорий. Він надасть дошкам цікавого відтінку і водночас підкреслить природний малюнок шарів деревини. Проте кінцевий візуальний результат залежить від вигляду поверхні перед фарбуванням.

 • кольорові імпрегнати
 • кольорові імпрегнати
 • кольорові імпрегнати

Супутні вироби