Які інструменти використовувати для лакування деревини?

На ринку хімічних засобів для захисту і декорування деревини велика кількість виробів з різноманітними властивостями і складом. Завдяки цьому легше вибрати засіб, водночас беручи до уваги, що різні вироби дозволять нам досягти подібних результатів. Однак слід пам’ятати, що нанесення лазурі, лаків, бейців чи імпрегнатів не може здійснюватися одним і тим самим типом інструментів. Вибір відповідного валика або пензля може виявитися ключовим для ергономіки праці та захисту деревини.
Коли фарбувати пензлем, а коли валиком?
Вибір між фарбуванням пензлем або валиком залежить головним чином від того, який предмет чи елемент маємо намір пофарбувати. При фарбуванні великих поверхонь більшої ефективності нам, безперечно, допоможе досягти валик (підлоги, фасади, стіни). Крім того, він не залишає смуг і використовує меншу кількість засобу. Також він виступає незамінним інструментом при фарбуванні, наприклад, верхніх ділянок фасаду. У такому випадку можна використати "телескопічну ручку", і драбина буде не потрібна.

пензлі для лакування деревини

Проте валик не справиться з точним фарбуванням дрібних деталей, країв, виїмок (меблі, ліпнина, ніші, кути, паркани, перголи). Пензлі завдяки різній своїй ширині і формі допомагають дістатися до важкодоступних місць. Пензель також підійде для фарбування заглибин, оскільки щетина легше проникне у нерівності поверхні, ніж ворс валика.
Як підібрати валик?
Що стосується фарбування деревини, підібрати валик досить просто. Практично завжди фарбуємо деревину шліфовану, з гладенькою поверхнею, позбавленою шорстких місць. Тому вибираємо валики з коротким ворсом, які ідеально підходять для гладеньких поверхонь, або губчасті.

валики для лакування деревини

Слід пам’ятати, що не кожен валик придатний для фарбування будь-яким засобом. Очевидно, що можна також підбирати валики під засоби на основі типу ворсу. Нейлонові чи поліестерові валики є ідеальними для водорозчинних виробів, оскільки не вбирають воду. Велюрові, мохерові або губчасті валики  підходять для нанесення виробів на основі розчинників.
Як підібрати пензель?
Що стосується вибору пензля, то окрім різної ширини, необхідно також підбирати пензель під конкретний засіб. Додатково, як і у випадку валиків, можемо підібрати пензель до гладеньких чи шорстких поверхонь. Пензлі з грубим ворсом найкраще застосовувати на шорстких і грубих поверхнях, а з м’яким – на гладеньких.
Що стосується підбору пензля до виробу, то на ринку наявні два типи цих інструментів:
– пензлі з натуральним ворсом – найчастіше це кінський волос або свиняча щетина, стійкі до згинання і зминання. Призначені для фарб на основі розчинників. Меншою мірою підходять для водорозчинних фарб, оскільки вбирають воду (захисно-декоративний імпрегнат, захисно-декоративний лакобейц, зовнішній лак),
– пензлі із штучним ворсом – сумішшю поліуретану і поліестеру. Вони еластичні і не вбирають воду. Тому призначені для водорозчинних засобів.

універсальний пензель з натуральним ворсом

пензель з штучним ворсом для розчинникових лаків

 З натуральних пензлів можуть випадати щетинки, тому варто перед фарбуванням відшліфувати ворс наждачним папером. Цим пом’якшимо його кінчики і видалимо незакріплені щетинки, які могли б залишитися на фарбованій поверхні.

  • пензлі для лакування деревини