Як зробити рокарій? Покрокова інструкція

Чи складно облаштувати рокарій з каміння? Зовсім ні! Але для цього потрібен час, трохи фізичних зусиль і неабияке відчуття прекрасного. Як поетапно зробити невеликий рокарій перед будинком? Ось інструкція!

Зміст:

  1. Створення рокарію – з чого починати?
  2. Як зробити рокарій перед будинком? Покроковий порадник
  3. Як зробити рокарій у саду і не припуститися помилок?

 

Рокаріій з каменів та красивих рослин – мрія багатьох садівників. За задумом рокарії мають імітувати природні гірські луки, але на них можна розміщувати будь-які рослини, незалежно від їхнього походження. Важливо, щоб вони любили сухе і сонячне місце, тому що в невеликих рокаріях перед домом найчастіше переважають саме такі умови.

Закладання рокарію – процес не складний, але досить трудомісткий. Він також вимагає ретельно продумування місця розташування. Потрібно зібрати матеріали для спорудження – малі та великі камені, ґрунт і рослини, які будуть добре себе почувати в такому місці.

Якщо вам потрібні ідеї, як створити рокарій у саду, ви знайдете поради в нашій статті. Ми показуємо, як має відбуватися цей процес крок за кроком. Ми радимо, як викласти каміння та які декоративні рослини стануть найкращим варіантом для натуралістичного і сучасного рокарію перед домом.

shutterstock_1024014640

 Як зробити рокарій з каменів? Головне – вибрати в саду відповідне місце.

 

Створення рокарію – з чого починати?

Як зробити рокарій в саду? Перш ніж приступати до будь-яких робіт, сплануйте, в якому місці буде розташована ваша альпійська гірка. Це важливо, тому що навіть невеликий рокарій перед домом є ​​дуже виразним акцентом, який домінує в просторі та привертає до себе увагу.

Яке розташування найкраще підійде для рокарію? Найчастіше альпійські гірки закладають на сонячному місці. Тоді там зможуть рости рослини, які люблять сонце та засушливі, досить суворі умови – власне, як на природних альпійських луках. Однак потрібно пам'ятати, що в умовах сонячної погоди та наявності каменів, які додатково підвищують температуру, в рокарії виживуть лише сонцелюбні та посухостійкі види рослин. Найбільші можливості дає створення сучасного рокарію перед будинком на досить освітленому місці, але не на самісінькому сонці.

Чи можна влаштувати рокарій в тінистому місці? Так, якщо підібрати рослини для таких умов. Тоді це можуть бути виключно тіньолюбні види, як-от різноманітні хости. Однак ми не рекомендуємо закладати рокарій у цілковитому затінку або під деревами – тоді альпійська гірка повністю втратить свою чарівність.

Де в саду рокарій матиме найкращий вигляд? Багато залежить від розмірів ділянки. Ось наші пропозиції: 

  • У маленькому саду не варто розташовувати рокарій посередині ділянки, оскільки це справлятиме дуже неприродне враження. Найкращий вигляд альпійська гірка матиме в кутку саду, біля муру або сходів. 
  • Якщо можливо, використайте природний рельєф, скажімо, схил або мур, який ви об’єднаєте з альпійською гіркою. Тоді ви витратите менше праці на облаштування рокарію (не доведеться будувати таке велике підвищення від землі),а результат буде більш ефектним. 
  • Рокарій матиме чудовий вигляд перед будинком або терасою. Якщо бажаєте милуватися ним щодня, це для нього найкраще місце. 
  • У великому розмаїтому саду можна розташувати рокарій посередині, створивши ефектний «скелястий острів», оточений рослинами та садовою архітектурою. 

Красивий вигляд матиме рокарій і в оточенні води – це може бути водойма, але найкращим варіантом стане дзюркотливий струмок або невеличкий водоспад.

shutterstock_189167540

Яку форму може мати рокарій? Найпопулярнішими видами альпійських гірок є:

  • Класичний рокарій на підвищенні, складений з різних видів каменів, з рослинами різного походження, підібраними до умов ділянки.
  • Рокарій у вигляді гірського осипу або альпійської луки: будується так, щоб імітувати крутий гірський схил, тому повинен бути з сильним нахилом, складений з каменів одного виду і доповнений гірськими, зокрема альпійськими рослинами. 
  • Пласка кам'яна клумба – форма клумби, в якій місце трави займають дрібні та більші камінці. Поміж ними висаджують рослини, відповідно до характеру та умов саду.
  • Рокарій на мурі – цікава ідея поєднання рослин з архітектурою, найчастіше у таких рокаріях висаджують виткі рослини.

shutterstock_2114796965

Оригінальний рокарій у поєднанні з кам'яною доріжкою та дерев'яним мостом. Пам'ятайте, що всі дерев'яні елементи в саду необхідно захистити захисно-декоративним імпрегнатом VIDARON.

Як зробити рокарій перед будинком? Покроковий порадник

Якщо ви вже вибрали місце, відповідні умови і тип рокарію, настав час його спорудження. Як зробити рокарій перед домом крок за кроком? Читайте нижче підготовлену нами інструкцію.

Крок 1. Підготуйте місце під рокарій

  • Зніміть дерен і верхній шар ґрунту.
  • Видаліть бур'ян і добре перекопайте утворене заглиблення.
  • Укладіть на дно дренажний шар з дрібного каміння і гравію.
  • Краї заглиблення можна захистити агротканиною та присипати шаром дрібного каміння – це запобігатиме проростанню бур’янів у рокарії.

Крок 2. Викладіть конструкцію з великих і малих каменів

  • Насамперед викладіть камені, які створять зовнішній «каркас» для вашого рокарію. Дайте волю своїй фантазії!
  • Камені, що лежать найнижче, необхідно вкопати в землю на 1/3 їхньої висоти.
  • Пам'ятайте, що найбільші камені потрібно класти на самий низ рокарію, додатково нахиливши назад для більшої стійкості та для того, щоб дати більше місця рослинам.
  • Тепер потрібно заповнити внутрішню частину вашої конструкції ґрунтом і полити, щоб він осів.
  • На підготовлену таким чином конструкцію покладіть наступний шар каменів, які також заповніть ґрунтом. Форма рокарію залежить від того, скільки місця є у вашому розпорядженні і який у вас задум.

Після цього етапу з подальшими роботами слід зачекати хоча б декілька днів. Ідея полягає в тому, щоб вся конструкція осіла та стала стійкою. Наступний крок, безумовно, найприємніший – це саджання рослин!

shutterstock_1976195546

Крок 3. Висаджування рослин в рокарій

  • Саджаємо рослини поодиноко або групами з кількох рослин одного виду.
  • Варто підібрати їх так, щоб вони цвіли весь сезон або щоб мали контрастне листя і форму.
  • Високі рослини висаджуємо на задньому плані, а менші – попереду.
  • Врахуйте, що рослини з року в рік стають більшими, і залиште місце для їхнього зростання.
  • Землю між рослинами можна для красивішого ефекту засипати гравієм або дрібними камінцями.

 

Найкращі рослини для рокарію

Як зробити рокарій з квітами? Ось популярні багаторічні рослини, які найчастіше вибирають для альпійських гірок!

Багаторічники: флокс шиловидний, гвоздика периста, очиток, алісум, ломикамінь, кам’яна троянда, бадан серцелистий, дзвоники карпатські.

Хвойні: вибирайте невисокі і сланкі сорти, які створять прекрасне тло для багаторічників і цибулинних квітів. Це можуть бути, зокрема, повзучі ялівці, сосни, модрини, туї.

Цибулинні квіти: тюльпани, нарциси, гіацинти, мускарі, крокуси прикрасять рокарій навесні.

Трави: красивий вигляд матимуть в рокарії популярні пряні трави, які можна використовувати і на кухні. Тож посадіть, зокрема, чебрець, шавлію, материнку, м’яту, деревій.

 

Рокарій та інші елементи садової архітектури

Якщо ви вже спланували, як зробити рокарій з каменів, настав час поєднати його з іншими елементами оформлення вашого саду. Щоб рокарій мав природний вигляд, варто поєднати його з такими рішеннями, як-от дерев’яна лавка, пергола для витких рослин, доріжка з каміння або дерев’яних зрізів, водойма, струмок з водоспадом і дерев’яним містком.

Пам'ятайте, що кожен дерев'яний елемент повинен бути захищений від несприятливих атмосферних впливів. Дляпросочення необробленої деревини скористайтеся ґрунтовкою у вигляді Імпрегнат-ґрунту для деревини VIDARON. Це глибоко проникаючий засіб, який забезпечує біологічний захист деревини. Наступний етап захисту деревини – Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON. Він просочує та зміцнює деревину, захищає її від впливу атмосферних факторів, а також підкреслює її природну красу, яка додає тепла суворим каменям.

shutterstock_684752089

Плаский рокарій, встановлений у затіненому місці. Захистіть дерев'яні елементи, використовуючи Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON.

 

Як зробити рокарій у саду і не припуститися помилок?

Найпоширеніші помилки під час створення рокарію:

  • Невдале розташування рокарію – кам’яниста гірка «посеред нічого» видається штучною, її слід вписати у природний рельєф або поєднати з іншими елементами в саду, як-от сходи, мур, доріжка.
  • Надто велика кількість різних каменів – щоб рокарій мав природний вигляд, найкраще використовувати один або два види каміння, такого ж, як і в інших місцях саду – на доріжках або біля водойми.

Неправильний вибір рослин для рокарію – якщо не підібрати види відповідно до умов ділянки, рослини будуть гинути.

shutterstock_1011738568

Як зробити рокарій з квітами? Один з варіантів – натуралістичний рокарій із сухолюбними рослинами.

 

Встановлення рокарію вимагає великих затрат праці та продуманого плану. Однак результат буде вартий докладених зусиль. Альпійська гірка може стати справжньою окрасою саду. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам у спорудженні красивого рокарію!

 

  • shutterstock_2114796965.jpg
  • shutterstock_1976195546.jpg
  • shutterstock_1024014640.jpg
  • shutterstock_1011738568.jpg
  • shutterstock_684752089.jpg
  • shutterstock_189167540.jpg

Супутні вироби