Як зробити погріб з дерев'яними дверима? Покрокова інструкція

Садовий погріб зазвичай має вигляд частково заглибленої в землю землянки. Чи варто робити таку конструкцію в саду? Звісно! Це найкращий спосіб зберігання овочів, консервації або вина. Як зробити погріб з дерев'яними дверима? Ми підготували покрокову інструкцію.

 

З цієї статті ви дізнаєтеся:
- Погріб в саду - навіщо робити його самому?
- Як зробити погріб з дерев'яними дверима? Корисні матеріали
- Покрокове будівництво погребу на присадибній ділянці

 

Погріб в саду - дуже практичне рішення. Перш за все, він служить відмінним сховищем, що дозволяє насолоджуватися фруктами і овочами цілий рік. Яблука, картопля, морква, буряк, петрушка, капуста, що зберігаються при низькій і стабільній температурі, дуже довго залишаються свіжими і смачними. Також у бліндажі можна зберігати наливки, домашні вина та консервацію.

Як зробити власний садовий погріб з дерев'яними дверима? Чи потрібен дозвіл? Як поетапно відбувається будівництво та облаштування погребу? Як захистити деревину від несприятливих погодних умов? У цій статті ви знайдете відповіді на ці питання.

depositphotos_498961052_xl_1

Погріб в саду - навіщо робити його самому?

Садовий погріб, який іноді ще називають льохом, - це рішення, яке асоціюється у вас зі старими часами до епохи холодильників? Неправильно! Всупереч тому, що ви можете подумати, це практичне рішення спрацює, навіть якщо у вас вдома є і холодильник, і комора.
Чому? Адже в погребі цілий рік зберігається постійна температура від 5 до 8°C та мікроклімат, завдяки якому овочі та фрукти (особливо коренеплоди) дуже добре зберігаються. Те ж саме стосується домашніх копченостей та м'яса (наприклад, з коптильні),домашніх сирів, наливок та вин. Зберігати їх тут можна цілий рік, не боячись псування. Завдяки погребу ви зможете зберігати більшу кількість запасів!
Погріб також може бути використаний для зберігання інструментів або обладнання, або навіть як укриття, наприклад, під час урагану або інших бурхливих погодних явищ. Якщо на його даху висадити траву або декоративні рослини, він також стане прекрасною прикрасою вашого саду, особливо в сільському або натуралістичному стилі.
Створити погріб з нуля можна самостійно. Інший варіант - купити готовий погріб-"вкладиш" з бетону або епоксидної піни.

Як зробити погріб з дерев'яними дверима? Корисні поради

Чи потрібен дозвіл на зведення садового погребу на власній ділянці? Будівельне законодавство точно не визначає, до якої групи будівель відноситься землянка. Найчастіше вона розглядається як споруда або мала архітектурна форма, які не потребують дозволу на будівництво.
Перш ніж приступити до роботи, потрібно визначитися, де на ділянці буде стояти ваш погріб. Це має бути тіниста і суха ділянка - погріб буде заглиблений в землю, тому він не може стояти в грунті, який періодично намокає. Погріб також не повинен знаходитися впритул до дерев, щоб їх розлогі коріння не пошкодили вашу споруду. Найкращою стороною для входу є північна стіна, яка найменше нагрівається.
Зовнішній вигляд і розмір погребу залежить від площі ділянки і ваших очікувань, а також від стилю, в якому ви оформили свій сад. Найпоширенішим матеріалом для погребу є бетон або фундаментні блоки. Іноді використовують також септики з вологоізоляцією, дренажні та дощові змійовики або готові збірні конструкції. Традиційні погреби будували просто з цегли.

depositphotos_59999013_xl

Будівництво погребу в саду крок за кроком

Як зробити погребх в саду самостійно? Ми підготували покрокову інструкцію.

Крок 1. Котлован під погріб

Перший крок до створення землянки вашої мрії в саду - це зробити правильний за розмірами котлован. Наскільки вона має бути глибокою? Мінімальна - 2 метри. Він повинен бути більше запланованого розміру погребу, а також необхідно враховувати ширину фундаменту. Обов'язково захистити стінки котловану дошками, щоб запобігти обвалу ґрунту вниз.

Крок 2. Заливаємо фундамент та виконуємо гідроізоляцію підлоги

Наступний крок - заливка на дно котловану бетону. Це суміш цементу з піском та водою, товщина якої має бути близько 10 см.
Тепер потрібно зробити гідроізоляцію підлоги. Він виготовляється з гідроізоляційної мембрани або руберойду, який укладається з нахлестом 5 см і гарячим способом приклеюється асфальтовим в'яжучим. Його укладають безпосередньо фундамент, а на підлогу роблять бетонну стяжку. На цьому етапі ще потрібно встановити опалубку стін для заливки бетону.

Крок 3. Виготовлення стін садового погребу

Способів виготовлення стін і стелі погребу може бути кілька. Для цілей цієї інструкції ми припускаємо, що ви будете заливати бетон. Тому першим етапом цих робіт буде виготовлення опалубки та армування стін підвалу. Бетон заливається в підготовлену опалубку або кладку фундаментного блоку. Необхідно залишити місце для вентиляційних отворів і кінців арматури, яка в подальшому знадобиться для з'єднання арматури стін і арматури перекриття.
На все це потрібно близько 4 тижнів для застигання бетону. Після закінчення цього часу опалубка повинна бути знята. Останнім етапом стінових та підлогових робіт є виготовлення сходів та укладання підлоги, наприклад, у вигляді тротуарної плитки.

Крок 4: Будівництво підлоги підвалу

Коли стіни стоять, настає час робити стелю. Першим етапом стельових робіт є встановлення риштування, яке буде підтримувати стелю. Він повинен бути встановлений на підлозі. Перед заливкою бетону для перекриття, важливим завданням є з'єднання арматурних стержнів зі стін з арматурою в перекритті. Потім заливаємо бетон у перекриття і чекаємо ще кілька тижнів.

Крок 5: Утеплення стін та підлоги

Після того, як стіни та стеля скріплені, настає час захистити бліндаж від вогкості та низьких температур. Гідроізоляційним шаром стін буде будівельна плівка або ізоляційна мембрана. Теплоізоляція - пінопласт або мінеральна вата.

Для утеплення стелі укласти: пароізоляційна плівка, утеплювач (пінопласт),вологозахисна плівка або повсть, геотекстиль, шипована мембрана, поверх цього дренаж у вигляді піску або керамзиту та агроволокно. Все це має бути вкрите шаром ґрунту, на який можна посіяти траву або висадити будь-які садові рослини. Добре підійдуть, наприклад, седум, бузок, виноградна лоза або трави.

Тепер погреб накритий та утеплений. Також потрібно вивести вентиляційні труби назовні, а потім накрити їх дашком.

Крок 6: Дерев'яні двері бліндажа

Завершальний етап робіт - вставити в погребі відповідні двері та захистити його від морозу, холоду, вогкості, сонця та шкідників. Погреб є традиційною особливістю і найкраще виглядає з дверима з дерева. Чим їх фарбувати і захищати?

Першим кроком є ґрунтування дверей ґрунтівкою. Для цього використовуйте, наприклад, Імпрегнат-грунт для деревини VIDARON - продукт, який глибоко проникає в деревину і захищає її від синяви, грибків та комах. Консервант слугуватиме ґрунтовкою під фінішне покриття, наприклад - захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON або зовнішній лак VIDARON або захисно-декоративний Лакобейц VIDARON.

Який виріб із запропонованих обрати? Це залежить в першу чергу від ефекту, якого ви хочете досягти. Якщо ви хочете барвисті дерев'яні двері, немов з фільму про хоббітів, оберіть один з кольорових відтінків захисно-декоративної обробки поверхні Vidaron. Цей засіб просочує, захищає і декорує деревину надаючи їй бажаного кольору.

Садовий погріб - ідеальне місце для зберігання домашніх припасів, овочів, фруктів, консервації та спиртних напоїв. Це предмет гордості для власника і кімната, якою неодмінно захочеться похвалитися перед гостями. Сподіваємося, що наші поради полегшать вам будівництво власного погребу, а продукція Vidaron захистить дерев'яні елементи від зносу та надасть їм гарного кольору.

  • Depositphotos_498961052_XL_1.jpg
  • Depositphotos_59999013_XL.jpg

Супутні вироби