Як зробити ліхтар з дерева? Посібник «своїми руками»

Дерев'яний ліхтар - гарна прикраса для вітальні, тераси або балкона. У нього можна поставити свічки або декорувати іншим способом. Як зробити ліхтар з дерева? Це простіше, ніж ви думаєте! Ми підготували інструкцію, як зробити ліхтар з дерева своїми руками.

 

Зміст:

 1. Дерев'яні ліхтарі для тераси або саду
 2. Як зробити дерев'яний ліхтар? Необхідні елементи
 3. Дерев'яний ліхтар своїми руками, покрокова інструкція.        

 

Немає нічого приємнішого, ніж весняний або літній вечір у саду під зоряним небом. Цей особливий момент стає ще приємнішим завдяки світловим прикрасам, зокрема яскравим ліхтарям, ліхтарям та світловим гірляндам. Вони перетворюють ваш сад, балкон або терасу на чарівну країну!

Якщо у вас є трохи вільного часу, замість того, щоб купувати готові ліхтарі, ви можете зробити їх власноруч. Ми пропонуємо, щоб матеріалом для ліхтаря було дерево! Дерев'яні ліхтарі для внутрішнього дворика виглядають природно і красиво. Вони вписуються в модні стилі бохо, еко та японський. Зробити їх дуже просто.

shutterstock_1074538829

Дерев'яні садові ліхтарі - гарна прикраса для тераси або саду. Щоб захистити їх від погодних умов, використовуйте захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON.

Дерев'яні ліхтарі для тераси або саду

Дерев'яні ліхтарі - яскраві прикраси. Ви можете поставити їх на столик на терасі або в саду. Ви також можете повісити їх на гілку дерева, розмістити на вікні, на підвіконні або на камінній полиці. Ліхтар, зроблений своїми руками з дерева, сам по собі є прикрасою. Але особливого вигляду він набуває ввечері, коли ви ставите в нього свічку, і сад осяюється її світлом. Якщо ви хочете ще кращого ефекту, зробіть кілька менших і більших ліхтарів, дещо на зразок китайських садів.

Ви можете купити готовий ліхтар з металу або дерева в магазині. Однак набагато цікавіше зробити його власноруч. Дерев'яні ліхтарі, зроблені своїми руками, є досить простою прикрасою. Ви також можете стати більш екологічними, адже для виготовлення дерев'яних садових ліхтарів можна використовувати перероблені матеріали або залишки від ремонту - непотрібні дошки, рейки, фанеру, частини піддонів або навіть старі дерев'яні рамки для фотографій.

Дерев'яні прикраси для дому та саду - дуже модна ідея сьогодні. Їх можна знайти в скандинавських, японських, бохо, сільських і прованських інтер'єрах, а також в стилі шеббі-шик. Вони можуть бути простими або декоративними, більшими або меншими, залишеними в природному кольорі дерева або пофарбованими в один з багатьох відтінків, від вибіленої деревини до палісандра, тика або навіть венге.

shutterstock_2041259774

Дерев'яні ліхтарі, зроблені своїми руками, виглядають красиво на терасі навіть без свічки. Ліхтарі ручної роботи особливо пасують до модного сьогодні стилю бохо.

Як зробити дерев'яний ліхтар? Необхідні елементи

Існує кілька способів виготовлення дерев'яних ліхтарів. Сьогодні ми представимо два з них: дуже простий з використанням готових фоторамок і трохи складніший з використанням дерев'яних тонких планок.

Щоб зробити дерев'яний ліхтар своїми руками в найпростішому варіанті, вам знадобляться такі матеріали:

 • 4 однакові дерев'яні фоторамки зі склом - бажано, щоб вони були прямокутної форми;
 • основа ліхтаря - це має бути квадратний шматок дерева або фанери з шириною сторони, що дорівнює ширині фоторамки, наприклад, 20х20 см;
 • менша квадратна дошка (наприклад, 15х15 см) як завершення ліхтаря;
 • за бажанням: декоративна ручка або ручка для перенесення ліхтаря.

Як зробити ліхтар з планок? Ось список необхідних матеріалів:

 • 4 однакові рейки;
 • два однакові квадрати фанери або дерева для основи та верхньої частини ліхтаря, рекомендований розмір, наприклад, 20х20 см;
 • менша дошка 15х15 см для завершення ліхтаря;
 • за бажанням: декоративна ручка або ручка для перенесення ліхтаря;
 • Стінки ліхтаря можуть бути, наприклад, вузькими дошками, прибитими горизонтально (щось на кшталт ламелей),або ви можете залишити стінки ліхтаря без покриття.

Окрім матеріалів для виготовлення ліхтаря, вам також знадобляться засоби для захисту та декорування деревини. Це важливо, тому що ваш ліхтар буде проводити час на відкритому повітрі, де він буде піддаватися впливу вологи, цвілі або ультрафіолетових променів. З цим завданням відмінно впораються вироби для захисту деревини VIDARON. Ми рекомендуємо:

Крок 1. Біологічний захист деревини: якщо ви виготовляєте ліхтар із нової, ніколи не фарбованої деревини, важливо спочатку просочити її. Для цього підходить ґрунтовка для деревини Імпрегнат-ґрунт VIDARON. Вона захищає деревину від синяви, грибків, та шкідників.

Крок2. Захист від погодних умов і декорування: обирайте для цієї мети, наприклад, захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON, який просочує, зміцнює і захищає деревину від вологи та дощу. Крім того, він підкреслює природну красу деревини і надає їй колір.

На цьому збір речей, необхідних для виготовлення дерев'яного ліхтаря своїми руками, не закінчується. Вам все ще потрібно:

 • пістолет для гарячого клею та клей;
 • ножовка або лобзик, якщо потрібно відрізати рейки потрібної довжини;
 • наждачний папір з зернистістю 120-200, щоб вирівняти краї та відшліфувати деревину, щоб вона стала більш гладкою і краще вбирала пропитку;
 • пензлик для нанесення пропитки та фарбування.

shutterstock_138271529

 

Дерев'яний ліхтар своїми руками, покрокова інструкція.

Як зробити ліхтар з дерева? Ось інструкція, як зробити простий ліхтар з дерев'яних фоторамок.

 1. Підготуйте 4 однакові прямокутні фоторамки.
 2. Видаліть з них скло.
 3. Просочіть кожну рамку з усіх боків ґрунтовкоюдлядеревини Імпрегнат-ґрунтVIDARON. Зачекайте 24 години, відшліфуйте за необхідності та очистіть рамки від пилу.
 4. Тепер пофарбуйте рамки захисно-декоративним виробом на ваш вибір. Це може бути захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON.     
 5. Після висихання приклейте кожне скло до рамок за допомогою гарячого клею. Ідея полягає в тому, щоб зробити ліхтар стійкішим і довговічнішим. Будьте обережні, щоб не забруднити скло клеєм.           
 6. Тепер настав час з'єднати чотири стінки разом, щоб сформувати форму ліхтаря. Для цього можна використати клейовий пістолет. Наносьте клей невеликими краплями і акуратно.  
 7. Зачекайте, поки клей висохне. Тепер закріпіть основу з дерев'яної дошки за допомогою гарячого клею.
 8. Останній крок - приклеїти верхівку до рамок у верхній частині ліхтаря. У нашій пропозиції це дві дошки - більша і менша, склеєні між собою. Однак все залежить від вашої фантазії. Ви також можете приклеїти зверху декоративну ручку.

Як зробити ліхтар з рейок? Інструкція з його виготовлення мало чим відрізняється від ліхтаря з фоторамки. Найбільша відмінність полягає в тому, що вам потрібно склеїти планки в чотири стінки.

 1. Квадратна дошка 20х20 буде основою вашого ліхтаря. За допомогою гарячого клею прикріпіть чотири планки, які утворять каркас для ліхтаря.
 2. Приклейте таку ж дошку як основу до опор зверху. Ваш ліхтар поступово набуває форми.
 3. Тепер додайте зверху другу меншу дошку як прикрасу для основи.
 4. Ви можете залишити стінки ліхтаря порожніми або приклеїти тонкі палички впоперек як прикрасу.
 5. Тепер настав час обробити деревину засобами VIDARON. Дійте так само, як у пунктах 3 і 4 попередньої інструкції.

shutterstock_1592051650

Виготовлення власних прикрас для саду - дуже корисне заняття. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам створити гарний ліхтар, зроблений своїми руками. Обов'язково ознайомтеся з пропозицією виробів VIDARON для догляду та захисту деревини в саду!

 

 

 • shutterstock_2041259774.jpg
 • shutterstock_1592051650.jpg
 • shutterstock_1074538829.jpg
 • shutterstock_138271529.jpg

Супутні вироби