Як змастити дубову деревину олією — поради експертів

olejowanie_drewna_dbowego_3

Деревина дуба надзвичайно міцна, красива та елегантна. Однак, щоб вона такою залишалася, потрібно належним чином за нею доглядати. Одним зі способів захисту поверхні є нанесення олії на деревину дуба. Перевірте, який продукт використовувати, на що звернути увагу і яких помилок не допускати.

Як захистити деревину дуба ? Вибір правильного продукту

Теоретично для змащення деревини можна використовувати практично будь-яку рослинну олію — навіть ріпакову, лляну або кокосову. Однак вони дієві переважно для змащення деревини в приміщенні, а також для захисту поверхонь, які не використовуються інтенсивно. Якщо ви хочете захистити поверхню, що буде значно експлуатуватися або розташовуватиметься зовні чи в приміщенні зі складними умовами (висока вологість, зміна температури, сонце),краще зосередитися на професійних засобах.

Для змащення дубової деревини можна використовувати, наприклад Олію для деревини VIDARON (безбарвну або кольорову). Цей продукт містить дорогоцінний віск, який глибоко проникає в структуру деревини, зміцнює та живить її. На поверхні він також створює покриття, стійке до наземних водоростей і цвілі. Зміцнює стійкість до вологи, стирання та інших механічних пошкоджень, а також дії УФ-променів. Олія для деревини VIDARON може захищати тераси, садові меблі чи інші елементи невеликої архітектури, а також інтер’єрні меблі.

olejowanie_drewna_dbowego_2

Змащування дубової деревини – з чого почати?

Щоб змащення дубової деревини олією було успішним, потрібно добре підготувати поверхню. Для цієї мети:

  • очистіть деревину від будь-яких забруднень і плям. Якщо деревина уже використовувалася, й на ній помітно багато бруду, можна протерти бензином, дочекатися висихання,
  • відшліфуйте поверхню, щоб зробити її гладкою – це дозволить відкрити пори деревини й олія легше проникне всередину. Для шліфування можна використовувати папір вагою 150-200 грам,
  • очистіть поверхню щіткою і, якщо треба, витріть вологою ганчіркою, а потім зачекайте, доки висохне.

Порада! Чим змастити дубову деревину?

Для змащення деревини використовуйте щітку або м’яку чисту тканину.

Як захистити деревину дуба ? Покрокова інструкція

Крок 1. Нанесіть олію вздовж шарів, а потім почекайте стільки, скільки рекомендує виробник (це може бути близько декількох десятків хвилин). За цей час агент проникне глибоко в деревину.
Крок 2. Видаліть зайву олію з поверхні паперовим рушником. Знову зачекайте проміжок часу, зазначений виробником.
Крок 3. Нанесіть ще один шар олії, а потім виконайте другий крок.
Крок 4. Виконуйте вищевказані дії, поки не отримаєте результат, яким ви задоволені.

Зазвичай слід наносити щонайменше 2 шари олії. Проте, ви можете нанести їх більше — залежно від стану деревини, а також ефекту, якого плануєте досягти. Якщо нанести олію на меблі, які розміщені всередині, може вистачити 2-3 шарів. На підлогу та садові меблі потрібно нанести більше шарів.
Важливо! Потрібно регулярно повторювати змащування. На підлоги або меблі, що значно використовуються, піддаються впливу суворих атмосферних умов (напр. вологість),варто наносити олію навіть щороку.

olejowanie_drewna_dbowego_1


Змащування дубової деревини – найпоширеніші помилки

  • неправильний вибір олії – вибір непридатного продукту для деревини дуба на терасі, в саду, на сходах або на підлозі може призвести до швидкого стирання поверхні, а отже, до пошкодження деревини або до необхідності часто проводити відновлення. Тому вибирайте професійний засіб для змащення деревини;
  • занадто товста поверхня олії – набагато краще наносити кілька тонких шарів замість одного товстого. Також велика помилка – забувати витерти зайву олію. Олія має проникати глибоко в структуру деревини – не повинна утворювати шарів на поверхні;
  • занадто мало олії – якщо нанести занадто тонкий шар засобу – деревина не просякне достатньо. Як наслідок, поверхня буде недостатньо стійкою до вологи, бруду та стирання;
  • недотримання рекомендацій виробника – різні засоби мають різні параметри та вимоги. Уважно прочитайте інструкцію від виробника й дотримуйтесь правил, які в ній наведені.

Це, зокрема, стосується й температури повітря під час змащення, рівня вологості повітря або часу висихання олії.
Не забудьте з належною обережністю підходити до змащення дубової деревини. Ретельно підготуйте поверхню, а потім рівномірно й ретельно розподіліть засіб. Завдяки цьому дерев’яна поверхня буде добре захищена, а, отже, виглядатиме красиво й елегантно.

  • olejowanie_drewna_dbowego_3.jpg
  • olejowanie_drewna_dbowego_2.jpg
  • olejowanie_drewna_dbowego_1.jpg