Як захистити крокви від грибка і комах?

Грибок і комахи не страшні для даху

Як скелет, що підтримує конструкцію даху, всі елементи, з яких складається його ферма (крокви, стропила, балки) повинні бути відмінної якості. Однак існує багато факторів, що негативно впливають на її стан – серед них грибок і комахи, які пошкоджують волокна деревини і знижують її міцність. На щастя, існують ефективні способи захистити  ферму даху не тільки від біологічних загроз, але також і від шкідливого впливу атмосферних факторів.

захист каркасу даху

Важливий захист деревини

Деревина – це натуральна сировина, яка після відповідної підготовки може стати цінним будівельним матеріалом. Але щоб так сталося, потрібно зменшити її  вразливість до основних загроз, які негативно впливають на деревоматеріали – особливо шкідників (грибка і комах) і атмосферних факторів.

захист деревяних крокв

Якщо не захистимо від комах, шкідливого впливу атмосферних факторів і грибка садовий стілець, муситимемо зрештою його викинути, не зазнаючи при цьому значних витрат. Інакший вигляд це має у випадку конструкційної деревини, в тому числі використаної у фермі даху. Якщо не захистити її належним чином, ми не тільки ризикуємо зазнати величезних витрат, пов'язаних у гіршому випадку, навіть з необхідністю міняти повністю дах.  Комахи, які точать деревину, роблять у її волокнах так звані ходи (коридори),які значно послаблюють структуру матеріалу. В результаті істотнознижується його механічна міцність, що з плином часу може стати просто небезпечним і загрожує навіть повним руйнуванням деревини.
З іншого боку, крокви, «з'їдені» шкідниками або вражені грибком, втрачають також з візуальної точки зору, а їх ушкодження негативно впливає на естетику деревини, особливо видимих її частин, які нерідко виконують декоративну функцію.

Захист крокв від біологічних загроз

Як найкраще захистити крокви від грибка і комах? Відмінним способом є імпрегнація,  яка – завдяки глибокому проникненню засобу в структуру деревини – ефективно захищає її від дії комах і домашнього грибка.  Одним з таких виробів є конструкційний імпрегнат VIDARON – засіб, що не вимивається і додатково захищає елементи конструкції даху від впливу атмосферних факторів. Перевага цього рішення полягає в тому, що якщо деякі елементи ферми не під накриттям, нам не потрібно застосовувати додаткові засоби.

чим захистити деревяний каркас даху

Конструкційний імпрегнат VIDARON створює захисний бар'єр, який не вимивається,  а високоякісні біоциди в його складі борються з грибком, комахами і личинками, які точать деревину. Компоненти імпрегнату підібрані таким чином, щоб дати можливість якнайглибшого проникнення в деревину. Важливо відзначити, що виріб не викликає корозії металевих елементів, які часто використовуються для з’єднання дерев’яних конструкцій.

Імпрегнат VIDARON призначений для  захисту в домашніх і промислових умовах  дерев’яних елементів, будівельної і конструкційної деревини,  монтованої як на відкритих площадках, які піддаються впливу атмосферних факторів, так і в закритих приміщеннях.

Імпрегнат для конструкційної деревини в двох версіях

Імпрегнат для конструкційної деревини VIDARON пропонується виробником у двох версіях. Перша – це готовий до використання  засіб, доступний у 5-кілограмовій упаковці в трьох кольорах – безбарвний, зелений і коричневий. Друга (пропонується у тих самих кольорах) – це концентрат в упаковках по 1 і 5 кг, який перед застосуванням необхідно розбавити ?? в пропорції 1 кг засобу на 9 літрів чистої, теплої води. Упаковка з концентратом особливо знадобиться там, де необхідно імпрегнувати велику площу.

Імпрегнація даху ферми

Незалежно від версії, яку оберемо (концентрат чи готовий до використання засіб),склад і консистенція Імпрегнату VIDARON забезпечують надзвичайно легке нанесення. Його можна наносити, наприклад, пензлем, валиком, зануренням, розпиленням або методом вакуум-тиск.
Треба також пам’ятати про те, що нанесення і висихання імпрегнату не може відбуватися у поганих погодних умовах, а деревину після імпрегнації необхідно витримати протягом 72 годин під накриттям і на прокладках.
Найкращий результат досягається при двошаровому нанесенні виробу з інтервалом не менше, ніж 2 години.

  • Захист крокв від шкідників

Супутні вироби