Як захистити деревину на терасі від мінливих атмосферних факторів?

Обробка олією - професійно і власноруч

Велика дерев’яна тераса є невід’ємною частиною дому, а влітку ми нерідко проводимо на ній більше часу, ніж усередині будинку. Проте для декого тераса стає прикрістю. Це відбувається, коли внаслідок неналежного захисту вражена комахами-шкідниками деревина починає розкладатися і тріскатися. Тому абсолютно недопустимо відмовлятися від регулярних консерваційних заходів або виконувати їх неперевіреними засобами. Відсутність належної ретельності може призвести навіть до необхідності заміни дерев’яних елементів!

обробка олією деревяної тераси

Всім відомо, що терасні дошки – навіть найтвердіші, з екзотичних порід деревини – потребують захисту. Однак не всі знають, як це зробити. Можна розгубитися у різноманітті наявних на ринку засобів: імпрегнати, олії, лазурі, лакобейци... Що вибрати і як правильно виконати всі роботи, щоб наша тераса не завдавала нам клопоту? Відповідь на це питання підготували фахівці марки VIDARON.

Почніть з підготовки поверхні

Перш ніж приступати до нанесення будь-якого засобу,  необхідно заздалегідь підготувати основу, що полегшить і прискорить нанесення і дозволить отримати поверхню з рівномірним забарвленням і чітким малюнком структури деревини.
У випадку свіжої деревини слід не забути відшліфувати її наждачним папером із зернистістю, яка відповідає ступеню нерівності основи. Також потрібно гарно очистити поверхню від пилу і бруду – основа повинна бути чистою, сухою, а її вологість не може перевищувати 20 %. Якщо на деревині є будь-які жирні або засмолені плями, їх необхідно обов’язково видалити. Найкраще просто промити їх очищеним бензином і висушити.

обробка олією деревяних сходів
Дещо інакше діємо, якщо хочемо нанести вибраний засіб на поверхню, які раніше була оброблена. Перед нанесенням необхідно відшліфувати деревину вздовж волокон відповідним наждачним папером і відполірувати. Важливо ретельно видалити старе покриття, щоб дати змогу новому шару олії  або імпрегнату проникнути глибоко в структуру деревини і тим самим ефективно її захистити.

Імпрегнація чи обробка олією?

Після правильної і ретельної підготовки основи можна приступати до нанесення захисного засобу. Залежно від того, з якою породою деревини маємо справу, інакше будемо підбирати й засоби. Екзотична деревина, як-то бангкірай, мербау, массарандуба, іпе, з огляду на її високу міцність, твердість і стійкість до атмосферних факторів не вимагає додаткового захисту, який дає, наприклад, лакобейц. Тераси, виготовлені з неї, потребують захисту олією VIDARON, яка захищає від стирання впливу атмосферних факторів.  Додатковим „бонусом” є  також красивий напівматовий декоративний ефект.

просочення терасси олією

У випадку європейської деревини, особливо якщо маємо справу з новою поверхнею, варто попередньо обробити її захисно-декоративним імпрегнатом VIDARON. Завдяки вмісту у засобі біоцидних речовин, наша тераса отримає додатковий захист від біологічних загроз (комахи, синява, грибок). Засіб глибоко проникає в пори деревини, тому не утворює лакового шару, який з плином часу лущитиметься, а це, в свою чергу, полегшує відновлення в подальшому. Виріб забезпечує високу стійкість до несприятливих атмосферних факторів, а гідрофобність виконаного з нього покриття підвищується завдяки вмісту воску. Після нанесення імпрегнату можна починати олієння деревини.

Обробка олією тераси

Олію VIDARON не слід наносити у несприятливих погодних умовах, тобто під час дощу, при температурі вище +30 C або нижче +5 C. Недопустимо недооцінювати це застереження, так само як і необхідність використання відповідних інструментів чи дотримання часових інтервалів між нанесенням наступних шарів. Якщо всі роботи виконувати старанно, тоді можемо бути певні, що тераса стане місцем відпочинку, а не тяжкої праці.
Перед початком усіх робіт, а також у їх процесі, виріб потрібно ретельно перемішувати, що дозволяє отримати однорідну констистенцію і колір.
Два шари олії найкраще наносити пензлем або губкою з інтервалами мінімум 6 годин, а приблизно через 15-20 хвилин після нанесення кожного шару потрібно видалити надлишок виробу за допомогою напівсухої губки або бавовняної ганчірки. Для олієння можна використовувати пензлі для розчинникових виробів. Якщо зупиняємося на універсальному пензлі, то варто перед початком нанесення протерти його ворс дрібнозернистим наждачним папером, що дозволить пом’якшити кінчики і усунути незакріплені щетинки.
Що дає нам олієння деревини на терасі? Насамперед, захист від шкідливої дії води, снігу, сонця, вітру та догляд. Олія для деревини VIDARON містить натуральний рослинний віск Карнауба, отриманий з листя пальм, що ростуть в Бразилії. Це найтвердіший з відомих на цей час природних восків. Завдяки його властивостям дерев’яна поверхня набуває виняткових параметрів стійкості до стирання і атмосферних факторів. Застосування олії сприяє тому, що деревина є також більш стійкою до розтріскування, а малюнок її шарів стає красиво підкресленим.

  • деревяна тераса

Супутні поради

Супутні вироби