Як полакувати вагонку? Ознайомтеся з 3-ма найважливішими підказками

Вагонка – символ 80-90 років минулого століття в оздобленні інтер’єрів – повертається у фавор. Асоційована в основному з вузькими передпокоями, повністю оздобленими панелямиз ялини або сосни, полакованими у високому глянці або покриті байцом у темних кольорах, в цілому матиме непоганий вигляд. При використанні в просторих приміщеннях дерев'яна вагонка зігріває атмосферу і надає інтер’єру природного характеру. Завдяки наявності на ринку великого вибору порід деревини і виробів для декорування вагонка може стати ефектним декоративним елементом.

сучасна вагонка

Як захистити і полакувати вагонку? Пам’ятайте про три найважливіші підказки!
Підказка № 1 -  Підбір відповідного лаку

Знаходимо засіб, який буде: легкий у застосуванні, призначений для використання всередині приміщень, безпечний для довкілля і мешканців, а також естетичний і довговічний. Всі ці вимоги задовольняє акриловий лак VIDARON, який поєднує в собі якість і екологічність. Це швидкосохнучий акриловий лак. Завдяки своєму м’якому, неподразливому запаху і відсутності шкідливих хімічних речовин  придатний навіть для особливо чутливих людей. Відповідає суворим вимогам європейського стандарту PN EN 71.3 „Безпека іграшок”, тому може без побоювань використовуватися у дитячих кімнатах і дитсадках. Характеризується відмінною текучістю, адгезією до основи, а також є легким у застосуванні. Підкреслює і зберігає натуральний колір деревини, відтіняючи її красу. Не викликає потемніння деревини. Містить інгібітор танін, завдяки чому запобігає виникненню плям, що з’являються в результаті впливу смол і дубильних речовин, які містяться у деревині. Акриловий лак утворює покриття з шовковистим глянцем. Детальніше тут...

 

як полакувати вагонку

Підказка №  2 – Підготовка поверхні
Спочатку потрібно підготувати поверхню. Поверхня, призначена для лакування, повинна бути очищеною від забруднень, сухою і гладенькою. Забруднені і засмолені місця необхідно промити очищеним бензином і висушити. Для вирівнювання і полірування поверхні потрібно відшліфувати її вручну або машинним способом наждачним папером із зернистістю залежно від ступеня нерівності основи (зернистість від 120 до 200). В процесі шліфування необхідно пам’ятати про важкодоступні місця (з’єднання між окремими елементами вагонки).  Слід подбати, щоб уся поверхня була рівномірно відшліфована.
Якщо маємо справу з відновленням старої вагонки, непогано було б виправити дефекти, які виникли в деревині в результаті експлуатації. З цією метою використовуємо шпаклівку для деревини VIDARON. 

Шпаклівка містить скипидар, який забезпечує дуже хорошу адгезію шпаклювальної маси до деревини, а спеціально підготовлене кварцове борошно надає їй відповідну твердість і полегшує подальшу обробку. Не тріскається під час висихання, легко шліфується і полірується. Після шліфування дає гладеньке покриття. Пропонується в декількох кольорах, що імітують забарвлення найбільш популярних порід деревини. Тож перед придбанням шпаклівки потрібно підібрати відповідний колір.
Наносимо шпаклівку за допомогою металевого шпателя – за один раз шари товщиною до 4 мм. У випадку ширших щілин або більших нерівностей наносимо наступні шари після висихання попередніх, тобто через 2-3 години. Після цього поверхню потрібно остаточно відшліфувати і очистити від пилу. Детальніше тут...

Підказка № 3 - Лакування
Якщо маємо справу з новою вагонкою, виготовленою з матеріалу з високою поглинальною здатністю, необхідно виконати ґрунтування. З цією метою використовуємо розбавлений лак у пропорції 2:1 – дві частини лаку на одну частину чистої води. Особливо це стосується елементів з деревини з широкими шарами.
Перед нанесенням першого шару лак необхідно ретельно перемішати. Лакування повинне виконуватися синтетичним пензлем. У випадку використання універсального пензля може виникнути необхідність протерти ворс наждачним папером. Таким чином пом’якшимо його кінчики і видалимо незакріплені щетинки, які могли б залишитися на лакованій поверхні.

як відновити стару вагонку

Нанесення починаємо з важкодоступних місць. Лак наносимо товстим шаром, а потім розтираємо, користуючись його гарною текучістю. Полаковану вагонку залишаємо до висихання протягом 4 годин.
Перед нанесенням другого шару необхідно виконати міжшарове шліфування. Виконуємо цю операцію наждачним папером із зернистістю 320. Ковзка на дотик поверхня свідчить про відповідну підготовку основи, де відсутні підняті волокна деревини. Відшліфовану поверхню очищуємо від пилу за допомогою пилососа.
Нанесення другого шару виконуємо у той самий спосіб, як і першого. Найкращий ефект отримаємо після нанесення двох або трьох шарів з інтервалом 4 години. Заключним етап робіт є очищення інструментів. Пензель миємо чистою водою, сушимо, а потім струшуємо.

  • вагонка в інтерєрі

Супутні вироби