Як підібрати колір для деревини назовні приміщень?

деревяний будинок - колір палісандр королівський
Vidaron Імпрегнат захисно-декоративний, колір: Палісандр королівський V08 + Біла акація V03

Дерев’яні оздоблювальні елементи, як розміщені на фасадах будинків, так і фрагменти огорож  чи об’єктів садової архітектури, безсумнівно, є прикрасою житла. Вони вносять природну і теплу нотку у загальну композицію, тим самим підвищуючи її естетичну цінність. Добре захищена деревина може виконувати свої функції впродовж багатьох років. Необхідною умовою для того, щоб дерев’яні елементи належним чином витримували вплив атмосферних факторів, є відповідна імпрегнація. Деревина в нашому кліматі швидко чорніє, тріскається і вражається шкідниками, грибком та пліснявою. Імпрегнуючі засоби ефективнозапобігають дії цих шкідливих факторів та надають дерев’яним елементам бажаний колір. На що звернути увагу при виборі кольору імпрегнату для дерев’яних елементів свого дому?

сучасна архітектура деревяна
Vidaron Імпрегнат захисно-декоративний, колір - Безбарвний V01

1) Смаки та уподобання
Одним з найважливих факторів вибору кольору деревини є наш власний смак. Не варто звертатися до відтінків, які нам не подобаються (наприклад, занадто темні або занадто жовті). Наш дім повинен виглядати красиво перш за все у наших очах, врешті-решт, він є нашою візитною карткою, виразником улюбленого стилю та сприйняття світу.

 деревяні елементи на фасаді будинку


Vidaron Імпрегнат захисно-декоративний, колір: Американське червоне дерево V06

2) Композиція
Дерев’яне облицювання фасаду, штахети паркану, в'їзні і гаражні ворота, віконні рами, дверне полотно, віконниці, перголи... Це лише деякі дерев’яні елементи, які зустрічаються назовні будинків. Їх колір повинен бути однорідним, якщо деревини небагато і вона виступає у вигляді відокремлених один від одного, розсіяних у композиції елементів. Якщо ж будинок повністю дерев’яний або дерев’яні деталі складають більшу його частину, можна подумати про колористичну відмінність окремих його елементів.

деревяний домік

Vidaron Імпрегнат захисно-декоративний, колір: Карпатська ялина V12 + Біла акація V03

Всі елементи, які складають остаточний образ будинку, повинні колористично узгоджуватися між собою, створюючи цілісну, продуману і послідовну колірну композицію. Тож вибираючи колір імпрегнату, слід брати до уваги все: колір металевих покриттів, ринв, покриття даху (якщо його видно),цоколів тощо. Дерев’яні елементи повинні гармоніювати або контрастувати з ними, залежно від задуму і очікуваного ефекту. Кількість кольорів, які складають остаточний образ будинку, слід зменшувати. Сучасні тренди рекомендують стриманість і помірність, тому відтінок імпрегнату можна спробувати підібрати до інших, вже існуючих елементів оздоблення, наприклад, кольору клінкерної цегли, черепиці, віконних і дверних рам.

 деревяний фасад - колір грецький горіх

Vidaron Імпрегнат захисно-декоративний, колір: Грецький горіх V04

Ще одним важливим  чинником при виборі кольору для дерев’яних елементів, які впливають на композицію, є їх розташування на масиві будівлі. Памятаймо, що темні площини здаються важчими, а світлі додають деревині легкості. Темні дерев’яні будинки, які зустрічаються на Підгаллі, встановлені на фундаментах із світло-сірого каменю, здається, пливуть у повітрі. Таке розташування кольорів додає цим нерідко великим будівлям легкості.

деревяний домік
Vidaron Імпрегнат захисно-декоративний, колір: Каліфорнійська секвоя V07

3) Вік деревини, пошкодження, порода, зміна забарвлення...
Якщо будинок не новий, а деревині вже багато років, перед тим, як розпочинати фарбування, необхідно здійснити ретельний огляд  елементів. Може виявитися, що деякі дошки значно потемніли або зазнали пошкоджень. Якщо їх стан дозволяє (не вимагає заміни),сама імпрегнація може не тільки захистити матеріал від подальшої деградації, але і замаскувати пошкоджене місце. У цьому випадку слід вибрати  досить темний колір, щоб дефектне місце перестало бути помітним.

 деревяний домік в горах

Vidaron Імпрегнат захисно-декоративний, колір: Індійський палісандр V09 + Чорне бразильське дерево V11

Серед багатьох відтінків імпрегнатів можна вибрати той, який повністю відповідатиме нашим естетичним очікуванням, створить гармонійну композицію з іншими зовнішніми елементами будинку та  приховає можливі недосконалості деревини. Остаточний вибір кольору імпрегнату повинен бути ретельно продуманим, щоб наш дім міг впродовж довгих років мати просто чудовий вигляд.

деревяний домік
Vidaron Імпрегнат захисно-декоративний, колір: Золота сосна V02

  • elewacja_w_kolorze_vidaron_orzech_woski.jpg