Як оформити дерев'яний ґанок – 5 ідей для стильного входу до оселі

drewniany_ganek_3

Облаштування вхідної зони є візитною карткою всього дому. Красиво оформлений дерев’яний ґанок не лише збільшує корисний простір будинку, але й прикрашає його фасад. Вам цікаво, як облаштувати ґанок, щоб він був одночасно стильним і функціональним? Познайомтеся з нашими ідеями!

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • як облаштувати дерев’яний ґанок у сільському стилі,
 • як оформити дерев’яний ґанок у скандинавському стилі,
 • як облаштувати закритий дерев’яний ґанок,
 • як оформити засклену дерев’яну веранду,
 • про що варто пам’ятати, вибираючи освітлення для ганку.

Сільський дерев’яний ґанок біля будинку – для шанувальників традицій
Деревина, лоза, натуральний камінь або червона цегла – ці матеріали виберуть прихильники традиційного стилю. Потрібно зовсім не багато, щоб облаштувати дерев’яний ґанок в ідилічному дусі сільської давнини. Завдяки цьому будинок видаватиметься затишним ще до того, як ви ступите на його поріг.
Як оформити ґанок у сільському стилі? Почніть з фарбування дерев’яних елементів лакобейцом, який не тільки підкреслить природну красу дощок, але й на довгі роки захистить їх від впливу погодних умов. До білого фасаду будинку ідеально пасуватиме Захисно-декоративний лакобейц Vidaron у кольорі Тик натуральний L05.

drewniany_ganek_1


Ідеї для дерев'яного ґанку – скандинавський стиль
Який вигляд повинен мати дерев’яний ґанок у сучасному будинку? У цьому разі варто зупинитися на натуральних матеріалах спокійних кольорів. Дотримуючись цих правил, ви створите сучасний ганок, який буде водночас затишним і функціональним.

Оформляючи ґанок біля будинку у скандинавському стилі, пам’ятайте про:

 • світлі кольори – дерев’яні елементи можна пофарбувати Захисно-декоративним лакобейцом у версії Безбарвний L01 або Вибілений дуб L17,
 • місце для зберігання – містка дерев’яна скриня слугуватиме і зручним сидінням, і місцем для зберігання дрібних речей,
 • гармонію і простоту – не перестарайтеся з декором, а вибираючи меблі, віддавайте перевагу функціональним предметам з натуральних матеріалів.

Закритий дерев’яний ґанок – як облаштувати простір?
Іноді вхідна зона представлена закритим дерев'яним ґанком. Тоді двері захищені від дощу і вітру, а відвідувачі можуть чекати на господарів дому у більш комфортних умовах. Завдяки натуральній обробці деревини всередині ґанку будинок матиме затишний вигляд ще на вході. Для цього можна скористатися Лакобейцом для деревини VIDARON, який надасть дошкам привабливого кольору і підкреслить красивий малюнок деревини.

Якщо у вашому домі саме такий закритий ганок, пильнуйте, щоб приміщення не перетворилося на комірчину – зрештою, саме тут створюється перше враження про ведення дому. Облаштування ґанку багато в чому залежить від його розмірів. Якщо місця достатньо, біля входу доцільно розмістити поличку для взуття та підставку для парасольок. У пригоді стане також вішалка, де можна залишати мокрі куртки, які ви не хочете заносити до помешкання.

drewniany_ganek_2

Засклений вхід до будинку – як оформити скляну веранду?
Іншим цікавим рішенням є так звана оранжерея – засклена дерев'яна веранда, яка може цілорічно служити місцем для відпочинку на сонечку, серед рослин.
З одного боку, засклена веранда, що оточує вхід в будинок, дуже практична – дозволяє зменшити протяги та захищає гостей від вітру і дощу. З іншого боку, скляна конструкція додає фасаду шарму, особливо коли її прикрашають рослини. Не забувайте захищати дерев’яні частини фасаду, балки та стовпчики від синяви, грибка та комах-шкідників. Для цього спочатку застосуйте захисний Імпрегнат-ґрунт для деревини, а потім нанесіть фінішний виріб – як-от Захисно-декоративний плівкоутворювальний імпрегнат.

Порада
Не всі кімнатні рослини придатні для вирощування в зимовому саду, особливо якщо прибудова не опалюється. Якщо всередину надходить багато сонячного світла, тут добре почуватимуться теплолюбні фікуси, олеандри і хлорофітуми. На менш освітленій веранді можна вирощувати сукуленти і цитрусові.

Освітлення дерев’яного ґанку – про що варто пам'ятати?
Дерев’яний ґанок чудово урізноманітнює зовнішній вигляд фасаду – також і в нічний час. Достатньо лише подбати про ефектне освітлення. Добре, якщо ви підсвітите сходи, що ведуть до будинку, світлодіодними лампами з датчиком руху – завдяки цьому вхідна зона після настання темряви стане безпечнішою. Для декорування ґанку варто використати новорічні гірлянди для зовнішнього застосування – вони можуть прикрашати стовпчики та балюстради не тільки сезон під час різдвяних свят.

 • drewniany_ganek_3.jpg
 • drewniany_ganek_2.jpg
 • drewniany_ganek_1.jpg

Супутні вироби