Як облаштувати вертикальний сад? Покроковий порадник

ogrod_wertykalny_1

Ви любите рослини і хочете їх вирощувати, але у вас немає саду, а місця у домі чи на балконі не так уже й багато? Тоді ознайомтеся з ідеєю вертикальних садів, які урізноманітнять ваш навколишній простір, незалежно від того, яка його площа. Як зробити вертикальний сад?

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  • що таке вертикальний сад,
  • де можна використати вертикальний сад,
  • як зробити вертикальний сад.

Домашній вертикальний сад – що це таке?
Вертикальний сад – чудовий спосіб вирощування декоративних рослин на невеликій площі. З цієї причини він користується великою популярністю серед людей, які не мають власної земельної ділянки чи клаптика саду перед будинком. Конструкція вертикального саду, як вказує сама назва, завжди вертикальна, а його розмір та форму можна обирати відповідно до ваших потреб.

ogrod_wertykalny_2

Тож вертикальні сади можуть сягати у висоту навіть 2-2,5 метрів від підлоги або мати вигляд наповненої зеленню картини на стіні. Круглі, квадратні, прямокутні – тут у вас повна свобода вибору, так само як і з матеріалами для конструкції вертикального саду.

Ці оригінальні висячі сади можуть бути пристосовані для чіпляння готових горщиків з рослинами або мати спеціальні наповнені ґрунтом кишені для розміщення в них квіткової розсади. Незвичайним рішенням, популярність якого дедалі зростає, є вертикальний сад з мохом, який просто покриває всю площу, призначену для нього.

Важливо!
Якщо ви хочете, щоб ваш вертикальний сад покривав мох, вибирайте вид, який найкраще підходить для цього. Мова йде про оленячий мох, який чудово почуває себе в домашніх умовах і може розростатися навіть на всю стіну.

Вертикальний сад в домі, на балконі та не тільки!
Завдяки вертикальній конструкції вертикальний сад можна зробити будь-де. Ніщо не заважає встановити його на відкритому повітрі, проте, враховуючи специфіку, його найчастіше розміщують всередині помешкань та на балконах.
Рослини благотворно впливають на чистоту і вологість повітря у приміщенні, водночас виконуючи функцію оригінального та натурального декору. Все частіше можна зустріти вертикальний сад на балконах, а також у ресторанах, приватних офісах та багатьох інших громадських місцях представницького характеру.

Вертикальний сад – зробіть власноруч!
Як зробити вертикальний сад? Способів і конструкцій, які підійдуть для цього, є величезна кількість, і кожен з них – однаково вдалий. Найпростіший спосіб – купити готовий модуль з кишенями, виготовлений з пластику, у який можна відразу висадити рослини і прикріпити до стіни. Популярні також спеціальні решітки – металеві або дерев’яні, на які можна кріпити окремі горщики на власний розсуд. Чудовою ідеєю для створення вертикального саду є також використання старих піддонів у ролі вертикальних горщиків. Щоб піддони прослужили довгий час, потрібно захистити їх ефективними засобами. Спершу пофарбуйте їх захисним Імпрегнат-ґрунтом для деревини VIDARON, а далі Захисно-декоративним імпрегнатом VIDARON. Завдяки цьому ви отримаєте повний захист деревини на декілька наступних років.

Дуже важливим моментом при створенні вертикального саду є система поливу. Ручний полив рослин, закріплених вертикально, іноді дуже високо на стіні, може виявитися досить складним завданням Тому вже на етапі монтажу варто подбати про крапельну систему, яка автоматично поливатиме рослини.
Які рослини вибрати для вертикального саду? Тут ви також можете проявити творчий підхід та реалізувати власні ідеї: від згаданого вище моху і квітуючих навесні багаторічників до овочів та ягідних культур, як-от суниця чи полуниця.
Проте слід пам’ятати, що у вертикальному саду необхідно забезпечити рослинам умови, яких вони потребують для належного росту. Якщо ви вже зараз знаєте, що у вас не буде часу на догляд за рослинами, виберіть вертикальний сад із сукулентами – він чудово прикрасить помешкання, а від вас вимагатиме лише милування.

 
  • ogrod_wertykalny_3.jpg
  • ogrod_wertykalny_2.jpg
  • ogrod_wertykalny_1.jpg