Як ефективно захистити дерев’яну терасу і садові меблі? Тривалий догляд за деревиною

Літні місяці – найбільш підходящий час, щоб потурбуватися про захист зовнішніх дерев’яних елементів. Бо хоч деревина і є одним з найстійкіших і найкрасивіших матеріалів, які дарує нам природа, все одно у підтриманні всіх її якостей їй потрібно трохи допомагати.

чим полакувати терасу

Про те, як зберегти дерев’яні елементи, які особливо піддаються впливу атмосферних факторів, запитуємо Кшиштофа Клімчака, фахівця марки VIDARON.
Чому потрібно захищати деревину?
Дерев’яні альтанки, паркани, перголи, садові меблі і тераси щоденно зазнають руйнівного впливу мінливих атмосферних факторів: УФ-променів, дощу, вітру, а також різних мікроорганізмів, комах і грибків.
– Дія цих факторів призводить до негативних змін у сировині, які називаємо розкладанням деревини. Вони можуть бути дуже різні за своєю природою, суттю, розмірами і частотою виникнення, – говорить Кшиштоф Клімчак. – Наприклад, під впливом води і вологи деревина набухає або стискається,  що викликає утворення тріщин і створює сприятливі умови для розвитку руйнівного грибка. З іншого боку, УФ-промені впливають на зміну кольору деревини, знищуючи лігнін, який зв’язує її клітини і забезпечує міцність. Занадто висока температура спричиняє висушування, розтріскування і усадку зовнішньої оболонки деревини. Також структуру сировини послаблюють комахи, грибки і бактерії. Останні також впливають на естетичні якості враженої деревини – викликаючи зміни її кольору, так звану синяву, – додає він.

захист тераси назовні будинку

Щоб мати певність, що матеріал, з якого виготовлена наша тераса або садові меблі, надовго збереже свої естетичні і міцнісні характеристики, необхідно забезпечити йому ефективний і тривалий захист та належним чином його обробити. Обов’язковість застосування відповідних захисних засобів є тим важливішою, що несприятлива дія атмосферних факторів і мікроорганізмів впливає не лише на зовнішній вигляд дерев’яних елементів. Нерідко негативні зміни настільки значні, що пошкоджений матеріал необхідно просто замінювати.
Обробка олією деревини крок за кроком
При виборі виробу, яким хочемо захистити деревину, не можна забувати, що завжди підбираємо його для конкретного застосування: наприклад, для дерев’яної підлоги один, для дерев’яної альтанки – інший.
– Для застосування назовні, наприклад, на дерев’яні тераси, садові меблі, сходи чи балюстради, ідеально підходять олії для деревини, які захищають і доглядають її, водночас підкреслюючи красу фактури деревини. У випадку поверхонь, які особливо піддаються несприятливому впливу атмосферних факторів, процедуру олієння слід проводити раз чи два на рік, – радить Кшиштоф Клімчак.

дерев'яні сходи
Перед тим, як розпочинати олієння, важливо належним чином підготувати основу, що значно полегшить і прискорить нанесення та дозволить отримати поверхню з рівномірним забарвленням і виразним малюнком структури деревини.
– Якщо це необроблена деревина, вона повинна бути чистою і сухою, з вологістю не вище 20 %, гладенькою та очищеною від пилу, а також жирних і смоляних плям. Засмолені і жирні місця потрібно попередньо промити очищеним бензином і висушити. Якщо хочемо оліїти поверхню, раніше лаковану або фарбовану, обов’язково необхідно видалити старе покриття – до так званої “живої деревини”. Рекомендується також перед нанесенням відшліфувати деревину вздовж волокон відповідним наждачним папером і відполірувати, – роз’яснює Кшиштоф Клімчак.
Як перед початком олієння, так і в його ході виріб треба ретельно перемішувати, що дозволить отримати однорідну консистенцію і колір. Важливі також відповідні погодні умови – не можна наносити олію, коли йде дощ, а температура повітря вища +30 ?C або нижча +5 ?C.
– Ніколи не прискорюйте роботу за рахунок скорочення часу висихання або пропущення певних етапів, – говорить Кшиштоф Клімчак. – Два шари масла повинні наноситися пензлем або губкою з інтервалом мінімум 6 годин, а приблизно через 15-20 хвилин після нанесення кожного шару потрібно видалити надлишок засобу за допомогою напівсухої губки або бавовняної тканини, – додає він.
Олія для деревини VIDARON
Засобом, який захищає дерев’яні садові меблі, балюстради чи тераси є олія для деревини VIDARON, яка водночас надзвичайно прикрашає ці елементи завдяки шовковисто-матовому фінішному шару, котрий підкреслює природну структуру і шари деревини.

чим захистити садові меблі

 

Виріб містить компоненти, які доглядають і захищають деревину – натуральний рослинний віск у його складі дозволяє отримати покриття, стійке до стирання і впливу атмосферних факторів, а також зменшує утворення тріщин і забруднення дерев’яної поверхні.
– Одним з компонентів олії для деревини VIDARON є натуральний рослинний віск Карнауба (лат. Cera Carnauba),отриманий з листя пальми Copernicia cerifera, яка росте в Бразилії, – пояснює Кшиштоф Клімчак. – Це найтвердіший з усіх відомих на сьогодні природних восків. Його використання дозволило отримати підвищені параметри стійкості поверхні до стирання та руйнівних атмосферних чинників, – додає фахівець. Детальніше про виріб тут...

Олію для деревини з лінії захисних і декоративних виробів VIDARON можна використовувати як всередині, так і назовні приміщень, для деревини європейських і екзотичних порід. Наявна в металевих банках 750 мл i 2,5 л у 4 кольорах (тик індонезійський, тик натуральний, африканське червоне дерево, шляхетний палісандр) та у безбарвній версії.

  • дерев'яні сходи