Як ефективно доглядати за дерев’яними огорожами та парканами?

drewniane_ogrodzenia_3

Хочете мати паркан, якому заздритимуть сусіди? Щоб дерев’яна огорожа зберегла свій гарний зовнішній вигляд і міцність, про неї потрібно належно дбати. Ми підкажемо, як почистити, захистити та оновити дерев’яний паркан, щоб підтримувати його в ідеальному стані. Ознайомтеся з нашими порадами!

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • як мити дерев’яну огорожу,
 • як обслуговувати дерев’яну огорожу,
 • як оновити і просочити імпрегнатом дерев’яний паркан

Як чистити дерев’яний паркан?

Основним елементом догляду за дерев’яною огорожею є підтримання її чистоти. Мох, водорості та лишайники, а також сухе листя, грязь і пісок – усі ці забруднення не лише негативно впливають на зовнішній вигляд паркану, але в перспективі можуть також призвести до руйнування деревини.

Чим мити дерев'яну огорожу? Почніть з видалення сухого бруду за допомогою щітки або віника. Якщо паркан у хорошому технічному стані, достатньо регулярно мити огорожу чистою водою – за потреби з додаванням сірого мила. Для цього завдання ідеально підійде мийка високого тиску, а якщо у вас її немає – звичайний шланг.

Порада експерта

Проблеми з видаленням забруднень, що в’їлися в огорожу? З пташиним послідом найкраще справиться мийка високого тиску, але якщо її немає під рукою, використайте ганчірку та достатню кількість мила. А як почистити дерев’яний паркан від моху і водоростей? Найпростіший спосіб позбутися їх – за допомогою жорсткої щітки. Видаливши плями і вимивши поверхню, слід промити її очищеним бензином, знежирити і висушити. Тільки після такої підготовки деревини можна приступати до подальших робіт.

drewniane_ogrodzenia_2

Як обслуговувати дерев'яну огорожу?
Наступний крок – це ретельна оцінка стану огорожі. Уважно огляньте паркан на наявність пошкоджених або трухлявих дощок. Перевірте, чи деревина не пошкоджена в окремих місцях комахами-шкідниками та чи немає видимих змін кольору. Також зверніть увагу на тріщини і виступаючі уламки. Якщо стан штахетів залишає бажати кращого, найкраще замінити їх новими.

Як полагодити дерев’яний паркан, в якому помітно пошкодження? Відремонтуйте їх, щоб уникнути подальшого руйнування. Для цього нанесіть шпаклівку для деревини VIDARON на очищену поверхню за допомогою металевого шпателя. Цей продукт створює тверде, еластичне покриття в кольорі, наближеному до природного кольору деревини. Завдяки цьому шпаклівка не кидається в очі і дозволяє легко усунути тріщини в штахетах огорожі. Після висихання матеріалу ретельно відшліфуйте поверхню наждачним папером, а потім приступайте до просочення паркану імпрегнатом.

drewniane_ogrodzenia_1

Як оновити дерев’яний паркан? Імпрегнування огорожі

Після виконання вищевказаних етапів потрібно обов’язково просочити деревину імпрегнатом. Регулярно проводячи таку обробку, ви запобігаєте посірінню дощок паркану, їх руйнуванню, трухлявінню і пліснявінню.

Надійний засіб, напр. Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON, захистить паркан від шкідливого впливу вологи, атмосферних факторів та УФ-променів. Після нанесення імпрегнату ви отримаєте також декоративний ефект – красивий колір і виразний малюнок деревини. Примітка: для повного захисту деревину перед нанесенням поверхневого виробу необхідно поґрунтувати Імпрегнат-грунтом Vidaron – це безбарвний виріб глибокого проникання, який зміцнює структуру деревини та захищає її від синяви і грибків.

Як захистити дерев’яний паркан імпрегнатом?

 1. Якщо це можливо, перед просоченням розберіть паркан і покладіть усі дошки на рівну поверхню.
 2. Після очищення ретельно видаліть стару фарбу та відшліфуйте дошки вздовж волокон деревини, використовуючи наждачний папір з градацією 120-200.
 3. За допомогою пензля рівномірно нанесіть на дошки шар імпрегнату. Через 10 хвилин розітріть залишки виробу сухим пензлем.
 4. Зачекайте 12 годин і прошліфуйте поверхню дощок перед нанесенням наступного шару.
 5. Переконайтесь, що всі елементи огорожі просочені імпрегнатом з усіх сторін – це забезпечить паркану повний захист.
 6. Після цілковитого висихання зберіть паркан. Готово!
 • drewniane_ogrodzenia_3.jpg
 • drewniane_ogrodzenia_2.jpg
 • drewniane_ogrodzenia_1.jpg

Супутні вироби