Імпрегнація і фарбування садової деревини

Елементи садової архітектури, такі як альтанки, перголи, балюстради і меблі, навіть якщо вони виготовлені з найбільш шляхетних порід деревини, потребують захисту, який дозволить зберегти їх естетику і міцність. Проте захист не є вічним. Протягом усього періоду експлуатації дерев’яних виробів необхідно періодично вживати профілактичних заходів.

імпрегнація садових меблів

Деревина, як і кожен природний матеріал, піддається біодеградації. У саду на дерев’яні елементи насамперед впливають атмосферні фактори, мікроорганізми, такі як бактерії і грибки, а також комахи. Однак всім цим явищам можна запобігти шляхом застосування відповідних захисних засобів. Від захисту деревини хімічними імпрегнатами не варто відмовлятися. Незаконсервована деревина, піддана впливу несприятливих атмосферних факторів, тріскається, лущиться і деградує. Її міцність знижується, а втрачену естетичність вигляду неможливо більше відновити.
Ось тому деревину необхідно імпрегнувати. З цією метою можна застосовувати захисно-декоративний імпрегнат VIDARON. У разі першої обробки предмету виконуємо нанесення безбарвного імпрегнату, який забезпечує біологічний захист деревини. Далі наносимо два шари імпрегнату у кольоровій версії для повного захисту і декорування деревини.
Якщо вживаємо періодичних профілактичних заходів, то застосовуємо виключно імпрегнат у кольоровій версії, попередньо підготувавши поверхню шляхом шліфування.
Підготовка основи
Перед проведенням імпрегнації садова деревина повинна бути сухою і очищеною від забруднень, а її поверхня – рівною. Будь-які забруднення, засмолені або жирні плями видаляються очищеним бензином. Нерівності  необхідно відшліфувати наждачним папером з градацією, підібраною до ступеня нерівності (150 – 200). Необхідно пам’ятати про важкодоступні місця і однакову обробку всієї поверхні, щоб декоративний шар мав однорідний вигляд. Заключним етапом підготовки основи є очищення поверхні від пилу.
Перед тим як розпочати  фарбування, потрібно підготувати необхідні інструменти і місце роботи. Не забудьте ознайомитися з характеристиками використовуваних виробів.захист садової деревини
Імпрегнація – біологічний захист
Дерев’яні елементи, які піддаються безпосередньому впливу атмосферних факторів, необхідно в першу чергу захистити захисно-декоративним імпрегнатом у безбарвній версії. Це ґрунтувальний шар, який біологічно захищає деревину, фарбовану у подальшому кольоровим імпрегнатом.
Фарбування садової деревини слід проводити в суху погоду при температурі від +5 до +25 °С. Перед фарбуванням імпрегнат потрібно ретельно перемішати. Для нанесення засобу використовуємо пензель, призначений для виробів на основі розчинників. У випадку універсального пензля може виявитись необхідним шліфування ворсу наждачним папером. Це пом’якшить його кінчики і усуне незакріплені щетинки, які могли б залишитися на імпрегнованій поверхні. Засіб наносимо рівномірно на всю поверхню. Пофарбовані елементи необхідно залишити до висихання на 12 годин.
Імпрегнація – декорування і повний захист
Після нанесення Імпрегнат-ґрунту для деревини Vidaron необхідно нанести захисно-декоративний імпрегнат VIDARON у кольоровій версії. Утворює на імпрегнованих поверхнях елегантний матовий фінішний шар, який підкреслює природний малюнок деревини. Забезпечує 6-річну гарантію ефективного захисту.

просочування дерева


Засіб наносимо рівномірно на всю поверхню. Через 10 хвилин можна спостерігати матування поверхні. Тоді потрібно розтерти засіб напівсухим пензлем вздовж волокон деревини. Розтирання слід розпочинати з поверхонь, пофарбованих у першу чергу. Таким чином отримаємо рівномірне забарвлення без смуг і плям. Пофарбовані елементи необхідно залишити до висихання на 12 годин.
Міжшарове шліфування
Щоб отримати повний захист деревини, потрібно застосувати два шари імпрегнату у кольоровій версії. Однак перед його нанесенням необхідно виконати міжшарове шліфування. Цей процес має на меті вирівнювання піднятих волокон деревини і підвищення адгезії наступного шару виробу. Для міжшарового шліфування використовуємо наждачний папір з градацією 320. Поверхню очищуємо від пилу за допомогою пилососа або ганчірки.

очищення від пилу лакованої поверхні

Імпрегнація – нанесення наступного шару
Нанесення другого шару імпрегнату здійснюємо рівномірно по всій поверхні елементів садової деревини. Не забуваємо про розтирання засобу напівсухим пензлем. Попередньо імпрегнована деревина буде вбирати наступну порцію засобу трохи повільніше. Тому розтирання потрібно розпочинати через більший проміжок часу,  ніж у випадку першого шару. Ретельне нанесення і розтирання імпрегнату вздовж волокон деревини дозволяє отримати поверхню насиченого кольору без смуг і плям. Висихання другого шару імпрегнату триває приблизно 12 годин.

чим захищати дерево

Миття інструментів
Останнім етапом робіт є очищення інструментів. Пензель очищуємо олійно-фталевим розчинником.

дерев'яне крісло

  • дитяча площадка

Супутні вироби