Гра світла у саду – ідеї світлових ефектів для саду

gra_swiatel_1

Красиво оформлений сад, повний квітучих кущів і витких рослин, милує око протягом дня. Однак він може бути так само чарівним і вночі, якщо ви вкладете трохи коштів у практичне та ефективне освітлення саду. Як підібрати лампи, світильники і ліхтарі, щоб сад став ідеальним місцем для вечірнього відпочинку? Дізнайтеся!

З цієї статті ви дізнаєтеся:
- що слід знати про освітлення саду,
- чи варто вибирати садові світильники на сонячних батареях,
- як прикріпити лампочки вгорі,
- які кольори садового освітлення можна використовувати

Як підібрати освітлення для саду?
Першим кроком до ідеального освітлення для саду є вибір місць, де найкраще встановити джерела світла. До них належать:
• огорожа, зокрема в’їзні ворота і хвіртка,
• вхід до будинку,
• стежки і доріжки,
• фасад будинку,
• тераса,
• квіткові клумби,
• водойми,
• альпійські гірки,
• вибрані дерева та інші елементи, що мають декоративне значення.

Форми, типи та кількість вибраних ламп залежать від індивідуальних потреб. Однак під час проектування освітлення саду слід пам’ятати про ще два аспекти. Перший – це придбання LED-освітлення для саду: світлодіоди економні та мають тривалий строк служби, саме тому ідеально підходять для освітлення зовнішнього простору навіть кожного вечора. По-друге, освітлення саду повинне бути пристосоване до умов експлуатації, які переважають на відкритому повітрі. Варто переконатися, що вподобані вами лампи стійкі до дощу і морозу.

Важливо!
Садові світильники повинні мати високий клас герметичності, завдяки чому будуть захищені від заливання та пилу. Найвищий ступінь – IP68, але для саду також підійдуть світильники трохи нижчого класу, наприклад IP44 (у випадку критих терас) або IP65, IP66 та IP67.
Дивіться також оригінальні ідеї дерев’яних світильників для дому і саду.
Садові світильники на сонячних батареях – чи варто їх вибирати?
Створення садового освітлення найчастіше пов'язане з необхідністю виконання електричних підключень на відкритому повітрі. Однак, якщо у вас немає такої можливості або ви з різних причин не хочете прокладати кабелі в землі, можна також вибрати інше рішення.

gra_swiatel_3

Замість традиційного користування електроенергією обирайте сонячну енергію. На ринку представлена велика кількість садових світильників на сонячних батареях, які мають естетичний вигляд та ще й використовують для освітлення акумульовану протягом дня сонячну енергію. Звісно, в цьому разі не можна розраховувати на надійність такого освітлення для саду, але це, безумовно, більш дешевий та екологічний спосіб підсвітити сад.
Освітлення саду на дерев’яних конструкціях
Верхнє освітлення є найбільш практичним, але щоб воно було водночас декоративним, варто розчепити вгорі цілі гірлянди лампочок. Таке LED-освітлення саду створить казкову атмосферу, в яку можна буде занурюватися щовечора.
Проте для досягнення такого ефекту лампочки необхідно закріпити. Це не становитиме проблеми, якщо у вашому саду є високі, густо посаджені дерева або ви хочете влаштувати таке освітлення на терасі. Якщо натомість ви мрієте про таке освітлення саду над доріжками, найкращим рішенням буде зробити перголу, по якій ще й пустити виткі рослини – «вау-ефект» гарантований! Щоб пергола зберегла свій гарний зовнішній вигляд і була довговічною, варто правильно її захистити. Просочіть її Імпрегнат-ґрунтом для деревини VIDARON, а потім пофарбуйте Захисно-декоративним імпрегнатом VIDARON у вибраному кольорі.

gra_swiatel_2

Освітлення для саду – кольори, які роблять відпочинок приємнішим

Кольори садового освітлення можна вільно підбирати за власним смаком, хоча в більшості випадків найкраще працюватиме тепле біле світло. Він природне, сприяє розслабленню і не напружує очі, тому обов’язково має використовуватись на терасі та в інших зонах відпочинку.
Якщо натомість ви шукаєте кольори садового освітлення для декорування клумб або дерев, то для вас відкрита вся палітра барв. Можна використати різнокольорові світлодіодні ліхтарики та гірлянди або ж зупинитися лише на одному кольорі – скажімо, оформити магічний блакитний сад або підкреслити зеленим світлом відтінки рослинності.
Атмосферне підсвічування змінить ваш сад і викличе у вас бажання залишатися там і після настання темряви – насолоджуйтесь кожним моментом літа серед красивої природи!

 
  • gra_swiatel_3.jpg
  • gra_swiatel_2.jpg
  • gra_swiatel_1.jpg

Супутні вироби