Фарбування дерев’яного паркану – захист і декорування

Дерев’яні огорожі не втрачають популярності, а їх краса гармонує з природним характером садів. Однак, щоб зберегти естетичний вигляд і властивості деревини на довгі роки, необхідно потурбуватися про її захист відразу ж після встановлення дерев’яного паркану. Правильно обрані засоби захищають деревину від негативного впливу вологи, грибка і комах, а також виконують декоративну роль.

Підготовка основи

Щоб ефективно захистити деревину, потрібно пам’ятати, що однією з ключових попередніх дій є її належна підготовка. Призначена для захисту деревина повинна бути  сухою, очищеною від забруднень, а її поверхня – рівною. Будь-які забруднення, засмолені або жирні плями видаляються за допомогою, наприклад, очищеного бензину. Нерівності  необхідно відшліфувати наждачним папером з градацією, підібраною до ступеня нерівності (150 – 200). Необхідно пам’ятати про важкодоступні місця і однакову обробку всієї поверхні, щоб декоративний шар мав однорідний вигляд. Заключним етапом підготовки основи є очищення елементів паркану від пилу.

чим лакувати дере'вяний паркан

Перед тим як розпочати фарбування, потрібно підготувати необхідні інструменти і місце роботи. Не забудьте ознайомитися з характеристиками використовуваних виробів.

Імпрегнація

Для першого етапу захисту деревини рекомендуємо використати безбарвний захисно-декоративний імпрегнат VIDARON. Захисно-декоративний імпрегнат для деревини у безбарвній версії обов’язковий як ґрунтувальний шар, який біологічно захищає деревину перед подальшим нанесенням кольорового імпрегнату, лазурі, лакобейцу, зовнішнього лаку або емалі. Цей виріб у кольоровій версії містить добавку Teflon® surface protector, яка забезпечує високу міцність покриття та запобігає вимиванню захисних речовин. Ретельно підібраний склад імпрегнату сприяє тому, що він глибоко проникає в пори деревини, надовго захищаючи її від грибка, синяви та комах, продовжуючи термін її служби.

імпрегнація паркану

Фарбування паркану слід виконувати у бездощову погоду при температурі від +5 до +25 °C. Перед фарбуванням імпрегнат потрібно ретельно перемішати. Для нанесення засобу використовуємо пензель, призначений для виробів на основі розчинників. У випадку універсального пензля може виявитись необхідним шліфування ворсу наждачним папером. Це пом’якшить його кінчики і усуне незакріплені щетинки, які могли б залишитися на імпрегнованій поверхні.
Виріб наносимо рівномірно на всю поверхню. Пофарбовані елементи необхідно залишити до висихання на 12 годин.

Міжшарове шліфування

Наступними виробом, який використаємо для фарбування паркану, буде захисно-декоративна лазур PRO VIDARON, якою оздобимо паркан з естетичної точки зору, але водночас і додатково захистимо. Перед нанесенням цього засобу необхідно виконати міжшарове шліфування. Цю операцію виконуємо після повного висихання імпрегнату у безбарвній версії.

міжшарове шліфування

Вона має на меті вирівнювання піднятих волокон деревини і підвищення адгезії наступного шару виробу. Для міжшарового шліфування використовуємо наждачний папір з градацією 320. Поверхню очищуємо від пилу за допомогою пилососа.

Лакування

Захисно-декоративний Лакобейц VIDARON з вмістом Teflon® surface protector захищає і декорує деревину, надаючи їй міцності і привабливого вигляду. Ефективно і на довгий час захищає деревину від впливу води, мінливих атмосферних факторів, у тому числі УФ-променів. Створює на декорованій поверхні прозоре і еластичне покриття з сатиновим блиском, зберігаючи натуральний малюнок шарів деревини. Пропонується у 10 різних кольорах.
Teflon®, що міститься в лазурі, забезпечує високу міцність поверхні, підвищує її водостійкість, сприяє швидшому стіканню води з поверхні та запобігає вимиванню захисних речовин. Ефективно і на довгий час захищає дерев’яні предмети від руйнівного впливу вологи, мінливих атмосферних факторів. У поєднанні з безбарвним захисно-декоративним імпрегнатом VIDARON лазур PRO забезпечує повний захист деревини.

імпрегнат для деревини - як обробляти парканНанесення лазурі слід проводити в суху погоду при температурі від +5 до +30 °С. Для нанесення засобу використовуємо пензель, призначений для виробів на основі розчинників. У випадку універсального пензля може виявитись необхідним шліфування ворсу наждачним папером. Це пом’якшить його кінчики і усуне незакріплені щетинки, які могли б залишитися на імпрегнованій поверхні.
Засіб наносимо рівномірно на всю поверхню. Через 1 хвилину потрібно розтерти лазур напівсухим пензлем вздовж волокон деревини. У такий спосіб забезпечуємо однорідне нанесення засобу. Елемент залишаємо до висихання на період приблизно 12 годин.
Після закінчення цього часу виконуємо міжшарове шліфування. Другий шар лазурі наносимо рівномірно напівсухим пензлем.
Перевага захисно-декоративної лазурі PRO – це можливість  виконання виправлень навіть на напівсухій поверхні. Чудова текучість і відкритий час роботи виробу дозволяє підсилити глибину кольору і природного малюнку деревини. Час висихання другого шару складає 12 годин.

Миття інструментів

пензлі для лакування
Завершення робіт означає необхідність очищення інструментів. Інструменти очищуємо олійно-фталевим розчинником.

  • деревяний паркан

Супутні вироби