Дерев'яний будиночок із дитячих мрій

Власний збудований із дерева будиночок – мрія кожної дитини. Це прекрасне місце для ігор, натхненне багатою фантазією, стає магічним простором. Конструкцію з легкістю можна перетворити на укріплену фортецю або піратський корабель. Створення будиночка – не лише виклик, а й чудова розвага для всієї родини. Ми підкажемо, на що звернути увагу, плануючи такий об'єкт, і як правильно захистити його.

деревяний будиночок

Хто з дорослих ще кільканадцять років тому не мріяв мати власну «віллу» або хоча б маленький «М2», збудований із... дерева? Незважаючи на плин років, дитячі фантазії в цьому питанні не змінюються, сучасні діти теж дуже часто мріють про власний будиночок. Виконання їхніх бажань хоча й вимагає трохи роботи, все ж можливе. А нагородою за вкладену в це починання працю буде усмішка і захоплення наших дітей.

Хороший план – половина успіху
Будівництво хатинки з дерева, крім навичок, вимагає уяви та творчості. Немає двох однакових дерев, кожен проект має бути адаптовано до умов. Тож будівництво об'єкта необхідно ретельно спланувати. З самого початку необхідно визначити, як діти зможуть потрапити до будинку. Із землі, по спеціальній драбинці чи невеликих сходах – це лише деякі з можливостей.

деревяний будиночок на дереві

Конструкція хатинки залежатиме від параметрів, з яким ми визначимося. Для зовнішнього вигляду можна пошукати натхнення, наприклад, в Інтернеті. Коли ми вже обрали найкращу конструкцію, можемо приступати до роботи. Спочатку потрібно знайти підходяще дерево. Воно має бути здоровим, а його стовбур – достатньо грубим. Якщо знайдемо розлоге дерево, будиночок, найімовірніше, зможе повністю опиратися на його стовбур і гілки. Незважаючи на це, всю конструкцію слід зміцнити додатковими, добре закріпленими в землі опорами. Будиночок треба спланувати так, щоб він був якомога більш стійким і водночас не заважав нормальному розвитку дерева. Для його будівництва краще використовувати натуральні матеріали, насамперед із деревини, які не лише гарні, а й відповідним чином захищені, дуже міцні. Додатковий плюс застосування такого матеріалу – порівняна легкість його обробки.

Оскільки ми будуємо для дітей, мусимо пам’ятати про питання безпеки. Конструкція не може бути розміщена надто високо. Варто також створити навколо дерева спеціальний якомога товщий шар амортизації, наприклад, подрібнену кору. Виконані з деревини елементи будиночка повинні мати заокруглені краї, а всі поверхні мають бути добре відшліфовані та без заноз.

Відповідна фіксація ззовні

Щоб будиночок був міцним і стійким до впливу атмосферних явищ і комах, необхідно відповідно захистити його. Це стосується і «фасаду», і внутрішньої частини споруди, а також усіх обрізаних країв, пазів або висвердлених отворів. Завдяки цьому будемо впевнені, що результат нашої роботи є добре захищеним.

Способом забезпечення відповідного покриття сирої деревини є покриття його відповідним засобом. Насамперед захищаємо деревину Імпрегнат-ґрунтом для деревини VIDARONІмпрегнат-ґрунт буде основою для наступних шарів. Використаний як ґрунтовка  чудово захищає деревину від грибка, синяви й комах, глибоко проникає в матеріал, забезпечуючи повний захист від біологічних загроз. Щоб отримати повний захист і, за можливості, надати будиночку естетичного зовнішнього вигляду, просочені поверхні через 24 години варто протерти наждаковим папером, знепилити й полакувати відповідним препаратом у кольоровій версії, наприклад захисно-декоративним Імпрегнатом VIDARON. Вона включає унікальну систему з трьох високоякісних смол і створює міцні еластичні покриття. На вибір – широка колірна гама, наприклад, золотиста сосна, червоне американське дерево або канадський клен. Імпрегнат наносимо на всю поверхню рівномірним шаром уздовж шарів деревини. Для отримання ефективного захисту необхідно нанести щонайменше два шари. Наступні нанесення засобу слід проводити з інтервалом не менш ніж 12 годин після повного висихання попереднього шару. Фарбувати можемо за допомогою пензля, валика або методом розпилення. Захисно-декоративний Імпрегнат VIDARON забезпечує максимальний захист від руйнівних атмосферних впливів. Пофарбовані поверхні, виконані Імпрегнатом, гарантують 6-річний ефективний захист деревини.

Барвистий інтер'єр

Коли будиночок уже стоїть, а всі його зовнішні елементи належним чином захищені, час узятися за відповідну підготовку внутрішньої частини приміщення. Вона також потребує захисту. У питанні вибору кольору дамо волю фантазії – врешті-решт, створюємо будиночок для наших дітей. Живі, цікаві кольори будуть для них стимулом до гри та джерелом натхнення для подальших веселих пригод у їхньому вигаданому світі. Імпрегната дуже добре підходить також для фарбування дерев'яних іграшок та елементів дитячих майданчиків. Вона легка в нанесенні й має хороше покриття. Після нанесення утворює гладкі покриття, стійкі до дії води, світла й атмосферних чинників. Цей продукт відповідає європейському стандарту «Безпека іграшок».

Створення будиночка з дерева є реальною подією – це не лише серйозний виклик, а й чудовий привід гордості кожного майстра. Зрештою, ніщо так не радує, як повний захоплення і поваги погляд дитини, яка мріяла саме про це. Побудований із масивної деревини та відповідно захищений від впливу атмосферних чинників будиночок буде ідеальним місцем для ігор протягом багатьох років.

  • domek2.jpg
  • domek1.jpg

Супутні вироби