Дерев’яні панелі в інтер’єрі – яку породу деревини вибрати?

Хоча дерев’яна вагонка, як правило, викликає думки про нудні інтер’єри родом з СРСР, стіни, оздоблені цим матеріалом, сьогодні є елементом багатьох сучасних та стильних проєктів. Кінцевий ефект багато в чому залежить від того, яку породу деревини вибрати для панелей. Хочете знати, які види підійдуть для цього найкраще? Читайте далі!

boazeria_drewniana_3

З цієї статті ви дізнаєтесь:

  • яку деревину можна використати для вагонки в інтер’єрі,
  • які породи деревини забезпечують найбільшу довговічність вагонки,
  • як підібрати колір дерев’яної вагонки до інтер’єру.

Вагонка в інтер’єрі – яку деревину вибрати?

Вузькі, вертикально укладені дощечки з соснової деревини – з таким оздобленням стін асоціюється вагонка, популярна в декорі інтер’єрів часів Радянського Союзу. Цей матеріал відзначається недорогою ціною і широкою доступністю, тому його так часто використовують при облаштуванні помешкань. Однак вагонка може бути виготовлена з будь-якої породи деревини, а не тільки з сосни. Від того, яку породу ви виберете, багато в чому залежить кінцевий декоративний ефект.
Яку деревину можна використовувати для виготовлення вагонки? Для цього підійдуть як рекомендовані місцеві породи, які можна пофарбувати в будь-який колір, так і екзотична деревина – у цьому разі доведеться рахуватися з більшими витратами. Можна вибирати з-поміж доступних хвойних порід (окрім популярної сосни – ялина або смерека),а також благородних і міцних листяних порід (як-от: дуб, бук або ясен).

Порада експерта

Популярним дизайнерським трендом є оздоблення стін повторно використаними дошками. Стара деревина з цікавим, виразним малюнком – це екологічний вибір, який ефектно виглядає в поєднанні із сучасним дизайном. Інтер’єри, оздоблені вінтажною вагонкою, мають унікальний характер і теплий, затишний стиль. Якщо ви вирішили використати старі дошки, уважно оцініть стан деревини, переконайтеся, що вона не пошкоджена короїдами, а потім ретельно просочіть її імпрегнатом.

boazeria_drewniana_2

Тверда деревина для вагонки – яку вибрати?

Окрім естетичних якостей конкретної породи деревини, потрібно враховувати її твердість і стійкість. До найтвердіших вітчизняних порід деревини належать, серед інших, акація, бук та ясен. Вони характеризуються високою міцністю і довговічністю. Однак їхнім недоліком є висока вартість. Значно дешевшим рішенням буде вибрати одну з популярних хвойних порід, наприклад, сосну. Щоб вагонка з такої деревини служила якомога довше, її слід захистити за допомогою спеціального засобу для деревини, як-от Лакобейц захисно-декоративний VIDARON. Завдяки широкій гамі кольорів ви зможете надати сосновим панелям будь-якого забарвлення – у тому числі й кольорів дорогих екзотичних порід деревини.

boazeria_drewniana_1

Вагонка в інтер’єрах – який колір деревини вибрати?

Стіни, оздоблені деревом, можуть стати цікавим фоном для облаштування помешкання у будь-якому стилі, якщо використати панелі відповідного відтінку. Світла деревина хвойних порід, таких як сосна або ялина, матиме красивий вигляд у скандинавському інтер’єрі. У свою чергу, екзотична деревина з ефектним малюнком – це ідеальний вибір для помешкання у стилі модерн.

Соснова вагонка з плином часу знебарвлюється, набуваючи теплого помаранчевого відтінку. Щоб уникнути природного зміни забарвлення вагонки та отримати колір, який більше відповідає сучасному інтер’єру, пофарбуйте панелі захисно-декоративним лакобейцом VIDARON. За його допомогою ви можете надати будь-якій деревині бажаний колір королівського палісандру L08, грецького горіха L04 чи канадського клена L14. Дізнайтеся більше про те, як використовувати лакобейц для деревини!

  • boazeria_drewniana_2.jpg