Дерев'яна підставка для квітів на балкон або терасу – зробіть власноруч!

drewniany_stojak_na_kwiaty_1

Балкон, повний барвистих квітів у горщиках – це окраса будь-якого будинку. Ваші рослини матимуть якнайкращий вигляд, якщо розмістити їх на дерев'яній підставці для квітів. Хочете знати, як створити такий квітник власноруч? Це просто! Читайте далі – до вашої уваги покрокова інструкція.
З цієї статті ви дізнаєтесь:

 • що знадобиться, щоб змайструвати дерев'яну підставку для квітів,
 • як зробити підставку для квітів власноруч,
 • як зробити підставку для квітів з піддонів або ящиків.

Дерев’яна підставка для квітів – необхідні матеріали
Виготовлення підставки для квітів не вимагає якогось особливого обладнання чи вміння. Вистачить основних інструментів з домашньої майстерні: ножівки по дереву, набору викруток та наждачного паперу із зернистістю 120. Можна також використати прості електроінструменти – лобзик чи пилку по дереву, шліфувальну машинку та дриль-шуруповерт.

Порада
Якщо хочете полегшити собі роботу та заощадити час, варто використати готові матеріали. Купуючи дошки в будівельному супермаркеті, ви можете попросити порізати їх до потрібного розміру.

Які матеріали знадобляться для виготовлення простої підставки-драбинки для квітів? Підготуйте:

 • 4 соснові дошки для виготовлення каркаса, розмірами 2 x 10 x 150 см,
 • соснові планки шириною 10 см,
 • шурупи довжиною відповідно до товщини дощок,
 • захисний Імпрегнат-ґрунт для деревини – служить для захисту дощок від синяви, грибків і комах-шкідників,
 • засіб для захисту і декорування деревини – як-от Захисно-декоративний імпрегнат Vidaron або Захисно-декоративний лакобейц Vidaron. Обидва засоби гарантують ефективний захист до 6 років, але поверхню, яка фарбуватиметься, необхідно належно підготувати: очистити від старих лакофарбових покриттів, вимити, знежирити та висушити. На таким чином підготовлену основу потрібно обов’язково нанести Імпрегнат-ґрунт Vidaron, що захищає фарбовану деревину від біологічних загроз. Тільки так пофарбована підставка на балконі чи терасі зберігатиме красивий вигляд до 6 років.

drewniany_stojak_na_kwiaty_3

Як зробити підставку для вазонів – покрокова інструкція

 1. Майстрування підставки для квітів у вигляді драбинки почніть з ретельного шліфування всіх дощок і планок.
 2. Наступним кроком є виготовлення каркаса, який триматиме полички з вазонами. Для цього потрібно обрізати дошки з обох сторін під відповідним кутом – так, щоб після з’єднання драбинка для квітів могла стійко стояти.
 3. З’єднайте пари дощок між собою, скрутивши їх шурупами.
 4. Визначтеся, скільки поличок ви хочете зробити, і перевірте, яких розмірів вони повинні бути. Враховуйте не тільки наявне на балконі місце, але також форму і розміри горщиків, які використовуєте. Пам'ятайте, що кожна поличка повинна бути пропорційно коротшою!
 5. Обріжте планки і з'єднайте їх між собою, щоб вийшли прямокутні рамки. Далі зробіть дно з решти планок, залишаючи між ними невеликі проміжки. Вони забезпечать вільне стікання зайвої води з горщиків. Внутрішню частину поличок слід додатково застелити поліетиленовою плівкою з прорізаними у потрібних місцях отворами. Таким чином ви захистите деревину від збирання води.
 6. Час захистити дерев’яну стійку для квітів від вологи, плісняви та грибка. Найкраще це зробити ще до остаточного скручування всіх елементів – завдяки цьому пофарбувати всі куточки імпрегнатом або лакобейцом буде простіше.
 7. Після того, як останній шар засобу для деревини повністю висохне, з’єднайте каркас із поличками за допомогою шурупів. Готово!

drewniany_stojak_na_kwiaty_2
Якщо власноручне створення квітника з нуля здається вам надто складним, можна вибрати простіший варіант – підставку для квітів з готових піддонів або дерев’яних ящиків. Вони знайшли місце у багатьох сучасних оформленнях інтер'єрів, балконів і садів – скрізь, де цінується стиль «зроби сам». Ви можете почепити піддони на стіну і закріпити в них горщики, а ящики – чудовий спосіб мати саморобний стелаж для квітів.
Як піддони, так і ящики ви придбаєте у будь-якому будівельному супермаркеті. Змайстровану з них підставку для рослин можна легко адаптувати до ваших потреб, а також смаку – просто пофарбуйте її Захисно-декоративним лакобейцом VIDARON у вибраний колір. А якщо на балконі додасться нових рослин, підставку можна легко збільшити.

 • drewniany_stojak_na_kwiaty_3.jpg
 • drewniany_stojak_na_kwiaty_2.jpg
 • drewniany_stojak_na_kwiaty_1.jpg

Супутні вироби