Дерев’яна підлога – гарне рішення завжди в моді. Паркет, дошки чи панелі?

Дерев’яна підлога, хоч і відома з давніх давен, ніколи не виходить з моди, що характерно для перевірених рішень. Паркет, дошки та дерев’яні панелі своєю неослабною популярністю завдячують тому, що вони вигготовлені з натурального матеріалу, яка вносить до інтер’єру подих свіжості і елегантності. Крім того, їх можна легко піддавати відновленню – без обов’язковості заміни. Потрібно тільки знати, як це робити, і чим захистити деревину.

чим полакувати підлогу

Незалежно від того, спинимо ми свій вибір на дерев’яному паркеті чи нам більше подобаються  дошки або дерев’яні панелі, не можна забувати одну річ: вибір повинен бути продиктований рівною мірою як естетичними, так і практичними міркуваннями. Наш вибір повинне визначати передусім місце, у якому хочемо покласти конкретну підлогу: вітальня, кухня чи передпокій.
Наприклад, підлога в спальні не повинна мати аж таку високу стійкість до стирання, як підлога в холлі. Ігнорування способу експлуатації може коштувати нам дуже дорого, тому варто приймати "підлогове" рішення розсудливо.
Паркет, дошки, панелі – що вибрати?
Підлоги, виконані з деревини, в загальному можна розділити на дві групи: підлоги шаруваті і суцільні. У перших верхній шар складається з відбірної деревини цінних порід, а нижній шар (приклеєний поперечно) виготовлений з іншої, дешевшої породи. Суцільні підлоги – це ті, що виготовлені повністю з однієї породи деревини.
Серед суцільних підлог неослабною популярністю користуються паркети з твердих порід деревини (дуб, клен, екзотичні види),укладені класично, на шип-паз або у фантазійні узори. Крім того, що паркет повинен укладатися фахівцем, у подальшому він потребує шліфування і захисту відповідним засобом, наприклад, Лаком для паркету без грунтовки VIDARON, який надасть полакованій поверхні виняткову міцність і механічну стійкість.

лакування паркету
Таких процедур протягом першого укладання не вимагають дерев'яні панелі, як правило, полаковані на заводі і пропоновані на ринку як готовий виріб, призначений для самостійного укладання. Проте їх складніше піддавати подальшому відновленню, хоча – як підкреслюють виробники – це можливо. У такому випадку обов’язковим буде видалення  (шліфування) всіх шарів лаку і лакування підлоги заново. Проте, якщо з'ясується, що лицьовий шар шаруватої підлоги занадто тонкий, то замість відновлення єдиним рішенням буде заміна всієї підлоги.
На цьому фоні цікавим рішенням є дошки для підлоги. Можна придбати їх вже полаковані, проолієні або вощені і готові до укладки, а можна власноруч відшліфувати їх і нанести відповідний захисний засіб. Перевага підлог із суцільної деревини настилу – як у випадку паркету – можливість багаторазового відновлення, і, таким чином, довговічність.
Шаруваті підлоги мають вищу міцність, ніж суцільні, але їх важче піддавати відновленню. У той же час суцільні підлоги можна шліфувати багато разів без ризику того, що верхній шар дощок відклеїться. При цьому – якщо виберемо відповідно міцну породу деревини, а до того ж ретельно захистимо поверхню відповідним засобом, суцільна підлога протягом багатьох років не вимагатиме від нас виконання жодних ремонтних робіт.
Захищаємо дерев’яну підлогу
Незалежно від того, хочемо ми захистити дерев’яні підлоги, меблі, іграшки чи двері, першим етапом завжди буде підготовка основи і вибір відповідного засобу. Що стосується дерев’яних підлог, перевіреним засобом є Лак для паркету без ґрунтовки VIDARON, призначена для паркетів і підлог з дощок всередині приміщень.

лак для паркету

Завдяки технології ULTRA DURABLE TECHNOLOGY і відповідно підібраним компонентам лак надає полакованій поверні виняткову міцність, стійкість до стирання, подряпин, механічних пошкоджень і дії води. Виріб дозволяє підкреслити і зберегти природний колір деревини, відтіняючи її чарівність. Велике значення має той факт, що лак виділяє всього лиш слабкий запах під час нанесення і висихання. Наявниц у безбарвній версії: високий глянець, глянець, напівматовий і матовий.
Але перш, ніж почати наносити лак, ми повинні ретельно підготувати поверхню, пам’ятаючи про те, що перед лакуванням нова дерев’яна підлога повинна бути достатьно довго витриманою.
Підготовка паркету і дощок до лакування
Перший етап – це чорнове шліфування, для якого використовуємо абразивний матеріал з градацією від 36 до 40. Шліфувальну машинку ведемо так, щоб напрямок шліфування утворював кут 45 градусів до паркетних дощечок і волокон деревини. Далі обов’язково потрібно усунути сліди чорнового шліфування. З цією метою шліфуємо поверхню матеріалом з градацією 60 і змінюємо напрямок на 90 градусів по відношенню до попередньої операції. Останнє шліфування – фінішне – знову виконуємо в іншому напрямку абразивним матеріалом з градацією від 80 до 100.циклювання паркету

Важливо також в кінці ретельно відшліфувати важкодоступні місця, а потім ретельно очичтити від пилу всю підлогу. На таким чином підготовлену поверхню можна починати відразу наносити лак без ґрунтовки VIDARON, або – з метою ущільнення поверхні паркету і заповнення щілин між дощечками – застосувати ґрунтовку нітро VIDARON. Після перемішування засобу з утвореним під час шліфування пилом наносимо два шари шпателем з неіржавіючої сталі.
Коли поверхня висохне, її необхідно знову відшліфувати (найкраще відповідно до напрямку світла) абразивним матеріалом з градацією 120. Останній етап – це полірування підлоги шліфувальною сіткою з градацією 120, очищення від пилу і монтаж плінтусів.
Лакування дерев’яної підлоги
Підлогу, яку було піддано зазначеній вище процедурі, можна покрити лаком без  ґрунтовки VIDARON, не забуваючи виконувати цю операцію у захисному комбінезоні. Слід також перевірити, щоб температура в приміщенні знаходилась в діапазоні від 16 до 25 градусів, а вологість повітря – від 40 % до 65 %. Важливо також запобігти, наприклад, руху повітря, яке може прискорити висихання лаку.
Для нанесення Лаку для паркету VIDARON найкраще використовувати мохеровий валик з коротким ворсом, а для важкодоступних місць або плінтусів застосовувати пензель для виробів на основі розчинників.

лакування паркетуlakierowanie parkietu

Після рівномірного нанесення лаку розподіляємо його напівсухим валиком у протилежному напрямку. Через 12 годин можна приступати до нанесення наступного шару лаку. Цій роботі, однак, повинне передувати міжшарове шліфування, яке виконуємо наждачним папером з градацією залежно від ступеня глянцю лаку (матовий і напівматовий – градація від 220 до 320, глянець і високий глянець – від 320 до 400). Після очищення від пилу можна – у такий самий спосіб, як і раніше – нанести другий шар лаку. Найкращий декоративний ефект дає нанесення 3 шарів лаку (з міжшаровим шліфуванням).
Захищена таким чином поверхня буде надзвичайно стйкою до будь-яких пошкоджень, вологи і забруднення. Її можна починати експлуатувати через 24 години від виконання останнього етапу робіт.

  • інструменти для монтуваня та обробки паркету

Супутні вироби