Декоративний сонячний годинник для саду – ідеї для натхнення

zegary_soneczne_3

В епоху повсюдного поширення смартфонів та механічних і електричних годинників сонячні годинники перестали виконувати свою первісну функцію. Щоправда, вони продовжують показувати час, проте ніхто вже не використовує їх у повсякденному житті. Але це не відміняє того, що їх можна й надалі використовувати з декоративною метою – сонячний годинник у саду красиво доповнить оформлення простору.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

  • що таке сонячний годинник і коли він з’явився,
  • чи підходить сонячний годинник для декору саду,
  • як зробити сонячний годинник для саду.

Що таке сонячний годинник – коротка історія

Визначення положення сонця на небі – це метод, який ще тисячі років тому допомагав орієнтовно визначати пору дня. Пізніше знання про рух сонця по небосхилу допомогли створити більш точний і простий у використанні сонячний годинник. Він складався з підставки, на якій була нанесена шкала, і гномона, тобто нерухомо встановленого стрижня, тінь від якого показувала години.
Вважається, що перший подібний пристрій сконструювали стародавні єгиптяни, свідченням чого є той факт, що найдревніший відомий екземпляр сонячного годинника (датований ХІІІ сторіччям до н.е.) було знайдено саме у дельті Нілу.

zegary_soneczne_2

Пізніше сонячні годинники стали широко використовувати по всьому світі, їхні залишки можна побачити в архітектурі по всій Європі, зокрема і в Польщі. Розміщені на важливих міських будівлях – найчастіше на ратушах і церковних храмах – вони мали важливе значення для городян, адже механічні годинники, хоча вже й відомі на ту пору, ще не набули поширення.

Цікавий факт
Сонячні годинники в Європі знайшли широке застосування лише на початку VII ст. н.е., коли папа римський Сабініан наказав розмістити сонячний годинник на будівлі кожного храму.

Сонячний годинник як елемент садового декору

Практична роль сонячного годинника нині майже забута. Адже визначити за ним час набагато складніше, ніж кинути оком на екран смартфона. До того ж, сонячний годинник не працює у похмурі дні, яких у Польщі вистачає. Тому набагато частіше зустрічаються садові годинники, які виконують насамперед декоративну функцію.
Стилізований під старовину чи й насправді антикварний, сонячний годинник для саду покликаний надавати оточенню оригінальність, пробуджувати дух стародавніх часів і бути прикрасою, яка, наче вікові дерева, могла стояти на цьому місці ще сотні років тому. Оригінальний садовий годинник можна оформити виткими рослинами або прикрасити посадженими навколо квітами – все залежить від вашого бачення використання цього нестандартного елемента на власній ділянці.

Як зробити сонячний годинник?
Садовий сонячний годинник можна без проблем знайти на блошиному ринку, причому за копійки, або придбати у дизайнерських магазинах декору для дому та саду за дещо більші гроші. Ми розповімо, як зробити простий садовий годинник з дерева.

zegary_soneczne_1

Підготуйте відшліфовану дерев’яну дошку, на якій ви зробите часову шкалу. Цифри можна нанести випалювачем, вирізьбити або намалювати фарбою – залежно від ваших навиків та вашого бачення сонячного годинника.
Далі цю дошку необхідно захистити від атмосферних факторів за допомогою імпрегнату – тут ідеально буде скомбінувати два засоби: захисний Імпрегнат-ґрунт для деревини VIDARON та Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON, який дозволить надати деревині бажаного кольору.

На наступному етапі необхідно прикріпити до дошки гномон, тобто будь-який стрижень чи інший елемент, що слугуватиме вказівником для визначення часу.
Якщо ви хочете, щоб сонячний годинник був не просто декорацією, але й правильно показував час, ознайомтеся з основами гномоніки. Вказівник повинен бути розташований під відповідним кутом, залежно від географічної широти, на якій ви перебуваєте. У такий спосіб ви створите прикрасу для саду, яка буде водночас функціональною, а простір навколо вашого дому набуде ще більшої оригінальності.

  • ZEGARY_SONECZNE_3.jpg
  • ZEGARY_SONECZNE_2.jpg
  • ZEGARY_SONECZNE_1.jpg