5 кольорів, які найчастіше обирають для декорування деревини в архітектурі

Необроблена деревина, особливо місцевих порід, швидко змінює колір, тріскається, трухнявіє. Вона також вразлива до дії шкідників, плісняви і грибка. Природа деревини така, що при експлуатації на відкритому повітрі та піддаванню впливу несприятливих погодних умов вона вимагає захисту. Роль імпрегнуючих засобів полягає в захисті деревини від впливу цих шкідливих факторів. Крім того, вони підкреслюють структуру деревини, відтіняючи її малюнок, і сприяють тому, що деревина на довгі роки стає прикрасою фасадів будівель, невразливою до руйнівної дії води, світла, температури та шкідників.
Сучасна формула UV-NANO-BLOCKER, ґрунтується на дисперсії наномолекул оксиду церію, ефективно і на довгий час захищає волокна деревини від руйнування, спричиненого впливом УФ-випромінювання. Дошки не сіріють навіть при безпосередній його дії, а унікальна кольорова гама пігментів дозволяє підібрати відтінок деревини до решти декоративних елементів будівлі, таких як вікна і двері, покриття даху, підмурок, дощові ринви, комини тощо.
Українцям особливо подобаються п’ять відтінків, які найчастіше вибирають для фарбування дерев’яних будинків та дерев’яних елементів фасаду і огорож.
1. ТИК НАТУРАЛЬНИЙ
Його теплий, злегка оранжевий відтінок ідеально підходить до сіруватих відтінків жерсті, якою часто покривають дахи, та до натуральних тонів керамічної плитки. Занурений влітку в природну зелень саду або на тлі лісу, цей колір деревини  має надзвичайно презентабельний вигляд.

колір тік натуральний для деревини

Імпрегнат захисно-декоративний - колір ТИК НАТУРАЛЬНИЙ V05

 2. ПАЛІСАНДР
Цей темний відтінок досить часто використовується в сучасній архітектурі як противага дуже світлим або навіть білим зовнішнім штукатуркам. Отриманий контраст в поєднанні із сучасними оздоблювальними елементами зі скла і неіржавіючої сталі складає шляхетну та елегантну комбінацію.

чим обробити деревяні елементи на фасаді
Імпрегнат захисно-декоративний - колір ПАЛІСАНДР V08

3. АМЕРИКАНСЬКЕ ЧЕРВОНЕ ДЕРЕВО

Колір, що викликає надзвичайно приємні асоціації, підходячи і до контрастної зеленої металочерепиці, і до нейтральної сірої або графітової. Цей відтінок містить в собі як тепло вогню, так і спокій барв землі. З’являється в багатьох архітектурних проектах як найкраща колористична пропозиція для дерев’яних елементів.

імпрегнація деревяного будинкуІмпрегнат захисно-декоративний - колір АМЕРИКАНСЬКЕ ЧЕРВОНЕ ДЕРЕВО V06

4. БІЛА АКАЦІЯ

Оптимістичний колір цього імпрегнату звеселить будь-який будинок і надасть йому приємного, привітного вигляду. Має чудовий вигляд на тих будівлях, де решта елементів залишаються темними.

фарбування деревяного будинку

Імпрегнат захисно-декоративний - колір БІЛА АКАЦІЯ V03

 5. ЗОЛОТА СОСНА

Дуже яскравий, сонячний колір, який часто вибирають для імпрегнування деревини сосни або ялини. Відтінок дощок після обробки дивовижно нагадує природне забарвлення цієї деревини, яке з плином часу темнішає. Проте завдяки правильному захисту колір залишиться незмінним впродовж багатьох років.

чим обробити деревяний будинок

Імпрегнат захисно-декоративний - колір ЗОЛОТА СОСНА V02

При виборі кольору імпрегнату слід пам'ятати, що кінцевий результат значною мірою залежить від породи фарбованої деревини. Один і той самий імпрегнат має один вигляд на виробах з ялини, інший – на березі, а ще інший – на дубовій дошці. Проте незалежно від типу основи захисні властивості імпрегнату не змінюються та ефективно захищають деревину у будь-якому випадку.

  • деревяний будинок

Супутні вироби