5 кольорів для дерев’яних фасадів приватних будинків

Красивий колір дерев’яного фасаду – це не тільки чудова візитна картка дому, але й необхідний захист деревини від впливу шкідливих атмосферних факторів. Ще донедавна, роздумуючи про фасад, ми з осторогою зверталися до дерев’яних оздоблювальних елементів. Деревина – це матеріал, який темніє під впливом світла, трухнявіє від дії вологи, тріскається при змінах температури і зазнає атак шкідників, плісняви та грибка. Сьогодні сучасні засоби, що ефективно імпрегнують і захищають деревину, дозволяють протягом довгих років насолоджуватися її природною красою.

Серед великої кількості засобів, які глибоко імпрегнують деревину, істотним фактором також виступає колір. Завдяки барвникам, що містяться в імпрегнатах, можна змінити відтінок деревини фасаду або затемнити її. Проте ці засоби є прозорими і залишають видимими характерні риси деревини, наприклад, малюнок шарів, пористість чи сучки. Завдяки імпрегнуючим засобам можна ідеально підібрати колір до решти декоративних елементів будинку, таких як дахове покриття, ринви, вікна і двері або підмурок. Всі ці елементи повинні гармоніювати між собою, створюючи цілісний колористичний задум.

1. Грецький горіх V04 

імпрегнат грецький горіх v04лакобейц грецький горіх v04
VIDARON Імпрегнтат Грецький горіх V04VIDARON Лакобейц Грецький горіх L04

Це дуже світлий, близький до натурального відтінок. Охоче використовується для імпрегнації дерев’яних фасадів в будинках як сучасної, так і традиційної архітектури. Дуже добре комбінується з металевими і сірими елементами (металочерепиця, шифер, алюміній, граніт),надаючи навіть традиційній архітектурі надзвичайно сучасного вигляду. 

деревяний фасад колір грецький горіхдеревяний фасад

2. Біла акація V03

імпрегнат біла акація v03лакобейц біла акація l03
VIDARON Імпрегнат Біла акація V03VIDARON Лакобейц Біла акація L03

Надає дерев’яним елементам теплий, злегка оранжевий відтінок. Красиво освітлює і оживляє будівлі з чорною покрівлею. Також гарно виглядає в комбінації з мідними, трохи зеленуватим елементами та римською черепицею. Цей колір деревини любить зелене тло, будинки з дерев’яними фасадами у відтінках робінії акацієвої мають чудовий вигляд на фоні лісу, трав’янистого пагорба чи в оточенні зелені. 

деревяний будиночок - колір біла акаціядеревяний домік

3. Тик натуральний V05

імпрегнат тик натуральнийлакобейц тик натуральний
VIDARON Імпрегнат Тик натуральний V05VIDARON Лакобейц Тик натуральний L05

Красивий, спокійний відтінок, наближений до тіку, є одним з найбільш популярних кольорів імпрегнатів. Він не тільки гарний, але й винятково універсальний. Це колір, який однаково добре виглядає як поруч із пластиковими, так і з металевими чи дерев’яними вікнами. Чудово комбінується як з темною металочерепицею, так і бітумною черепицею. Проте, обираючи цей колір імпрегнації до керамічної черепиці оранжевого відтінку, слід бути обережними. Таке колористичне поєднання не завжди витримує іспит. Тік натуральний не любить конкуренції і має кращий вигляд в поєднанні з холодними, нейтральними або дуже світлими кольорами. 

деревяний будинок - колір тик натуральнийдеревяний будинок - колір тик натуральний

4. Американське червоне дерево V06

лакобейц Американське червоне дерево l06Американське червоне дерево v06
VIDARON Імпрегнат - Американське червоне дерево V06 VIDARON Лакобейц - Американське червоне дерево L06 

Енергійний махагоновий відтінок чудово виглядає на сучасній мінімалістській архітектурі. Цей колір несе велику кількість енергії і тепла, тому прості лінії сучасних будівель та їх аскетичне, строге оздоблення (бетон, камінь, сталь, скло) дуже добре почувають себе в товаристві контрастного червоного дерева.

сучасний деревяний будинок - колір червоне дереводеревяний фасад - колір червоне дерево

5. Палісандр королівський V08

імпрегнат палісандр королівський v08лакобейц палісандр королівський l08
VIDARON Імпрегнат Палісандр королівський V08VIDARON Імпрегнат Палісандр королівський L08

Енергійний відтінок чудово виглядає на сучасній мінімалістській архітектурі. Цей колір несе велику кількість енергії і тепла, тому прості лінії сучасних будівель та їх аскетичне, строге оздоблення (бетон, камінь, сталь, скло) дуже добре почувають себе в товаристві контрастного червоного дерева. 

деревяний будиночок - королівський палісандрдеревяний будинок - палісандр королівський

Імпрегнати для деревини відмінно захищають цей природний матеріал протягом довгих років і сприяють тому, що він не піддається дії природних процесів, які мають місце в нормальних умовах. Завдяки цьому деревина все частіше і сміливіше використовується архітекторами і дизайнерами. Кольорові імпрегнати також дозволяють у простий спосіб змінити зовнішній вигляд будинку, однак слід пам'ятати, що ці засоби є прозорими і на кінцевий результат впливають також порода фарбованої деревини, її колір і поглинальна здатність.
.

  • деревяний будинок

Супутні вироби