12 найкрасивіших кущових і квітучих рослин для саду – ідеї для натхнення

krzewy_i_kwiaty_1

Шукаєте нові, цікаві рослини, щоб урізноманітнити свій сад? Вибирати можна не тільки з-поміж відомих видів і сортів. Відкрийте для себе оригінальні екзотичні рослини – квіти, кущі та дерева, придатні для вирощування в саду.

Цікаві рослини для саду: «розбите серце», чорнушка і тамарикс

Екзотичні садові рослини дивують формами та кольорами. Їхня декоративна цінність полягає не лише в рясних різнобарвних квітках незвичайної форми – їхнє листя часто також захоплює своїм виглядом і різноцвіттям.

До таких рослин належить «розбите серце» (Dicentra spectabilis) – багаторічна рослина родом із Китаю та Кореї, яка широко розповсюджена і в польських садах. Народна назва цієї оригінальної рослини походить від ефектних рожево-білих квітів, що своєю формою нагадують серце.

Унікальними квітами вирізняється також чорнушка дамаська (Nigella damascena), яку багато садівників вирощують із лікувальною метою. Відоме своїми корисними властивостями чорне насіння цієї рослини міститься у надзвичайно декоративних кулястих коробочках. Однак, перш ніж чорнушка перецвіте, ви зможете насолодитися виглядом квітів з білими, рожевими або голубуватими пелюстками.

Якщо ви шукаєте цікавий, екзотичний чагарник для саду, не пропустіть дрібноквітковий тамарикс (Tamarix tetrandra). Це проста у догляді декоративна рослина, пагони якої у квітні-травні густо вкриваються дрібним світло-рожевим цвітом.

Вашу увагу має привернути кампсис укорінливий (Campsis radicans), що вражає своїми незвичайними трубчастими квітками і темно-зеленим листям. Ця ліана швидко росте, саме тому її часто садять біля пергол і альтанок. Залежно від сорту, кампсис цвіте карміновим, цегляно-червоним або золотисто-жовтим кольором.

Порада!
Якщо ви вирішили висаджувати квіти біля пергол, альтанок та інших дерев’яних опор, потрібно пам’ятати про належний захист деревини. Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON – це виріб, який просочує, консервує та декорує деревину. Крім того, він надовго захищає її, забезпечуючи стійкий колір. Щоб бути певному у належному захисті деревини перед декоративним фарбуванням, варто подбати також і про ґрунтувальний шар. Імпрегнат-ґрунт для деревини VIDARON – це засіб глибокого проникнення, завдяки якому ви захистите деревину від грибка і синяви. Оброблена таким чином деревина матиме красивий вигляд.

krzewy_i_kwiaty_2

Екзотичні рослини для саду: дерен коуса , японська айва та астільба Арендса

Одним з найбільш ефектних, хоча все ще не дуже популярним в Україні декоративним чагарником, є дерен коуса (Kornus cousa). Цей екзотичний вид зустрічається у природі Японії, Китаю та Кореї, де він виростає до 7 метрів у висоту. Однак у нашому кліматі він має вигляд середнього за розміром куща. Його достоїнства – декоративне світло-зелене листя та білі квіти.

Японські садові рослини стають дедалі більше популярними в Україні. Японську айву (Chaenomeles japonica) вирощують не лише за її ароматні, кислуваті плоди, а насамперед за пишний цвіт, яким цей куш облитий у березні-квітні.

Ефектним квітуванням вирізняється ще одна рослина родом із Японії та Китаю. Астильба Арендса (Astilbe × arendsii) – це багаторічний сорт, який протягом усього літа радує характерними волотистими суцвіттями рожевих, білих та червоних відтінків.

krzewy_i_kwiaty_3.[1]

Найкрасивіші садові квіти: азалія, гортензія, півонія

Серед найкрасивіших садових рослин, звичайно, є також сорти, що вирощуються у польських садах впродовж десятиліть. Одним з найпопулярніших декоративних чагарників є азалія (Rhododendron), яку часто можна зустріти в чудових садах у природному стилі з великою кількістю сонячного світла.

Розложисті кулясті суцвіття вирізняють ще один любимий садоводами кущ – гортензію садову (Hydrangea macrophylla). У продажу можна знайти сорти у багатьох красивих кольорах – від білого до різних відтінків рожевого, синього та фіолетового і навіть червоного. Великі махрові квіти з насиченим ароматом має також китайська півонія (Paeonia lactiflora) – багаторічник, який віддавна можна побачити у польських садах та квітниках.

Екзотичні рослини для саду: віялова пальма, юка, корейська ялиця

Якщо ви мрієте про екзотичний сад, посадіть у ньому рідкісні, тропічні дерева. Вони часто мають надзвичайні декоративні якості, зокрема, покрите характерним візерунком листя – як у випадку з амазонською алоказією (Alokasia amazonica).

Однією з небагатьох екзотичних рослин, витривалих до морозу є віялова пальма (Trachycarpus fortunei). Це дерево витримає м’яку зиму з температурами навіть до
-5°C. Морозостійка пальма, посаджена у домашньому саду, стане його ефектною окрасою завдяки розложистому листю.

Серед морозостійких тропічних рослин не можна не згадати морозовитривалу юку нитчасту (Yucca filamentosa). Це цікава, невисока деревовидна рослина з довгими, розчепіреними листками і красивими звисаючими суцвіттями.

Пам'ятайте, що деякі екзотичні дерева погано витримують польську зиму. Більшість із них перед настанням морозів необхідно викопати і зберігати в теплішому місці. Інші потребують лише захисту рослини від холоду, наприклад, за допомогою агроволокна.

  • krzewy_i_kwiaty_3.jpg
  • krzewy_i_kwiaty_2.jpg
  • krzewy_i_kwiaty_1.jpg

Супутні вироби