Захист та декорування деревини всередині і назовні приміщень

Що дає кращий захист: імпрегнат чи лакобейц?
Той факт, що дерев'яні елементи назовні і всередині приміщень зазнають руйнування, не підлягає сумніву. Також загальновідомо, що для їхнього захисту від нищівної дії атмосферних факторів або шкідників необхідне застосування відповідного засобу. Тілки ж як його вибрати, якщо на ринку наявна величезна кількість різноманітних виробів із схожими характеристиками і способами нанесення? Спробуємо відповісти на питання, що і коли працює найкраще.

імпрегнація чи лакування

2 в 1 або захист і декорування деревини
Наявні на ринку вироби, окрім того, що ефективно й надовго захищають деревину від біокорозії, також дозволяють отримати красиве і естетичне покриття. Таким чином, вони є багатофункціональними, бо не лише захищають, але й створюють декоративний шар, підкреслюючи природний малюнок шарів деревини.
Популярними методами захисту і водночас оздоблення дерев’яних елементів всередині і назовні приміщень є, наприклад, імпрегнати і лакобейци. Важко відповісти на запитання, котрий з них кращий – насамперед, тому, що все залежить від ефекту, якого хочемо досягти.

імпрегнація деревини

Наприклад, як захисно-декоративний лакобейц VIDARON, так і захисно-декоративний імпрегнат VIDARON  захищють від проникнення вологи, сприяють швидшому стіканню води з поверхні, запобігють вимиванню захисних речовин, а також запобігають розкладанню волокон деревини, спричиненому УФ-випромінюванням. Тож чи повинні ми, обираючи виріб, керуватися виключно виглядом фінішного шару, який можна отримати у випадку конкретного засобу (елегантний і матовий після імпрегнату або глянцеве лаковане покриття після використання лакобейцу)? Абсолютно ні. Обов’язково потрібно взяти до уваги, від чого саме ми хочемо захистити певний предмет. Коли визначимо загрозу, буде легше вибрати тип захисту.
Глибоке проникнення в деревину
Імпрегнація – це один з найчастіше використовуваних методів, що мають на меті збереження деревини від шкідливої дії грибка, синяви і комах. Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON містить біоциди, які ефективно захищають від біологічних загроз. Засіб глибоко проникає в пори деревини, тому не утворює лакового покриття, яке з часом відлущуєтся, що, в свою чергу, полегшує подальше оновлення. Виріб забезпечує високу стійкість до несприятливих атмосферних факторів, а добавка воску, крім того, підвищує гідрофобність виконаного з нього покриття.

імпренація сирої деревини
У випадку імпрегнування свіжої деревини обов’язковим є нанесення першого шару Імпрегнат-ґрунту VIDARON, а вже після цього однієї з чотирнадцяти кольорів захисно-декоративного імпрегнату VIDARONІмпрегнат-ґрунту VIDARON вимагається як ґрунтувальний шар, який біологічно захищає деревину, коли наступним кроком є нанесення кольорового імпрегнату, лазурі, лакобейцу, зовнішнього лаку або емалі.
У свою чергу, якщо тільки оновлюємо дерев’яні елементи, які були раніше пофарбовані, обов’язково потрібно перш за все відшліфувати їх наждачним папером і ретельно очистити від будь-яких забруднень чи жирних плям. Потім на підготовлену таким чином поверхню можна нанести шар захисно-декоративного імпрегнату VIDARON. Після його висихання виконуємо міжшарове шліфування, після чого можна нанести другий шар засобу. У цьому випадку можна відразу застосовувати виріб у кольоровій версії.
Захисно-декоративний імпрегнат VIDARON призначений для фарбування внутрішніх і зовнішніх елементів будівельної столярки, крокв, рейок, балок даху, дерев’яного облицювання будівель, альтанок, парканів, конструкцій підлоги і даху, садової архітектури тощо, даючи матове, природне на дотик покриття.
Виразний глянець і еластичне покриття
Захисно-декоративний лакобейц VIDARON не містить біоцидів, а це означає, що він не захищає деревину від грибка, синяви і шкідників. Тож якщо бажаємо отримати лакове покриття з виразним глянцем і водночас підсилити захист, необхідно наносити цей засіб на поверхню, попередньо оброблену імпрегнатом. Отриманий у такий спосіб захист буде найбільш повним, бо оберігатиме деревину як від біологічних факторів, так і додатково від руйнівного впливу атмосферних факторів.
Після нанесення безбарвної версії імпрегнату чекаємо приблизно 24 години, поки виріб повністю вбереться в поверхню, далі її потрібно відшліфувати наждачним папером і очистити від пилу. Потім можна нанести захисно-декоративний лакобейц в одному з чотирнадцяти наявних кольорів, наприклад, ялина татранська, сосна золотиста або – якщо забажаємо подиху екзотики – тік натуральний.

лакобейц для деревини
Лакобейц особливо підходить для фарбування елементів садової архітектури (альтанки, перголи, паркани, огорожі, лавки),меблів, вагонки, дверей, декоративних панелей, а, отже, для застосування як усередині, так і назовні приміщень. Засіб містить унікальну систему з трьох високоякісних смол і утворює міцні,еластичні покриття за умови, що на всю поверхню нанесено рівномірний шар вздовж волокон деревини. З метою отримання ефективного захисту необхідно нанести мінімум два шари. Наступні нанесення засобу потрібно виконувати з інтервалом мінімум 12 годин, після повного висихання попереднього шару.
Для нанесення захисно-декоративного лакобейцу VIDARON найкраще підходить пензель для виробів на основі розчинників. Якщо у нашому розпорядженні є лише універсальний пензель, варто відшліфувати його щетину наждачним папером, завдяки чому кінчики стануть більш гладенькими. У свою чергу, якщо зупиняємо свій вибір на валику, варто вибрати той, що має короткий, мохеровий ворс.

  • Захист та декорування деревини

Супутні вироби