Підготовка деревини для фарбування

Як добре підготувати деревину для фарбування?

Ретельний захист деревини необхідний для того, щоб вона могла впродовж тривалого часу зберігати свої чудові якості. На щастя, це нескладне завдання, враховуючи, які ефективні засоби наявні на ринку. Проте не можна забувати, що навіть найкращий імпрегнат потребує відповідної, чистої і сухої основи.

підготовка основи деревини до фарбування

Про те, як підготуватися до нанесення виробів для захисту і декорування деревини, розповідає Кшиштоф Клімчак, фахівець марки VIDARON.
Інструменти для фарбування деревини
Акцент на правильній підготовці дерев’яної основи віддячить нам сповна, оскільки це подовжує дію захисних і декоративних засобів. Тому не можна прискорювати роботу за рахунок скорочення часу висихання або пропуску міжшарового шліфування, що може призвести до отримання дефектного покриття. Терплячість при підготовці основи дійсно окупається!

пензлі для фарбування деревини

Перший крок – це, звісно ж, підготовка відповідних інструментів і захист місця роботи плівкою. Таким чином, навколишнє середовище залишиться чистим навіть під час фарбування.
– Нам знадобляться інструменти для нанесення (валик, пензель, тампон),виріб VIDARON, захисна плівка, захисна стрічка, матерали для шліфування і полірування деревини, мішалка і ванночка для фарби. Не забуваймо також про захисні рукавиці, – говорить Кшиштоф Клімчак.
Підготувавшись таким чином, можемо переходити до наступних етапів.
Шліфування – завжди вздовж волокон
Щоб нанесений на деревину захисний або декоративний засіб ефективно захищав її від впливу несприятливих атмосферних факторів і дії часу, деревина повинна бути гладенькою, сухою і очищеною від забруднень.
– Для цього її поверхню шліфуємо наждачним папером із зернистістю 150-200, можливе застосування механічної шліфувальної машинки, – говорить Кшиштоф Клімчак.

шліфування деревини

Якщо виконуємо відновлення раніше фарбованого предмета, покриття, які відстають або лущаться, видаляємо і шліфуємо до відкритої деревини, що забезпечує хорошу адгезію нових шарів. Неушкоджені покриття достатньо протерти наждачним папером.
– Не можна забувати шліфувати завжди вздовж волокон деревини, – каже Кшиштоф Клімчак. – Якщо шліфувати впоперек, можуть з’явитися тріщини і подряпини, – додає він.

як підготувати матеріали для лакування
Надзвичайно важливо ретельно очистити деревину від пилу, який виник в процесі шліфування. Це можна зробити, наприклад, за допомогою пилососа або вологої ганчірки.
– Існує простий спосіб перевірити, чи поверхня вже добре підготовлена, – говорить Кшиштоф Клімчак. – Якщо "пройтися" по ній пальцем, вона повинна бути гладенькою, як аркуш паперу. Бо чим більш гладенька деревина, тим красивіше малярне покриття, – додає фахівець.
Нанесення засобу для захисту деревини
Якщо підготовлюємо основу поверхні, яка піддаватиметься безпосередньому впливу атмосферних факторів, оскільки деревина буде експлуатуватися назовні, потрібно додатково захистити її від комах, грибків, синяви і плісняви. У цій ролі чудово зарекомендував себе безбарвний захисно-декоративний імпрегнат VIDARON.

імпрегнація деревини
– Завдяки глибокому проникненню в деревину він забезпечує відмінний захист від шкідників, вологи і грибка, – підкреслює Павел Тиксіньськи.
Деревину фарбуємо відповідно до напрямку волокон. Набираємо на пензель невелику кількість засобу і розподіляємо його рівномірними рухами. Через кілька хвилин розтираємо виріб напівсухим пензлем  вздовж волокон деревини, починаючи від місць, які були пофарбовані в першу чергу. Це забезпечує рівномірне покриття без смуг і будь-яких дефектів.

Міжшарове шліфування
Дуже важливим етапом підготовки поверхні є міжшарове шліфування. Після першого фарбування деякі волокна деревини можуть піднятися, створюючи нерівну, шорстку поверхню. Також набухають часточки пилу, які могли прилипнути до свіжопофарбованого покриття.

міжшарове шліфування

– Щоб усунути виниклі нерівності, потрібно пофарбоване покриття ще раз відшліфувати дрібним наждачним папером (зернистість приблизно 320) і заново видалити пил, – радить Кшиштоф Клімчак. – Шліфування додатково підвищує адгезію наступного шару, тим самим отримуємо ідеально гладеньку поверхню. Слід пам’ятати про те, що міжшарове шліфування розпочинаємо тільки тоді, коли перший нанесений шар повністю висохне.
Нанесення другого шару
Другий шар захисного або декоративного засобу наносимо ідентично до першого, однак у меншій кількості, оскільки деревина вже не має такої поглинальної здатності.
– Також не слід забувати про розтирання напівсухим пензлем. Оскільки деревина вбирає наступний шар виробу повільніше, етап розтирання потрібно починати трохи пізніше. Занадто поспішне розтирання може призвести до виникнення плям, – говорить Кшиштоф Клімчак.

чим пропитати дерево

Заключний етап роботи – ретельне миття і сушіння інструментів або – якщо конкретний виріб вимагає нанесення третього шару – повторення процедури.
Якщо всі дії виконано згідно з рекомендаціями, можемо бути впевнені, що отримане покриття не тільки ефективно захистить деревину, але й підкреслить всі її природні якості.

  • VIDARON_1022.jpg