Лакування деревини – крок за кроком

Деревина завдяки своєму неповторному шарму і стилю – це матеріал, який часто застосовують і всередині, й ззовні будинків. Якщо бажаєте зберегти дошки фасаду або меблі в хорошому стані протягом багатьох років, необхідно відповідно подбати про них. Одним із таких способів є лакування.

Лакування можна виконати самостійно. Залежно від особистих уподобань та особливостей фарбованого продукту можемо вибрати один із трьох методів нанесення засобу: фарбування пензлем, валиком або пістолетом під тиском.

Наважуючись на один із двох перших інструментів, пам'ятайте, що вони спеціально призначені для фарбування виробами на основі розчинників. Якщо ж маєте тільки універсальний пензель, радимо відшліфувати щетину дрібнозернистим наждаковим папером. Таким чином ми розгладжуємо і пом’якшуємо кінцівки пензля й усуваємо вільний ворс, який міг би осідати на пофарбованій поверхні. Якщо ж фарбуєте валиком, потрібно вибрати модель із коротким мохеровим ворсом.

Відповідний виріб

лак для паркетуВибір лаку залежить від призначення елемента, який ми будемо фарбувати. До предметів, які використовують усередині, як-от меблі, дерев’яна обшивка стін чи дитячі іграшки, підійде Акриловий лак VIDARON. Він утворює покриття, стійке до стирання, подряпин і механічних пошкоджень. Він також стійкий до впливу води, мийних засобів і спиртів. Водночас цей лак не шкідливий для особливо чутливих людей, оскільки відповідає вимогам європейського стандарту PN EN 71.3, тобто його можна застосовувати для лакування дитячих іграшок.
зовнішній лак відаронДля фарбування деревини, використовуваної ззовні будівель (наприклад, дощок фасадів) хорошим вибором буде Зовнішній лак VIDARON. Його перевагами є підвищена механічна стійкість з одночасним чудовим декоративним ефектом. Окрім того, сучасна формула UV NANO-BLOCKER заснована на дисперсії нано-частинок оксиду церію ефективно і надовго захищає волокна деревини від УФ-випромінювання. Лак є еластичним, завдяки чому він стійкий до зміни розмірів деревини в різні пори року.

Підготовка основи

Поверхні, призначені до лакування, мають бути гладкими, сухими й очищеними від забруднень. Усі жирні або засмолені місця слід промити очищеним бензином і висушити. Елементи, які становитимуть змонтоване єдине ціле, як-от дошки фасаду, покриваємо лаком окремо. Деревину слід відшліфувати наждаковим папером, зернистість якого підбираємо відповідно до ступеня нерівності основи. Пам'ятаймо, вона має бути не меншою, ніж 150 (якщо йдеться про меблі й іграшки, – 120),і не більшою, ніж 200. Утворений після шліфування пил усувають пилососом.

Предмети, які використовують ззовні, вимагають додаткового захисту безбарвним Захисно-декоративним Імпрегнатом VIDARON. Він забезпечить додатковий захист від біологічних загроз.

Елементи, виготовлені з сирої деревини, які ми будемо фарбувати Акриловим лаком, можуть характеризуватися високою поглинальною здатністю. Тому рекомендовано заґрунтувати їх розбавленим чистою водою лаком у пропорції 2:1. Особливо це стосується дерев'яних елементів із рідкими шарами.

Перший шар
Після відкриття банки ретельно перемішуємо її вміст. Фарбування починаємо з важкодоступних місць. Лак наносимо товстим шаром і легко розводимо по поверхні деревини, використовуючи його хороше розтікання. З'єднання окремих елементів на великих поверхнях слід проводити «на мокро» протягом не менш ніж 5 хвилин. Лаковані елементи залишаємо до висихання. Час висихання становить: для Акрилового лаку – 4 години, для Поверхневого лаку – 12 годин.

Повторне нанесення
Наступним етапом робіт є шліфування дерев'яного елемента наждаковим папером із градацією близько 320. Завдяки цьому ми загладжуємо волокна деревини, що піднялись, і отримуємо ідеальну поверхню. Утворений пил усуваємо пилососом або ганчіркою.

лакування відарономлаквання зовнішнім лаком відарон

Двох шарів лаку цілком достатньо, щоб отримати задовільний декоративний і захисний ефект. Наступні шари лаку поліпшуватимуть візуальну глибину фактури деревини. Як і в першому фарбуванні, час висихання кожного шару становить, відповідно, 4 або 12 годин залежно від засобу, який застосовуємо.

зовнішній лак відарон

Після завершення робіт
Останньою дією є миття інструментів. Якщо ми фарбували Поверхневим лаком, використовуємо розчинник для олійно-фталових виробів. У разі Акрилового лаку достатньо просто чистої води. Пензель або валик ретельно ополіскуємо й висушуємо.

лакування крісла відароном

  • зовнішній лак відарон
  • лакування крісла відароном
  •  лакування відароном
  • лакування огорожі відароном