Лакування дерев’яних меблів

Старі меблі в новому вигляді
Деревина є вічною у всіх значеннях цього слова. З одного боку, вона ніколи не виходить з моди, з іншого – її можна багато разів піддавати відновлювальним заходам, які дозволяють не тільки продовжити термін служби старих речей, але й, наприклад, змінити їх колір. Ось чому – незважаючи на наявні на ринку різноманітні замінники – як і раніше, дерев’яні меблі цінуються найбільше.
Старий бабусин комод, знищене лакове покриття на часто використовуваному столі – кожен предмет умеблювання з часом піддається зносу, що негативно позначається на його естетичності. На поверхні з’являються непривабливі тріщини, подряпини або – що ще гірше – починає лущитися стара фарба або лак. На щастя, є багато способів, щоб виправити це і водночас пробудити в собі художника. Як це зробити? Достатньо озброїтися відповідними інструментами (наждачний папір або спеціальний хімічний засіб для видалення старих покриттів, валик, пензель),а також перевіреними виробами, наприклад, Акриловим Лаком VIDARON – і можна приступати до справи.

деревяний комод

Видаляємо старі покриття
Залежно від того, в якому стані знаходяться меблі, котрі ми хочемо заново полакувати, вибираємо один із способів видалення старих лакофарбових покриттів. Можна, наприклад, застосувати спеціальний хімічний засіб, що особливо рекомендується у випадку різьблених меблів, з численними заглибинами, які складно відшліфувати. Однак треба пам’ятати, що з такого типу засобами слід поводитися обережно. Найкраще попередньо перевірити, як реагує на них деревина, особливо, якщо відновлюються цінні, антикварні меблі. Безпечніший, дешевший і найчастіше уживаний спосіб – це шліфування всієї поверхні меблів наждачним папером з градацією, яка відповідає стану основи і ступеню зносу старого покриття. Потім необхідно ретельно очистити поверхню від пилу.

шліфування деревяних меблів

Бездоганна поверхня без дефектів
Якщо ви плануємо оновити дуже старі (або інтенсивно експлуатовані) меблі, може трапитися, що в структурі деревини з’явилися вищерблення або подряпини. Завдяки відповідним засобам цій проблемі можна легко зарадити. Ефективний засобом є, наприклад, акрилова шпаклівка VIDARON. Завдяки вмісту скипидару має відмінну адгезію до деревини, а подальшу обробку полегшує добавка спеціально підготовленого кварцового борошна, яке надає шпаклівці  відповідну твердість. Шпаклівка наявна в 11 кольорах, а також у безбарвній версії, що полегшує її підбір для конкретного застосування. Засіб потрібно нанести шпателем на місце (одиничний шар товщиною не більше 4 мм). За потреби операцію можна повторити після висихання виробу, тобто приблизно через 2-3 години. Також потрібно пам'ятати, що слід обов’язково ще раз відшліфувати поверхню, особливо ті місця, на які перед цим наносилася шпаклівка.

Який засіб для старого комода, який для столу?
Якщо відновлюємо меблі, які виконують більше декоративну, ніж ужиткову функцію, можна нанести на поверхню бейц, який чудово продемонструє всю красу деревини. Проте слід пам’ятати, що бейц не захищає наші меблі від подряпин і зносу. Отож, якщо бажаємо, щоб отримане покриття було особливо стійким до насічок, подряпин і механічних пошкоджень, слід вибирати інший засіб. Тому кухонний стіл або улюблені дерев'яні стільці краще полакувати. Тут підійде, наприклад, безбарвний акриловий лак VIDARON, який значно підвищує механічну міцність покриття, водночас підкреслюючи і зберігаючи природний колір деревини. Завдяки стійкості лаку до дії води, миючих засобів і спиртів ним можна без побоювань захистити також і ті меблі, які особливо часто чистяться, наприклад, столи. Тим більше, що виріб є абсолютно безпечним для користувачів – навіть для  дуже чутливих і найменших (відповідає вимогам європейського стандарту EN 71,3, що означає, що його можна використовувати на дитячих іграшках).

фарбуваня деревяних меблівЛакувати надзвичайно просто – наносимо лак за допомогою пензля або валика, а потім залишаємо до висихання приблизно на 4 години. Перед нанесенням другого шару потрібно виконати міжшарове шліфування, після якого ретельно очистити меблі від пилу. Другий шар лаку наносимо у той самий спосіб, як і перший. Найкращий результат отримуємо після нанесення двох або трьох шарів з інтервалами 4 години. Заключним етапом робіт є очищення інструментів. Пензель миємо чистою водою, сушимо, а потім струшуємо.
Меблі як нові
Оновлення дерев’яних меблів – надзвичайно творче заняття. Можна не просто освіжити певну річ, але і зробити так, щоб вона набула абсолютно іншого вигляду. Як? Досить змінити колір, щоб чорна, похмура шафа перетворилась на дизайнерський зелений гардероб, а коричневий стіл, який давно вийшов з моди, знову можна було представити у новому, сірому вигляді.
Акриловий лак VIDARON з можливістю тонування в системі колорування дозволяє змінити колір меблів, зберігаючи при цьому всі переваги виробу, такі як стійкість до стирання, насічок і подряпин або екологічність. Серед наявних 100 кольорів знайдуть щось для себе навіть ті, хто давно перестав сподіватися, що їх старі, набридлі меблі можуть знову стати модним.

  • шліфування деревяних меблів

Супутні вироби