Кухня як нова – як відновити кухонні меблі

Дерев'яні кухонні меблі цінуються не лише за понадчасову естетичність, але й за довговічність, вищу, ніж у виробів з деревопохідних матеріалів. Проте, як і будь-які меблі з деревини, вони вимагають періодичного ремонту або освіження. Як виконати оновлення кухонних меблів? Будь-які сумніви розвіє наведений нижче порадник “крок за кроком”.

відновлення кухонних меблів

Кухонні меблі особливо інтенсивно експлуатуються. Найчастіші “ознаки часу”, які ми спостерігаємо на кухонних меблях: зміна кольору, вицвітання, плями від напоїв або вищерблення чи подряпини. Можемо самі надати своїм меблям нового блиску. Достатньо буде відповідних засобів, трохи вільного часу і правильних дій. Для оновлення кухонних меблів рекомендуємо набір виробів марки VIDARON:
* Шпаклівка для деревини – заповнює вищерблення і подряпини,
* Бейц – освіжує колір деревини,
* Лак для паркету без ґрунтовки – захищає поверхню на довгий час.
Перед початком відновлювальних робіт потрібно підготувати необхідні інструменти і місце роботи. Не забувайте ознайомитися з характеристикою застосовуваних виробів.
Підготовка поверхні і шпаклювання
Відновлювальні роботи можна проводити лише і виключно на правильно підготовленій поверхні. Тому відновлювані дерев’яні поверхні, такі як стільниці, стільці, столи чи меблеві фасади, повинні бути чистими, сухими, знежиреними (розчинником нітро або лаковим бензином) і очищеними від старих лакофарбових покриттів. З цією метою виконуємо шліфування поверхні вздовж волокон деревини наждачним папером з градацією від 120 до 320, залежно від її стану. Потім підготовлену поверхню слід очистити від пилу.

шліфування старих меблів
Можемо приступати до виправлення дефектів. З цією метою використовуємо шпаклівку VIDARON. Шпаклівка містить скипидар, який забезпечує дуже хорошу адгезію шпаклювальної маси до деревини, а спеціально підготовлене кварцове борошно надає їй відповідну твердість і полегшує подальшу обробку. Не тріскається під час висихання, легко шліфується і полірується. Після шліфування дає гладеньке покриття. Пропонується в декількох кольорах, що імітують забарвлення найбільш популярних порід деревини. Тож перед придбанням шпаклівки потрібно підібрати відповідний колір.
Першим кроком є ретельне перемішування виробу. Далі можемо розпочинати нанесення шпаклівки. За допомогою металевого шпателя наносимо за один раз шар товщиною 4 мм. У випадку ширших щілин або більших нерівностей наносимо наступні  шари після висихання попередніх, тобто через 2-3 години.
Нанесення бейцу
Після шпаклювання і перед нанесенням бейцу деревяна поверхня повинна бути рівною і відполірованою.  Завдяки цьому нанесення бейцу буде легшим, а кінцевий результат – ідеальним. Остаточне шліфування і полірування найкраще виконувати механічною шліфувальною машинкою. Перед нанесенням бейцу достатньо буде ще раз ретельно очистити від пилу всю поверхню.

шліфування меблів
Бейц VIDARON – це високоякісний виріб, який базується на унікальному поєднанні розчинників з низьким вмістом ароматичних сполук з натуральними оліями. Завдяки цій формулі можемо отримати красивий декоративний ефект у надзвичайно  легкий і швидкий спосіб. Бейц поступово і рівномірно проникає в деревину, не піднімаючи її волокон. Через це під час нанесення не виникає плям, а забарвлення деревини є однорідним. Бейц утворює прозорі покриття, які підкреслюють натуральну красу деревини. Пропонується у 13 готових кольорах порід деревини.

бейцування деревини
Застосування бейцу починаємо з ретельного перемішування виробу для забезпечення однорідної консистенції і кольору. Нанесення виконуємо губкою або м’якою ганчіркою.  Виріб рівномірно втираємо в поверхню. Надлишок бейцу, який не ввібрала деревина, необхідно видалити за допомогою ганчірки. Бейц VIDARON завдяки свої інноваційній формулі має довгий відкритий час роботи, тому можемо виконувати всілякі виправлення навіть через декілька хвилин після нанесення. Бейцовані елементи потрібно залишити до висихання на 6 годин.

бейцування деревини
Для отримання темнішого кольору деревини потрібно нанести другий шар. Міжшарове шліфування не проводиться. Виріб наносимо, так як і перший шар, за допомогою губки або ганчірки на всю поверхню деревини. Надлишок бейцу видаляємо. Бейцовану поверхню залишаємо до висихання на 6 годин.
Лакування
Після висихання другого шару бейцу нам залишається захистити поверхню відповідним лаком. З цією метою використовуємо лак без ґрунтовки VIDARON. Це швидкосохнучий, однокомпонентний, готовий до використання алкідно-уретановий лак. Надає полакованій поверхні виняткову міцність, стійкість до стирання, подряпин, механічних пошкоджень і впливу води, миючих засобів і спиртів – що дуже важливо для кухонних меблів. Характеризується чудовою текучістю, адгезією до основи, а також легкістю у застосуванні. Підкреслює і зберігає природний колір деревини, відтіняючи її красу. Під час нанесення і висихання виділяє дуже слабкий запах. Лак не вимагає використання ґрунтовки, що значно спрощує і скорочує час лакування.

реставрація старих меблів
Перед нанесенням лак ретельно перемішати. Не потрібно розбавляти його будь-якими речовинами. Виріб наносимо рівномірно по всій поверхні губчатим валиком або пензлем для лаків.
Експлуатація відновлених поверхонь можлива через 24 години після лакування. Повну міцність покриття набуває через 3 - 5 днів.
Миття інструментів
Закінчення робіт означає необхідність очищення інструментів. Валик очищуємо олійно-фталевим розчинником або лаковим бензином. Ганчірки і губки, використані для нанесення бейцу, поміщаємо у закриту металеву ємність і заливаємо водою.

  • Кухня як нова – як відновити кухонні меблі

Супутні поради

Супутні вироби