Консервація дерев’яних балюстрад на практиці

Завдяки деревині в інтер’єрах вони отримують неповторну атмосферу і затишок, стають надзвичайно елегантними. У модних, ультрасучасних композиціях деревина часто є єдиним елементом, який вносить подих природи. Все частіше можна зустріти строгі, мінімалістські будинки, в яких привертають увагу, наприклад, дерев’яні сходи з красивою балюстрадою – єдиний елемент, який пом’якшує дизайн. Їх якості можна додатково підкреслити, використавши відповідні засоби.

Фарбування дерев’яних балюстрад
Які засоби підійдуть найкраще у випадку захисту дерев’яних балюстрад?
Насамперед пам’ятаймо, що дерев’яні балюстради – це часто вертикальні елементи, через що нанесення традиційних захисно-декоративних виробів ускладнюється. Звичайний лак або бейц збігатиме донизу, утворюючи неестетичні підтікання.
Оскільки балюстради важко демонтувати, ми, як правило, змушені наносити декоративні і захисні засоби на встановлені елементи. Тому набагато краще тут зарекомендують себе вироби у формі гелю, які не скапують і не збігають з вертикальних поверхонь, надзвичайно спрощуючи нанесення. Таким виробом є, наприклад, захисно-декоративний лакобейц VIDARON. Його консистенція забезпечує легкість і зручність застосування, надаючи деревині стійкого привабливого кольору і зовнішнього вигляду.

чим полакувати деревяні балюстради

Лакобейц утворює на поверхні елементів прозоре, еластичне покриття з сатиновим блиском і видимими шарами деревини. Наявний в 11 кольорах та у безбарвній версії. Виріб є також надзвичайно економним – 1 літра вистачить пофарбувати 30 м? поверхні при одношаровому нанесенні.

Підготовка балюстради до бейцування
Перед нанесенням засобів для деревини кожен елемент, який хочемо ними покрити – і тут немає жодних винятків – повинен бути відповідно підготовлений. Це стосується також і дерев’яної балюстради.
Основним є надзвичайно ретельне видалення старих лакофарбових покриттів, які можуть лущитися і  погіршувати адгезію нового шару виробу або ж спричинити дефекти покриття.
Тому перш ніж приступати до нанесення захисно-декоративного лакобейцу VIDARON, дерев’яні балюстради насамперед шліфуємо вздовж волокон деревини наждачним папером з градацією, відповідно підібраною до покриття даного елементу. Після шліфування необхідно ретельно видалити пил.

фарбування деревяних балюстрад

Завдяки цій процедурі поверхня стане не тільки очищеною від старих покриттів і чистою, але й набуде однорідного забарвлення.
Нанесення лакобейцу – без скапування і підтікань
На підготовлену таким чином основу вже можна рівномірно наносити лакобейц, для чого використовуємо пензель або тампон.
Важливо наносити виріб вздовж шарів деревини, при цьому найкращий результат отримаємо, якщо це буде 2-3 шари, нанесені з 12-годинним інтервалом.
Звісно ж, не можна нехтувати процедурою міжшарового шліфування, яке дозволить пригладити підняті волокна деревини і отримати гладеньку поверхню. Найкраще для цього підходить наждачний папір з градацією приблизно 320.
Під час шліфування ми також маємо змогу оцінити, чи висох попередній шар – тоді пил, який при цьому утворюється, буде білим. Якщо ж поверхня не дає пилу і “гумова” на дотик, це означає, що покриття не висохло достатньою мірою.
Повні властивості стійкості дерев’яні балюстради отримують приблизно через 7 днів після нанесення останнього шару захисно-декоративного суперекономного лакобейцу VIDARON.
Захист і декорування деревини в одному
Що ми отримуємо на додаток до красивого сатинового покриття, яке утворюється на поверхні дерев’яної балюстради при нанесенні засобу VIDARON?

фарбування балюстрад

Цей виріб дає 6-річну гарантію ефективного захисту. Оскільки лакобейц може також використовуватися для зовнішніх робіт, він забезпечує особливо високий захист від води і УФ-випромінювання.
Не містить шкідливих для здоров’я речовин, завдяки чому його можна використовувати, наприклад, для фарбування дитячих іграшок (стандарт “Безпека іграшок” EN 71.3),а також інших дерев’яних і деревопохідних матеріалів, з якими контактують люди: елементів будівельної столярки, вагонки, декоративних панелей, меблів, підвісних стель, дверей, вікон, альтанок, парканів, садової архітектури тощо.
Дерев’яна балюстрада, яка вабить око
Дерев’яні балюстради виконують подвійну функцію. З одного боку, захищають домашніх від падіння зі сходів або площадки, з іншого – є також декоративним елементом, який нерідко на наше замовлення виконує художник-різьбяр. Багато прикрашена, ефектна балюстрада з привабливим сатиновим покриттям може справляти приголомшливе враження. Проте слід мати на увазі, що хоча мова йде про деревину всередині приміщень,  вона також потребує належного захисту та догляду.

Czym zabezpieczyć drewnianą balustrade?

 

  • деревяні сходи

Супутні вироби