Як відновити дерев’яні меблі – порадник „крок за кроком”

Дерев’яні меблі – синонім розкоші і довговічності, однак, як і кожна річ, вони зазнають зносу. Це стосується в основному зовнішніх покриттів, які відповідають за естетичний вигляд, а також захист дерев’яних меблів. Вищерблення, подряпини, зміна кольору – це лише деякі біди старих меблів. Як оновити їх? Ознайомтеся з порадником "крок за кроком".

Крок перший – шліфуємо стару поверхню

Відновлення меблів – це процес комплексний, але нескладний. Дотримуючись декількох правил, можна досягти бажаного результату і насолоджуватися дерев’яними меблями ще довгі роки. Будь-яку роботу з деревиною, а особливо нанесення нових лакових покриттів належить починати з підготовки поверхні. Обов’язковим є видалення старих фарб і лаків, а також забруднень. З цією метою поверхню меблів шліфуємо. Для дерев’яних елементів великої площі краще використовувати шліфувальну машинку. Важкодоступні місця та декоративні елементи шліфуємо наждачним папером.

шліфування меблів перед лакуванням

В обох випадках використовуємо папір із зернистістю від 120 до 320, залежно від стану меблів. Далі підготовлену поверхню потрібно очистити від пилу.
Слід мати на увазі, що вся поверхня меблів повинна бути відшліфована рівномірно. Будь-які відмінності в підготовці поверхні можуть призвести до того, що результат фарбування не буде однаковим по всій поверхні. У краще відполірованих місцях, поверхня виглядатиме світлішою, в той же час у шорсткіших – темнішою.

Крок другий – шпаклюємо пошкодження

Будь-які дерев’яні меблі можуть зазнати пошкоджень. Залежно від твердості деревини, з якої вони виготовлені, на поверхні можуть утворитися більші або менші подряпини і вищерблення. Шліфування не усуне таких дефектів, тому необхідно застосувати шпаклівку для деревини. Вибираємо виріб легкий у застосуванні, але міцний. Такою є шпаклівка для деревини VIDARON.
Вона пропонується в декількох кольорах, що імітують забарвлення найбільш популярних порід деревини. Тож перед придбанням шпаклівки для деревини VIDARON потрібно підібрати відповідний колір.
Шпаклівка містить скипидар, який забезпечує дуже хорошу адгезію шпаклювальної маси до деревини, а спеціально підготовлене кварцове борошно надає їй відповідну твердість і полегшує подальшу обробку. Не тріскається під час висихання, легко шліфується і полірується. Після шліфування дає гладеньке покриття.
Першим кроком є ретельне перемішування виробу. Далі можна розпочинати нанесення шпаклівки. За допомогою металевого шпателя наносимо за один раз шари шпаклівки товщиною до 4 мм. У випадку ширших щілин або більших нерівностей наносимо наступні шари шпаклівки після висихання попередніх, тобто через 2-3 години.

Крок третій – бейцуємо поверхню

Відповідний колір відновлюваним меблям надає бейц для деревини VIDARON. Перед нанесенням бейцу дерев’яна поверхня повинна бути рівною і відполірованою. З цією метою необхідно виконати шліфування поверхні деревини, а особливо зашпакльованих місць. Завдяки цьому нанесення бейцу буде легшим, а кінцевий результат – ідеальним.
Бейц VIDARON – це високоякісний виріб, який базується на унікальному поєднанні розчинників з низьким вмістом ароматичних сполук з натуральними оліями. Завдяки цій формулі можемо отримати красивий декоративний ефект у надзвичайно легкий і швидкий спосіб. Бейц поступово і рівномірно проникає в деревину, не піднімаючи її волокон. Через це під час нанесення не виникає плям, а забарвлення деревини є однорідним. Бейц утворює прозорі покриття, які підкреслюють натуральну красу деревини. Пропонується у 13 готових кольорах порід деревини.


бейц для деревини

Застосування бейцу починаємо з ретельного перемішування виробу для забезпечення однорідної консистенції і кольору. Нанесення виконуємо губкою або м’якою ганчіркою.  Виріб рівномірно втираємо в поверхню. Надлишок бейцу, який не ввібрала деревина, необхідно видалити за допомогою ганчірки. Бейц VIDARON завдяки свої інноваційній формулі має довгий відкритий час роботи, тому можемо виконувати всілякі виправлення навіть через декілька хвилин після нанесення. Бейцовані елементи потрібно залишити до висихання на 6 годин.
Для отримання темнішого кольору деревини потрібно нанести другий шар. Міжшарове шліфування не виконуємо. Виріб наносимо так, як і перший шар, за допомогою губки або ганчірки на всю поверхню деревини. Надлишок бейцу видаляємо. Покриту бейцом поверхню залишаємо до висихання на 6 годин.

Крок четвертий – поверхневе лакування

Бейц не є засобом для захисту деревини. Він надає їй ефектного вигляду, проте його поверхня не є стійкою до подряпин чи дії зовнішніх факторів. Тому поверхню необхідно захистити відповідним лаком. З цією метою обираємо лак без ґрунтовки VIDARON. Це швидкосохнучий, однокомпонентний, готовий до використання алкідно-уретановий лак. Завдяки відповідно підібраним компонентам надає полакованій поверхні виняткову міцність, стійкість до стирання, подряпин, механічних пошкоджень. Характеризується чудовою текучістю, адгезією до основи, а також легкістю у застосуванні. Підкреслює і зберігає природний колір деревини, відтіняючи її красу. Під час нанесення і висихання виділяє лише слабкий запах. Лак не вимагає використання ґрунтовки, що значно спрощує і скорочує час лакування.

лакування меблів
Перед нанесенням лак ретельно перемішати. Не потрібно розбавляти його будь-якими речовинами. Виріб наносимо рівномірно на всю поверхню губчатим валиком або пензлем для лаків.
Експлуатація відновлених поверхонь можлива через 24 години після лакування. Повну міцність покриття набуває через 3-5 днів. Для того, щоб покриття мало належну міцність, найкраще нанести 2-3 шари лаку.

Крок п’ятий – завершуємо роботу, миємо інструменти

На завершення робіт потрібно не забути вимити інструменти – залишені немитими, вони можуть стати непридатними для подальшого використання. Валик очищуємо олійно-фталевим розчинником або лаковим бензином. Ганчірки, що залишилися після бейцування, потрібно знешкодити, для цього необхідно помістити їх в закриту металеву ємність і залити водою.

  • відновлені деревяні меблі

Супутні вироби