Циклювання паркету крок за кроком

Дерев’яний паркет ніколи не виходить з моди. З одного боку, причини цього факту можна вбачати в красі і позачасовості природного матеріалу, який ніколи не набридає. З іншого боку, своїм незмінним успіхом дерев’яні підлоги завдячують також можливості багаторазового відновлення шляхом циклювання, яке дозволяє повернути їм первозданну елегантність і красу. Ми підкажемо, як успішно власноруч виконати відновлення паркету, щоб стара підлога стала як нова.

лакування паркету

По-перше: приготуйте інструмент і обладнання
Процесові циклювання і відновлення можна піддавати дерев’яний паркет  будь-якого віку – навіть столітній, пам’ятаючи, однак, про те, що якщо підлога дуже пошкоджена, ремонтні роботи можуть зайняти у нас більше часу.
Окрім того, якщо бажаємо насолоджуватися красивою дерев’яною підлогою і в той же час маємо намір виконувати циклювання власноруч, нам обов’язково потрібно запастися відповідним обладнанням та інструментом, а також правильно підготувати приміщення. Воно має бути звільнене від будь-якого устаткування, штор, меблів, а підлогові плінтуси повинні бути демонтовані.

інструменти для лакування

Для успішного проведення ремонтних робіт необхідна циклювальна машинка – пристрій, призначений для вирівнювання поверхні деревини, яким швидко і ефективно видалимо старі лакофарбові покриття. Для шліфування важкодоступних місць, наприклад, під радіаторами опалення або в кутах найкраще використовувати кутову циклю. Щоб поверхня була ідеально гладенькою, необхідно запастися ще полірувальною машинкою, за допомогою якої усунемо виниклі в процесі шліфування насічки чи подряпини. Пригодиться також пилосос, яким очищуватимемо від пилу підлогу, а також валики і пензлі, котрими будемо наносити захисні засоби.
По-друге: видаліть старі покриття
Перш ніж нанести перший шар лаку на паркет, його обов’язково ретельно відшліфувати, видалити старі лакові покриття і вирівняти поверхню.
Роботи найкраще розпочинати, вставивши в циклювальну машинку  наждачний папір з градацією від 36 до 40, при цьому пристрій слід вести таким чином, щоб напрямок шліфування утворював кут 45 градусів до паркетних дощечок і волокон деревини. Потім – з метою усунення слідів від першого шліфування – операцію повторюємо, використовуючи папір з градацією 60 i змінюючи напрямок на 90 градусів по відношенню до попередньої операції. Останнє шліфування – фінішне – знову здійснюємо і іншому напрямку наждачним матеріалом з градацією від 80 до 100.

циклювання паркету


Шліфування циклювальною машинкою проводимо доти, поки не переконаємося, що наша підлога є ідеально рівною і чистою, що визначає її остаточний вигляд після закінчення всіх відновлювальних робіт.
У процесі шліфування не можна забувати про шліфування важкодоступних місць із застосуванням кутової циклі.
По-третє: заповніть порожнини між паркетними дощечками
Після очищення підлоги від пилу, що з’явився в процесі шліфування, переконайтеся, що між паркетними дощечками немає щілин або порожнин. Легким способом справитися з небажаними щілинами є використання виробу, який ущільнює поверхню паркету, наприклад, Грунтовка нітро VIDARON.

szpachlowanie_parkietu

Засіб потрібно змішати з утвореним під час  шліфування пилом і нанести його у два шари шпателем з неіржавіючої сталі. Після висихання всю поверхню потрібно повторно відшліфувати наждачним папером з градацією 120 і відполірувати шліфувальною сіткою з градацією 120.
По-четверте: полакуйте
Ретельно відполіровану і очищену від пилу підлогу можна полакувати  відповідним виробом. Варто обирати перевірені, які гарантуватимуть нам ефективний захист деревини і посприяють, щоб вкладена у відновлення праця не була марною.
Для лакування дерев’яних паркетів підходить, наприклад, Лак для паркету без ґрунтовки VIDARON, який найкраще наносити мохеровим валиком з коротким ворсом. У важкодоступних місцях і на пристінних плінтусах виріб найлегше наносити за допомогою пензля для розчинникових виробів.

лакування паркету

Після рівномірного нанесення лаку і розтирання його напівсухим валиком у протилежному напрямку потрібно почекати 12 годин, щоб лак висох.
По-п’яте: шліфуйте між нанесеннями лаку
Після висихання першого шару лаку виконуємо міжшарове шліфування наждачним папером з градацією, що залежить від ступеня блиску лаку (матовий і напівматовий – градація від 220 до 320, глянець і високий глянець – від 320 до 400). Після ретельного очищення поверхні від пилу можна приступати до нанесення наступного шару лаку.
Найкращий декоративний ефект дає нанесення 3 шарів лаку, причому нанесенню кожного з них повинне передувати шліфування.
Що дає нам застосування лаку? Насамперед, виняткову довговічність, стійкість до стирання, подряпин, механічних пошкоджень, а також впливу води, миючих засобів і спиртів. Крім того, лак без ґрунтовки допоможе виявити всю красу деревини, підкреслюючи природний колір і текстуру. Виріб наявний у безбарвній версії (високий глянець, глянець, напівматовий і матовий). Через 24 години після виконання останнього етапу робіт відновлений паркет можна експлуатувати у нормальному режимі.

  • лакування паркету

Супутні вироби